EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By XenLin
#1908507
Witam wszystkich serdecznie!

Zakupiłem niedawno Cuboida Mini 80W na pewnym zagranicznym portalu z dalekiego wschodu. Sprzęt przyszedł, śmiga i o dziwo strona Joyetech potwierdziła oryginalność moda.

Problem niestety pojawia się w momencie, w którym chcę wykonać update do najnowszego firmware 5.04 z obecnej wersji 3.04 - oficjalna aplikacja "FirmwareUpgrade" nie widzi podpiętego Cuboida.

1. Sprawdziłem okablowanie - testowane 3 różne kabelki, brak efektu.
2. Testowy komputer nr. 1 - Laptop Windows 10 64bit, brak reakcji. Tutaj zgodnie z informacjami doczytałem, że niektóre mody nie łapią USB 3.0 a sprzęt ma tylko gniazda USB 3.0. Co ciekawe apka Joyetecha nie widzi Cuboida, mimo, że jest widoczny w Menedżerze Urządzeń jako Kompatybilne urządzenie HID, co oznacza, że komunikacja jest.
Testowy komputer nr. 2 - Laptop Windows 7. Tutaj gniazda USB 2.0 i aplikacja też nie widzi Cuboida, pomimo widoczności w Menedżerze,
Testowy komputer nr. 3 - Laptop Windows 10 32 bit - bardzo stary sprzęt i identyczna sytuacja jak powyżej.

Po powyższej zabawie chciałem spróbować innego programu. Padło na NFE Tools. Efekt taki sam jak przy oryginalnej aplikacji - program nie widzi Cuboida pomimo wykrycia jako urządzenie HID.

Próbowałem resetowania, próby uruchamiania w trybie BOOT (przytrzymanie + przy podpinianiu), uruchamiania z atomizerem, bez atomizera i nic nie robi wrażenia na modzie.
W tym momencie ręce mi opadają - przeczesując odmęty zagranicznych forum ludzie mają podobne problemy z Cuboidami, eVicami i innym sprzętem Joyetech i nigdzie nie ma żadnego logicznego rozwiązania tego problemu.

Czy ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł, z której strony ugryźć ten temat? Szukać problemu w modzie, sterownikach czy może w komputerze (konfiguracja)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam

Siemka, zdecydowałem się na taki zestaw jak w opi[…]

Pasta przewodząca - jaka?

Mam pytanie do kolegów. Wielu używa past przewodzą[…]

Siatka mesh

Witajcie. Pisze w sprawie siatek mesh, jako że rac[…]

Akcyza - Jedziemy z koksem!

Braliście udział w akcji w 2015? To zasady są Wam […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.