EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By xxxfryta
#1912042
Witam.
Ostatnio kupiłem Voopoo Vinci i mam pewien problem.
Nie wiem czemu, ale po 3 dniach użytkowania grzałkę spaliłem...
Używałem tego mesha 32-40W na 15-25 watach, ale no coś nie chodzi jak trzeba.
Coś robię źle? Palę zerówki...
Też jakoś dużo nie pale bo na tym wskaźniku pokazuje po 300-400 buchów dziennie...
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
By pol
#1912043
Przestań palić, zacznij wapować/chmurzyć.

Zerówki dla zdrowia?
Z 24h odjąć z 8h na sen i inne czynności utrudniające wapowanie, zostanie z 16h.
400 buchów na 16h to jakiś jeden buch co 2,5 minuty. No fakt mało chmurzysz.
By xxxfryta
#1912047
Znaczy się chmurze no... Dla mnie słowo palić to wziąć vapa do łapy i palić no. W każdym razie czemu tak ta grzałka idzie?
Awatar użytkownika
By pol
#1912053
Dla mnie można wziąć np petardę do łapy i zapalić no.
Ot niewielka różnica czy coś się pali, czy tylko podgrzewa.
Jak się pali to jest dym.

-> page/leksykon

Możliwe, że jest za słaby transport e-płynu.
Awatar użytkownika
By pol
#1912069
Nie wiem kto z kogo głupa tu próbuje robić wg Twej kwalifikacji z poprzedniego wpisu.

Skąd mam wiedzieć co i na czym chmurzysz?
Może za duża gęstość (lepkość) e-liquidu?
Może za dużo waty lub za mocno "zbita"?
Używasz grzałkę z meshem (producent zaleca 32-40W ) na mocach 15-25 watach.
Możliwe, że nie rozgrzewasz prawidłowo grzałki (mesh) i zaczyna obrastać gęstym (może nawet słodkim) e-liquidem?
Może słodziki w e-liquidzie są zabójcze nie tylko dla wapera?
400 buchów dziennie to wg mnie dużo.

"Palę zerówki..." (wapuję zerówki) - to tylko informacja o tym, że w e-liqudzie nie ma nikotyny, a nie informacja o składzie e-płynu.
Nie wiem czemu używasz EIN skoro "zerówki" są wystarczające.
Awatar użytkownika
By pol
#1912087
Trudno jest dyskutować z kimś kto licytuje się na ilość buchów zerówki dziennie.
Nie ta kategoria wagowa.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1912940
Ja pomogę.Zauważyłem,że po wywapowaniu 2-3ml liquidu (tak połowa kardridża) transport zaczyna nie wyrabiać.Budowa grzałki jest jaka jest.Mi też się to przydarzyło i przewertowałem google,z tego co wiem to już na Vinci 1500mah ten problem został zauważony.Teraz wapuję te 3ml i dolewam liquid,przyznam, że zaczyna mnie to denerwować.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1912942
Moja żona wapuje na grzałkach pod MTL(PNP R1)chyba,w każdym razie 12-18 W i problemu z transportem nie ma.Pewnie dlatego że grzałeczki te nie potrzebują dużej mocy.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1912956
krzychu44k pisze:Moja żona wapuje na grzałkach pod MTL(PNP R1)chyba,w każdym razie 12-18 W i problemu z transportem nie ma.Pewnie dlatego że grzałeczki te nie potrzebują dużej mocy.


Krzysiek,zobacz jak umiejscowione są otwory gdzie widać watę.na grzalkach DL dość wysoko i ciągnie sie wlaściwie przez całą dlugość grzalki,na MTL nisko.
Na DL jak liquid będzie w połowie lub trochę niżej tego podlużnego otworu z watą,zaczyna sie problem.Nie powinno być,bo liquid powinien nasączać watę,ale tego nie robi dośc szybko i wtedy można bobra uświadczyć,tak nie do końca,jednakowoż czuć lekki posmak waty,dla mnie to znak by dolewać liquidu.

Edit.
Zadowolona żona z pod-a? Ja bardzo,dzis przetestuję bazę RBA,ale przyznam,że wygląda marnie,małe to.Chyba nie nada się na DL,grzalka nie więcej niż na 2mm średnicy i 4,może 5 zwojów dla drutu 28ga.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1912961
Jacek,żona zadowolona jednak zrobiłem myk aby przepływ powietrz bym mniejszy,pod Mtl.Zakleiłem od środka po dwie dziurki z obydwu stron,teraz jest to Mtl.
Mam bazę RBA-Mychelife,rzeczywiście jest mała ale pod Mtl będzie pewnie dobra.Kiedyś ją przetestuję.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1912988
Od razu Ci napiszę,ta baza RBA to wielka porażka,nawet na MTL jest zbyt ciasna.Ja preferuję DL więc u mnie bezużyteczna,do wywalenia.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1912989
wertjacek pisze:Od razu Ci napiszę,ta baza RBA to wielka porażka,nawet na MTL jest zbyt ciasna.Ja preferuję DL więc u mnie bezużyteczna,do wywalenia.


Jacek,nie kręciłeś chyba z 5-6 lat temu grzałeczek fi 2mm.do Kayfuna lite...i moc 11-12W.Ja to pamiętam i z bazą RBA do Vinci nie powinno być najmniejszego problemu pod takie nastawy.Ja tak myślę,być może konstrukcja tejże bazy jest na tyle zjechana że będzie inaczej..zobaczymy za jakiś czas.Jak się wkurzę to jutro ukręcę mikrusa i dam znać *CZAJNICZEK*
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.