EPF
By GregorPorada
#1910721
Witam, pracuje w Brytyjskiej firmie produkującej e-liquidy. Firma chciałaby spenetrować Polski rynek e-liquidów, moim zadaniem jest jego zbadanie. Zauważyłem że jest tutaj kilka osób które mogą się znać na rzeczy. Szukam dostawców hurtowych z którymi firma mogłaby nawiązać współpracę. Przykładowo mamy firmę hurt.djdp.eu która zdaje się ściśle współpracuje ze sklepem E-dym. Czy ktoś mógłby rzucić kilka innych większych hurtowni? Jakieś nazwy większych sklepów? Firma to Momo eliquid, czy ktoś już próbował? Myślę że mają bardzo dobre produkty i fajnie byłoby je zobaczyć na Polskim rynku. Pozdrawiam :)
By Baryua
#1910723
Jeśli to gotowe liquidy, bo lepiej nie próbować penetrować nimi Polskiego rynku, gdyż jest on osłabiony po penetracji ustawami. Za kilka miesięcy kupno gotowych liquidów będzie przywilejem zamożnych ludzi. Nawet teraz, jeżeli ktoś chce chmurzyć smacznie i niedrogo to miesza własne liquidy na aromatach, a jeżeli chce chmurzyć niedrogo to kupuje premixy.

No chyba, że chodzi o płyny, które nie są gotowymi do użycia liquidami.
By GregorPorada
#1910724
Dziękuje za odpowiedź. Momo eliquid produkuje premixy, oraz 10ml Salt Nic. Planujemy też wdrożyć produkcje i dystrybucje mniejszych aromatów do mixowania. Z doniesień prasowych jestem świadomy że w połowie 2020 roku wprowadzona zostanie na terenie Polski akcyza co podniesie cene liquidów o ~50%. Czy są też inne regulacje o których warto wiedzieć? Bardzo proszę też o polecenie hurtowni i sklepów detalicznych. Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
By pol
#1910733
GregorPorada pisze:Z doniesień prasowych jestem świadomy że w połowie 2020 roku wprowadzona zostanie na terenie Polski akcyza co podniesie cene liquidów o ~50%. Czy są też inne regulacje o których warto wiedzieć?


Projekt ustawy o podatku akcyzowym
post1910224.html#p1910224

USTAWA z dnia 9 listopada 1995r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Opracowano na podstawie t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2182)
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0055Lj.pdf
Ostatnio zmieniony 02 gru 2019, 21:48 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1910741
Mastertext pisze:...ale na polskim rynku w ogóle nie ma płynów 100% VG.

Fakt o 100% VG trudno i to nie tylko na polskim rynku.

Gliceryna roślinna 99,5% (specyfikacja analizy) jest dostępna w Polsce.
Awatar użytkownika
By pol
#1911644
@Mastertext
Jako patriota zawsze będę bronił tych, którzy płacą podatki w Polsce.
Chyba to nie wzbudza najmniejszej wątpliwości.

Tak, na marginesie, większość zapatrzonych na USA nawet nie chce wziąć pod uwagę to, że w USA jednym z największych przestępstw jest właśnie unikanie płacenia podatków.
Alphonse Gabriel Capone dobitnie się o tym przekonał.

*****
To co pokazałeś z ft, to zgodnie z uchwaloną, a jeszcze nie podpisaną ustawą od 1 lipca będzie podlegało podatkowi akcyzowymi.


Nie wspominając o tym, że kupno tego produktu zgodnie z obowiązującym prawem również jest zabronione (z tego źródła sprzedaży) z dwóch powodów:
Hangda E-liquid for Electronic Cigarettes
E-Cigarettes
Nicotine Content 16mg/ml
VG Content 100 %
Ostatnio zmieniony 22 gru 2019, 21:10 przez pol, łącznie zmieniany 3 razy.
By Mastertext
#1911646
Mam w głębokim poważaniu to państwo z tektury. Jak mi się podoba ten płyn, to dlaczego nie mogę go kupić w PL? Oojętnie jaka butelka i jaka akcyza.
A może PM wykupił Intellicig po to by zablokować 100% VG?
Awatar użytkownika
By pol
#1911647
Śmiecimy w wątku, ale jest jedna podstawowa sprawa.
Propaganda tektury, kamieni i całego tego memłania mam w głębokim poważaniu.
Jedna podstawowa sprawa, jestem polakiem i to Polska jest dla mnie najważniejsza. Takie nauki wyniosłem ze szkoły jeszcze w ubiegłym wieku oraz wyssałem z mlekiem matki.
Awatar użytkownika
By pol
#1911648
Mastertext pisze:Nie znam hurtowni, ale na polskim rynku w ogóle nie ma płynów 100% VG.
Pozdrawiam.

Mastertext pisze:.... po to by zablokować 100% VG?

Nie rozumiem jednak Twoich wpisów.
Upierasz się, że gdzieś sprzedają VG o czystości 100%?
Pokaż specyfikację takiej gliceryny roślinnej.

Nie znalazłem nigdzie takowej.
Specyfikacja produktu:
INCI: Glycerin, Aqua (gliceryna roślinna 99,8%, woda)

Gliceryna roślinna
Synonimy: glicerol, propanotriol
Gatunek: Czysty farmaceutyczny, czystość minimum 99,5%


Substancje
Nazwa chemiczna:glicerol
Numer CAS:56-81-5
Numer WE:200-289-5
Stężenie:ok. 100%

https://techlandlab.pl/wp-content/uploa ... 052016.pdf

Gliceryna farmaceutyczna roślinna 99,7%
Karta charakterystyki - pdf
****************
Czystość substancji – czystość substancji – procentowa zawartość wagowa głównej substancji stanowiącej dany produkt, po odjęciu od niej wszystkich zanieczyszczeń towarzyszących jej w tym produkcie.
Nazwy i oznaczenia kolejnych poziomów czystości:
– techn – techniczny – 90–99%
– cz. – czysty – 99–99,9%
– cz.d.a – czysty do analizy – 99,9–99,99%
nazwa oznacza, że zanieczyszczeń nie można wykryć typowymi metodami analizy chemicznej
– ch.cz. – chemicznie czysty – 99,99–99,999%
nazwa oznacza, że zanieczyszczeń nie można wykryć nawet najczulszymi metodami analizy chemicznej i trzeba użyć metod wykorzystujących zjawiska czysto fizyczne
– spektr.cz. – czysty spektralnie – 99,999–99,9999%
nazwa oznacza, że zanieczyszczenia nie zakłócają metod analizy spektralnej
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.