EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Mnrch0
#1908094
Dobry wieczór
Po dość długiej przerwie (okraszonej popiołem) postanowiłem powrócić do e-palenia (zrezygnowałem z niego przez „tendencję coraz „większej” chmury”), głównie za sprawą rosnącej popularności PODów, a co za tym idzie i soli nikotynowych, które w moim odczuciu, są dużo lepszą alternatywą, dla „analogowego palenia”. Zacznę od tego, że mam już za sobą przygodę z JUULem (niewypał), i NORDem (niby lepiej, ale nie do końca). W tym momencie zastanawiałem się nad kupnem Smoktech RPM40 POD KIT, ale ! I to „ale” jest kluczowe. Postanowiłem „odkurzyć” mojego evica mini II, i dać mu drugą szansę. Stąd moje pytania:
-Czy oprogramowanie jest jeszcze wspierane?
-Czy może wyszedł jakiś następca ?

Dodam, że korzystałem do tej pory z gotowych grzałek, teraz chciałbym zacząć kręcić własne, stąd kolejne pytania:
-Czy istnieje atomizer dla „początkujących” kręcicieli ? (Jeśli tak, to czy polecacie jakiś z górnym przepływem powietrza?

Trochę wypadłem z obiegu, dlatego nie znam „nowinek” (czytałem o atomizerach, gdzie liquid nie ma dostępu do powietrza - czy to prawda?) - powinienem o czymś wiedzieć ?

Podsumowując, proszę Was o pomoc ! Czy to dobry pomysł z tym, używaniem evica, a może wyposażyć się w nowego MODa ?

Pozdrawiam serdecznie !
By joloass
#1908099
Jeżeli nie czujesz potrzeby zmiany moda na nowy i ten który posiadasz dziala i spełnia twoje oczekiwania, jaki jest sens zakupu kolejnego ?

Joyetech eVic-VTC Mini doczekał się następcy w postaci Joyetech eVic Primo Mini, wraz z wesja na 2 akumulatory 18650 - Joyetech eVic PRIMO 2.0

Kręcenia grzałek i doboru ich parametrów będziesz musiał się nauczyć bez względu na nabyty model atomizera. Te ostanie oczywiście różnią się w tym aspekcie, lecz głownie łatwością tworzenia całego setupu; czyli grzałki wraz z właściwa ilością nośnika. Dodatkowo jest to często tez indywidualna kwestia ... jednym przychodzi jego uzyskanie łatwiej, innym trudniej w odniesieniu do danego czajnika.

Na początku swoich poszukiwań musisz sobie odpowiedzieć na pytanie; czy zależy ci bardziej na parowniku typu MTL, czy tez DTL ?
Awatar użytkownika
By Mnrch0
#1908100
Dziękuje za odpowiedź. Raczej szukam alternatywy dla palenia, a nie do „chmurzenia”, dlatego myślałem o MTLu (usta->płuca).
By joloass
#1908102
Z górnym przepływem powietrza, o którym wspomniałeś przychodzi mi na myśl tylko jeden tego typu parownik; Ammit MTL. Jeżeli okielznasz jego setup odwdzięczy ci się dobrym smaczeniem, dość szerokim zakresem regulacji cugu oraz brakiem wycieków/ śladów pocenia się ... ma prosta budowę, 4 ml pojemności i system uzupełniania liquidu od góry.
By dwagiel
#1908104
W sklepie na e masz True Mtl. Prosty, ciasny mtl, który przy zwykłym drucie fajnie smaczny. Według mnie dobry dla początkującego.
A co do podów, zauważyłem, że te na grzałki bvc czyli Aspire oraz np Artery Pal II całkiem dobrze radzą sobie ze smakiem i są łatwo dostępne.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mnrch0
#1908105
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Z uwagi na bliskość stacjonarek chyba zacznę rozglądać się za tym true mtl.
By joloass
#1908108
Najpierw sobie moze przemysl na jakim cugu ci zalezy ? Ciasny MTL nie kazdemu moze podejsc ... w Thru regulujesz przepływ w obrebie jednego otworu.
Awatar użytkownika
By Mnrch0
#1908110
Tutaj chyba potrzebuje pomocy...
Wyróżnia się jakieś rodzaje ?
By joloass
#1908112
Masz continuum; ciasny MTL - luźny MTL, które różnią się ilością powietrza jakie udostępniają/ umożliwiają podczas zaciagania sie ...
Jeżeli nie jesteś pewny swoich preferencji, to bezpieczniejszym wyborem zdaje się parownik z szerszym i płynniejszym zakresem regulacji; od ciasnego - do luźnego :?:
Awatar użytkownika
By Mnrch0
#1908116
Dobrze rozumiem, że ten „luźny” dzięki regulacji ma cechy jednego i drugiego?
By joloass
#1908117
W sumie dobrze, wykluczając przypadek ze jetes naturalnym zwolennikiem ciasnego MTL i każde odstępstwo od tej normy (także w dolnym zakresie możliwości luźnego parownika) będziesz poczytywał jako niepożądany przeciąg :D
Ostatnio zmieniony 15 paź 2019, 23:03 przez joloass, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Mnrch0
#1908118
W takim razie jeszcze raz zastanowię się nad wyborem i dam znać co udało mi się wykombinować.
By dwagiel
#1908119
Od ciasnego do luźnego, tak, aby wypróbować co spasuje to może rzeczywiście Ammit mtl lepszy będzie. Albo Fresia rta (od mtl po rdl). True jest ciasny, blisko mu do analogów.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.