EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By macieq03
Witam.
Przy instalacji programu na Windows ,i później podczas korzystania z niego, zamiast liter mam jak na zdjęciu.
Czy mamy jakiegoś speca?Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 paź 2019, 07:07 przez macieq03, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By venom_666
Prawdopodobnie instalator w jakiejś pogańskojęzycznej wersji językowej.
Cyrylica lub inny którego akurat Twoja winda nie obsługuje.
Awatar użytkownika
By macieq03
venom_666 pisze:Prawdopodobnie instalator w jakiejś pogańskojęzycznej wersji językowej.
Cyrylica lub inny którego akurat Twoja winda nie obsługuje.
Tak, wersja rosyjska, ale docelowo miał być spolszczony. Po instalacji wersji z nakładką jest bez zmian. Instalowałem rosyjską czcionkę, walczyłem wczoraj całe popołudnie.

By wertjacek
Program bez dwóch zdań nie jest z legalnego źródła i może się okazać że nic z tym sie nie zrobi.
Bardzo często programy używają czcionki defaultowej,przypisanej systemowi danego kraju,w naszym przypadku PL i instalacja innego języka nic nie da.

Edit
Z ciekawości popatrzyłem co to,faktycznie ruski,ale zapewne wycięte wszystko co możliwe.Po instalatorze to widać,nawet on jest w cyrylicy i nie daje opcji wyboru innego języka.
Awatar użytkownika
By macieq03
Ale.. sporej części użytkowników tego programu on działa, w spolszczonej wersji właśnie. U mnie gdy prowadzę diagnostykę auta, cześć programu jest po polsku ( głównie menu programu, skróty klawiszowe, test połączenia z portem USB)
Ale najistotniejsze rzeczy , czyli odczyt parametrów, błędy, jest już w takich krzaczkach.

Poszukam może innego źródła, aczkolwiek to z którego pobieram jest pewne.

Awatar użytkownika
By venom_666
Wiele może zależeć od wersji windowsa, od wersji spolszczenia, tego czy trzymane jest w plikach tekstowych i w jakiej lokalizacji. Wersji programu, kodowania znaków itp... itd...
Awatar użytkownika
By Evendi
Jakiego masz Chevroleta? Tak z ciekawości pytam :).

Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka
By wertjacek
macieq03 pisze:Ale.. sporej części użytkowników tego programu on działa, w spolszczonej wersji właśnie. U mnie gdy prowadzę diagnostykę auta, cześć programu jest po polsku ( głównie menu programu, skróty klawiszowe, test połączenia z portem USB)
Ale najistotniejsze rzeczy , czyli odczyt parametrów, błędy, jest już w takich krzaczkach.

a możesz napisać step by step jak żes to zainstalował wraz z nakładką?
ja zainstalowalem,do folderu z programem wrzuciłem nakładkę i po kliknięciu na nią mam język PL,bardzo ubogie to ale jednak.
System Win 7 Pro
Awatar użytkownika
By macieq03
wertjacek pisze:Program bez dwóch zdań nie jest z legalnego źródła i może się okazać że nic z tym sie nie zrobi...

Jest to oryginalny rosyjski program,a spolszczenie zostało wykonane przez osobę z forum chevroleta, i działa w 99%
U Ciebie instalator jest po rosyjsku?

wertjacek pisze:
a możesz napisać step by step jak żes to zainstalował wraz z nakładką?
ja zainstalowalem,do folderu z programem wrzuciłem nakładkę i po kliknięciu na nią mam język PL,bardzo ubogie to ale jednak.
System Win 7 Pro

Chyba tak samo,jak Ty. Program nie jest na 100% spolszczony, więc jakieś pozostałości j.rosyjskiego mogą się znaleźć. Ale to już nie byłby problem . U mnie już przy instalacji jest problem, a ściągałem program z różnych źródeł.

kangaroo pisze:Kup oryginał a nie jakieś dziadostwo zainfekowane pobierasz.

Patrz wyżej.

