EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By krakry1
#515772
Mam pytanie do kolegów. Wielu używa past przewodzących min. do smarowania gwintów. Otóż mam pytanie gdzie taka pastę kupić? Jaką ma nazwę? Chce przesmarować przycisk w Q. Pełno w necie ofert past termoprzewodzących, ale chyba to nie to samo. Będę wdzięczny za jakieś namiary, na coś nadającego się do mojego Q (co nie kosztowałoby zarazem garnca złotych luidorów). :-)
By user
#603859
Nie.
Stosuje się ją do aluminium, miedzi/mosiądzu i stali nierdzewnej.
Tak do styków, jak i na połączenia gwintowane.
(podstawa, to nie walić jej jak masło na kanapkę, a nałożyć delikatną "mgiełkę" im więcej, tym gorzej)
Awatar użytkownika
By adamk9
#603861
Czyli rozumiem, że dla poprawienia a raczej konserwacji przewodności prądowej Pasta Ensto jest dobra. A co z tą drugą??
By user
#603874
Tak, Ensto będzie dobra, wręcz bardzo dobra. Oczywiście pod warunkiem nałożenia jej na czysty styk/gwint.
Tej drugiej nie znam. Używam tylko najlepszych ;) (pracuję przy tym, stąd wiem co warto stosować)
Awatar użytkownika
By Tianski
#802410
Odgrzeję trochę kotleta.

A co myslicie o smarze miedzianym? Stosuje się go między innymi do smarowania klem w akumulatorach. Zostało mi go trochę, z ciekawości posmarowałem nim gwinty i się trochę poprawiło (0,1V) pewnie 0,051 :)
Awatar użytkownika
By Tianski
#802479
Powiedz mi ta pasta ensto jest tłusta - działa jak smar, czy ma inną konsystencję?miedziany poza poprawa styków przedłuży tez żywotność gwintów nierdzewki (mosiądz zajedzie).
By edwa.gd
#802482
Jest tłusta :P. Łatwo się rozsmarowuje, ale przed smarowaniem w pobliżu papier toaletowy/ręczniki do wycierania rąk. Jednak efekt jest odczuwalny. Nie wiem czy kwestia czyszczenia alkoholem wszystkiego, czy samej pasty, ale po dobrym zabiegu jest po prostu lepiej.
By djMarco
#1910150
dragus86 pisze:Niby jest ok, ale strasznie szybko szybko się syfi. Moim zdaniem pasta Esto jest bez konkurencyjna ;).
Podaj link jak możesz do niej bo nie mogę odnaleźć takiej pasty.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1911503
djMarco pisze:
dragus86 pisze:....Moim zdaniem pasta Esto jest bez konkurencyjna ;).

Podaj link jak możesz do niej bo nie mogę odnaleźć takiej pasty.


Czy na 100% szukasz wg poprawnej nazwy?

Zamiast "pasta Esto" spróbuj wujka google spytać o "pasta Ensto".

Pasta stykowa na powierzchnie aluminiowe (UN-N) SR1. Producent: ENSTO


Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.