EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By pol
Dorcia33 pisze:...
Nie korzystałam z żadnego z polecanych kalkulatorów ponieważ mam jeszcze problem ze zrozumieniem niektórych pojęć. Obliczenia wykonałam w arkuszu kalkulacyjnym.
Gorąca prośba do waperów fachowców o opinie i uwagi na temat zrozumienia przeze mnie istoty samodzielnego "mieszania" liquidu.

@Dorcia33 ,
Robienie liquidów wg opisanych przez Ciebie technik nie jest aż tak skomplikowane jak myślisz.
To nie aptekarskie dawkowanie.

Uwierz, że nie ma większej różnicy w proporcji gliceryny i glikolu propylenowego. Nie odczujesz różnicy pomiędzy 40PG/60VG a 34PG/66VG.
Zawartość nikotyny w e-płynie 3,60mg/ml a 3,49 mg/ml nie stanowi żadnej różnicy ani w smaku, ani w odczuwalnej "mocy" chmurki.

Aromaty też są robione na bazie glikolu propylenowego i/lub gliceryny.

Trochę pomieszane pojęcia. Kiedyś baza zazwyczaj określała płyn zawierający nikotynę (o większej zawartości nikotyny) do własnego przygotowywania e-liquidu.

Od wejścia w życie tzw ustawy tytoniowej nastąpiła zmiana pojęć.
Premix - to płyn na bazie glikolu propylenowego i/lub gliceryny (w różnych proporcjach) zawierający różne wersje aromatów. Płyn bez zawartości nikotyny.
Shot - (trochę wymyślona nazwa marketingowa) - ustawa wprowadziła ograniczenie pojemności pojemników (buteleczek) wprowadzonych do sprzedaży do max 10ml w przypadku gdy płyn zawiera nikotynę.
Pozostała forma sprzedaży to gliceryna, glikol propylenowy lub ich mieszaniny w różnych proporcjach (czasem z zawartością wody).
Odrębna forma to same aromaty zapachowe - koniecznie bezwzględnie robione na bazie glikolu propylenowego.

W sprzedaży dostępne są aromaty spożywcze na bazie oleju rzepakowego - ich do inhalacji w EIN nie wolno używać.
Awatar użytkownika
By marcos2
joloass pisze:Bazę robisz mieszając VG + PG + nikotyna ... dodając do niej aromat np. Traveller (* sugerowane stężenie 10 %) otrzymujesz już liquid. Każdy kolejny aromat zmienia smak tegoż liquidu. :mrgreen:

Traveller od MaiArta to nie jest aromat. To lekko ziołowy dodatek na bazie etanolu dodawany do mieszanek, uwypuklający smak i aromat liquidu.
Awatar użytkownika
By pol
marcos2 pisze:Traveller od MaiArta to nie jest aromat. To lekko ziołowy dodatek na bazie etanolu dodawany do mieszanek, uwypuklający smak i aromat liquidu.

@marcos2
Producent ma odmienne zdanie.

Aromat traveller
http://maiart.pl/tobacco/130-1134-aromat-traveller.html
Sugerowane stężenie: 10% obj. (baza minimum 70% VG)

Premix traveller
http://maiart.pl/tobacco/167-aromat-traveller.html
PG/VG = 30/70

Aby uzyskać gotowy liquid, wystarczy uzupełnić butelkę 20 ml bazy. Dodając 10ml bazy o mocy 18 mg/ml oraz 10 ml bazy beznikotynowej, otrzymamy 50 ml liquidu o mocy 3,5 mg, natomiast gdy dodamy 20 ml bazy o mocy 18 mg/ml, otrzymamy 50 ml liquidu o mocy 7 mg/ml.

PREMIX PLUS! Zamawiając produkt w tej wersji, otrzymacie Państwo GRATIS dodatkową porcję czystego aromatu (1,5 ml) do samodzielnej korekty smaku. Chcąc otrzymać PREMIX PLUS proszę o wpisanie tej informacji w okienku UWAGI.
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70

Cześć Obecnie używam smok spirals. Atomizer totaln[…]

Spalona grzałka

Mam problem bo kiedy nie kupię nowej grzałki to ma[…]

Od Administracji: Tu się witam i tylko tu :) […]

Premix do piwa

Witam Wszystkich, Jestem tu nowy, choć wapuję od […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.