Evendi pisze:Jakiego masz Chevroleta? Tak z ciekawości pytam :)

Chevrolet Nubira 1.6 16v 109 KM Czerwone kombi :zakrecony Jeżdżąca kanapa

Widocznie problem leży u mnie w laptopie, pytanie czy jak postawię system na nowo to coś rozwiąże?

tak to powinno wyglądać
By wertjacek
Instalator jest ruski.Interfejs po spolonizowaniu tak jakby po polsku,ale gdziekolwiek kliknę wyskakują krzaczki.Dalej nie jestem w stanie nic ci powiedzieć bo musiałbym mieć pod ręką jakiegoś Chevroleta a ni mam :)
Awatar użytkownika
By venom_666
czyli masz tylko spolonizowany interfejs ruskiej wersji programu...
By wertjacek
No tak! Ja dalej nie jestem w stanie sprawdzić spolszczenia bo trzeba mieć podpięty samochód na logikę by diagnozowało.Ale czy bedzie po naszemu? może sprawdzić to jedynie @macieq03 Dałem mu namiary na program i spolszczenie z jakiego ja skorzystałem.
By mattoid1973
Mam nadzieję Panowie, że przed instalacją tego programu wrzucie go na virustotal, albo używacie do niego kompa, na którym nie korzystacie z żadnych ważnych usług, że już o mailu i bankowości nie wspomnę.
Awatar użytkownika
By macieq03
@wertjacek tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek

muszę poszukać drugiego laptopa.
By wertjacek
Na filmie post1907684.html#p1907684 które wrzuciłeś jako przykład około 45-50% jest przetłumaczone.Twoje nie jest wogóle.To nie kwestia czcionek czy systemu bo jak widać tekst okienek jest spolszczony,czyli te spolszczenie niby u ciebie zadziałało. Prawdopodobnie jest inna wersja spolszczenia z większą ilością przetłumaczonego tekstu i na tym powinieneś się skupić.ja bym uderzył na to forum chevroleta i tam pytał,bo tu to można tylko podomyślać się i więcej szkody narobić niż pomóc.
Awatar użytkownika
By macieq03
Eee... Trochę więcej jak 50%
Ale ok, zapomniałem że syn też ma komputer, i próbowałem u niego na kompie zainstalować program. To samo.
Na tamtym forum też wierce ludziom dziurę w brzuchu. Twój trop ma sens,skoro na drugim kompie jest ta sama sytuacja.
Walczę dalej.

Edit

Ale, ale, podczas instalacji powinno być po rosyjsku, dopiero później wrzucam spolszczenie, i wtedy można się czepiać o jakość spolszczenia.
A tu przy instalacji ruskiej wersji takie kwiatki.

Awatar użytkownika
By venom_666
jak będziesz miał windę w języku rozyjskim, to i instalator będzie bez krzaczków ;)
By wertjacek
macieq03 pisze:Ale, ale, podczas instalacji powinno być po rosyjsku, dopiero później wrzucam spolszczenie, i wtedy można się czepiać o jakość spolszczenia.
A tu przy instalacji ruskiej wersji takie kwiatki.

No dokładnie jak i u mnie.Podczas instalacji programu ja też nie widziałem czcionki tylko krzaczki.Na tym się wogóle nie skupiaj,bez rosyjskiej windy nie zobaczysz cyrylicy.bez dwóch zdań operujesz na słabym spolszczeniu.Filmik na YT ma spolszczenie bogatsze w tłumaczeniu.Może odezwij się do gościa udostępniającego film?
Awatar użytkownika
By macieq03
Jest progres, wystarczyło zmienić " język który ma być używany w programach nieobsługujących Unicode" w ustawieniach regionalnych na rosyjski. Do gościa też pisałem może się odezwie. Dziękuję za pomoc.
Sklep?

Witam Wszystkich. Czy macie jakieś strony sprawdz[…]

Voopoo Vinci

Sytuacja wyglada tak na manalu normalnie pali gdy […]

Cześć otóż mam bardzo dziwny problem nigdzie nie m[…]

Problem z iJust'em 3

Witam serdecznie. Mam pewien problem, może ktoś by[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.