EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By BenchPress100
#1910545
Chciałbym spróbować czegoś tytoniowego. Mam już dość wszystkich owoców, deserów. Szukam czegoś raczej wytrawnego, kawowego, dymnego. Nie chcę żadnych orzeszków (których wręcz nienawidzę bo jestem uczulony), karmelu, wanilii, ciastek, chce tytoń-nieważne czy papierosowy, fajkowy czy cygarowy.
Po zrobienie jakiegoś research'u na forum i reddicie padło na inawera tobacco absolute cuban cigar i Black for pipe oraz MaiArt amphora i smokey. Co sądzicie? Znajdę coś lepszego? Jaki jest wasz ulubiony aromat tytoniowy?
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1910549
Zairzyj do Vapelab.Znajdziesz tam wiele tytoniówek.Zwróć uwagę na Tribeca,King,Apache,Classic USA(marlboro),Cabat X,Lacky Strike i wiele innych.Ja jestem typem,typowo tytoniowym i to mi podchodzi.Wszystkich nie wymieniłem bo za dużo jest w Vapelab dobrych tytoniówek *CZAJNICZEK* :lol:
By Baryua
#1910558
BenchPress100 pisze:Szukam czegoś raczej wytrawnego, kawowego, dymnego.

Kawowych tytoniówek raczej nie znam, ale z typowo wytrawnych tytoni zasugeruję:
- TPA Cubano - co prawda można wyczuć nieco wanilii, ale mocno popiołkowy charakter rekompensuje to swoją wytrawnością,
- Maiart: Smokey i Smokey Strong - wywołują bardzo mocne skojarzenia z analogami. W Smokey jest lekko słodkawa nuta, lecz ogólnie jest mocno dymnie, w Strongu jest jeszcze mocniej i nie ma słodkawych nut. Ogólnie tytoniówki MaiArt są bardzo dobre i są wśród nich jeszcze inne wytrawne,
- eCig Hellas - sporo tytoniówek tej firmy to tytonie bez dodatkowych posmaków,
- Atmos Lab: Apache i Puro Cubano - nie pamiętam dokładnie smaku, ale bardzo mi smakowały, więc na 90% są wytrawne,
- Inawera Tuscan Garden - to smak lekko podsuszonego liścia tytoniu z suszarni, więc nie kojarzy się w ogóle z gotowym produktem tytoniowym. Dopisałem ten aromat jako ciekawostkę - jest wytrawny, ale taki "wiejski" smak może się nie spodobać chmurzącemu, jak również osobom w jego otoczeniu.
By BarBastek
#1910560
Możesz jeszcze poszukać aromatów NET, czyli ekstrakt tytoniu. Nie każdemu odpowiada ale może Tobie podpasuje.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
By sayo
#1911209
Witam wszystkich - ja zarejestrowałem się już dawno temu, ale niestety wróciłem do analogów i po tym jak żona zaczęła palić siano w postaci IQOSA postanowiłem wrócić do mojego Pico 25 z Zeusem.
Tym razem postanowiłem znaleźć jeden porządny aromat tytoniowy, bo miałem chyba z 30 smaków pomieszanych z różnych źródeł i nawet nie wiedziałem co jest co - niestety wszystko poza 30ml TPA RY4 wyleciało.

Co do tytoniówek:

Baryua pisze:
BenchPress100 pisze:Szukam czegoś raczej wytrawnego, kawowego, dymnego.

Kawowych tytoniówek raczej nie znam, ale z typowo wytrawnych tytoni zasugeruję:


Wczoraj zamówiłem 814 - Faramond, Piotrek z Vapelab polecał. Swoją drogą polecam w 100% - pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby ktoś o 1 w nocy zapytał, czy wszystko ok z zamówieniem, z pewnością będę wracał :)

Do tego:
eCig Hellas - Lacky Straike i Eliquid France - Classic USA - z tego co widziałem, na forum wszyscy polecają.

Dam znać jak wrażenia.

A jak już jesteśmy w temacie tytoniówek - ja kilka lat temu paliłem skręty i byłem zakochany w MacBarenie - dla mnie Pandan Choice i Czekolada to były dwa smaki, które mogłem palić na okrągło.
Czekoladę jakoś w miarę fajną kiedyś znalazłem - chyba TPA, którą mieszałem z RY4 (czy tylko mi wydaje się, że o ile kiedyś RY4 Double to był w miarę wytrawny smak, a teraz jest strasznie przesłodzony?).
Natomiast Pandan choice to był niepowtarzalny smak tytoniu z orzechami - wszystkie aromaty orzechowe, których próbowałem to był jakiś słodki krem. Może ktoś z Was palił kiedyś MacBarena i znazał coś podobnego?
By Baryua
#1911229
sayo pisze:(czy tylko mi wydaje się, że o ile kiedyś RY4 Double to był w miarę wytrawny smak, a teraz jest strasznie przesłodzony?)

TPA RY4 Double to legenda, więc na 99,(9)% nie zmienili składu. :) Odkąd pamiętam był mocno karmelowo-słodkawy, gdyż ma sporo etylo maltolu w składzie https://shop.perfumersapprentice.com/co ... rch=346093
Po w miarę dobrym przegryzieniu, gdy posmak "gazy jałowej" słabnie, słodycz zaczyna być wyraźna.
By sayo
#1911531
I wszystko jasne - mi się raczej nie zdążył przegryźć, a jak zacząłem robić większe zapasy to już pewnie przegryziony był i stąd ten smak:)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.