EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
Ano właśnie - młodzi pewnie mało znają, ale starsi powinni pamiętać starego Mistrza (we wrześniu będzie miał 80 lat). Wielu pewnie zna go też z polskich wersji śpiewanych przez niezapomnianego Maćka Zembatego.
Po co pytam? Otóż - dwóch sympatycznych panów postanowiło zmierzyć się z dziełami Leonarda. I jako fan od ponad 40 lat powiem, że podoba mi się to, co proponują. A chcą wydać płytę, finansowaną w ramach tzw. crowdfundingu.
Szczegóły tutaj:
http://polakpotrafi.pl/projekt/cohen
Tamże znajdziecie wersje demo kilku piosenek - warto posłuchać.

Myślę, że warto wesprzeć ten projekt, przelewając kilka PLN.
Ba, to jest też niesamowita okazja dla firm e-fajkowych na reklamę. Za drobne 2 tysiące panowie umieszczają logo firmy i link do jej strony w książeczce dołączonej do płyty i na stronie internetowej i facebookowej wykonawcy - Michała Łanuszki. A jak się dorzuci jeszcze tysiąc, to można sobie dodatkowo zamówić prywatny koncert.
Awatar użytkownika
By Bialy_Wilk
Młodzi może i nie znają, ale nie wszystkich "starych" skleroza dopadła. :lol:
Pamiętam jak za małolata byłem na bardzo kameralnym koncercie (około 50-ciu osób), grał i śpiewał Maciek z Johnem Porterem - głównie ballady Cohena. Koncert był w starej kaplicy, panowie siedzieli na miejscu ołtarza a ja z grupką przyjaciół na schodkach. Maciek widząc nasze zaangażowanie i to jak przeżywamy koncert zaprosił naszą grupkę (pięć osób) na nocny (prywatny? - było góra 30 osób, śmietanka artystyczna dawnego województwa Chełmskiego) występ. Wszyscy się bawili i wszyscy śpiewali, ci co potrafili grać na instrumentach na przemian byli zapraszani na "scenę".
I tak to zaczęła się moja przygoda z Cohenem i Zembatym... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
Koncerty Maćka z Johnem były zawsze ciekawe i często kończyły się niestandardowo. Też pamiętam taki, jeszcze w latach 70., gdzie już po wyjściu publiczności Maciej zaczął śpiewać piosenki więzienne i swoje utwory takie jak "Sejm kalek".
No a ostatni raz widziałem go latem 2010 na zlocie fanów Cohena w Krakowie. Niestety, był już wtedy w marnym stanie fizycznym. Poruszał się jak staruszek, było widać, że marnieje w oczach. :(
tps://www.youtube.com/watch?v=eM0GMGnFl0c
Awatar użytkownika
By seiken
Starychmiku pozwolę sobie poprawić ten link

i dodam coś od siebie

pewnie wiekszość młodych nie wie ,że to utwór Cohena
Awatar użytkownika
By speed
Ciekawa interpretacja, dziękuję Stary Chemiku, :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
@seiken: tak, masz rację - wielu mówi: aaaa, to ta piosenka ze Shreka. A tak naprawdę to jedna z najczęściej "coverowanych" piosenek na świecie. Ba, powstała książka tylko o tej piosence i o tym, jak i dlaczego artyści wybierali konkretne zwrotki.
Zresztą dla fanów polecam stronę:
http://leonardcohenfiles.com/
To kopalnia wiedzy, linków, tekstów... wszystkiego.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
@StaryChemik, dzięki za przypominkę o wielkim człowieku i wielkim artyście. Fanem to ja może nie jestem (zbyt wielkie słowo) ale zawsze uwielbiałem go słuchać. Wieczorem, w fotelu, zamknięte oczy, słuchawki na uszach.......... odlot. Ciężko dziś o takich artystów, ale kilku doskonałych, aczkolwiek mało znanych bardów, by się znalazło :)
Awatar użytkownika
By jch-root
Właśnie zapuściłem się w przeszłość słuchając kawałków mistrza Leonarda Cohena :beer: :cygaro:
Drag nano

Od Listopada jestem właścicielem Draga nano. Użytk[…]

Asmodus Reborn 168W czy Dovpo Nickel ???

Witam .. Mam pytanie? Chcę kupić dobrego boxa , my[…]

Co musisz wiedzieć o koronawirusie Ministe[…]

Jaki atomizer?

Witam, na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem total[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.