EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By AdwokatkaDiabla
Once upon Time.. Ma rzeczywiście fajny pomysł. A nr Gold to moja ulubiona postać... Ze tak powiem mnie gość ba ofiarę swoich czasów wygląda, bez względu na to które jego elter ego omawiamy.
Z resztą podobny wykorzystany w penny dreadfull..bohaterowie kziazkowi walaja się tam wszędzie.
Ja teraz jadę z angielskimi seeialami- luther, peaky blinders, ripper Street, coś z płatkami w tytule. Taki wątek historyczny, do którego dorzucić można Black sails- świetny spin of czy jak to się tam zwie do książkowej wyspy skarbów.

Wysłane z mojego LT26i
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
1.True Detective (pierwszy sezon)
2.Rome
3.Gomorra
4.Kompania Braci
5.Boss (4x lepszy i poważniejszy House of card)
6.Latający Cyrk Monty Pythona
7.Miasteczko Twin Peaks
8.Rodzina Soprano
9.Fargo
10.Narcos
11.Filary ziemi
12.Prawdziwa historia Borgiów
13.Most nad Sundem
14.Chłopaki z Baraków
15.Dead set (stanowczo lepsze niż ten gniot "chodzące trupy")
Awatar użytkownika
By Dahaka
Z seriali zagranicznych które obejrzałem wszystkie sezony to:
1. Skazany na śmierć (Prison Break)
2. Dexter
3. Różowe lata siedemdziesiąte (That '70s Show)
4. Kompania Braci
5. Z archiwum X (The X Files) - mój faworyt. Bardzo dobrym pomysłem było nakręcenie 10 sezonu po tak długim czasie z głównymi bohaterami.Finałowy odcinek we wtorek na Fox'ie.

Tapatalk
Awatar użytkownika
By Peter007
MagdalenaW pisze:jeśli masz na myśli ten gniot z wydziaranymi plejbojami od History Chanel to szczerze współczuje :3
jedyny godny serial o tej tematyce dopiero ma się pojawić dzięki Rosjanom

Jeszcze się nie pojawił a już wiesz, że godny? Pozazdrościć znajomości dzięki którym już wiesz co to będzie.
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
Peter007 pisze:Jeszcze się nie pojawił a już wiesz, że godny? Pozazdrościć znajomości dzięki którym już wiesz co to będzie.

Uwielbiam "ludzi", którzy bawią się w rozdawanie reputacji i innych pierdół odgryzając się później w każdym możliwym wątku tylko dlatego, że ktoś wyraził sprzeczną z ogółem opinię.

Widzisz misiu akurat w tym przypadku wiem, jaki to będzie serial, chociażby dlatego, że wiem kto nad nim pracuje oraz że ludzie go tworzący słuchają historyków, oraz ludzi zagłębionych w tej tematyce.

A co do świetności starszego serialu Wikingowie polecam poczytać jakąkolwiek książkę na ich temat, aby dopatrzyć się rażących niedopatrzeń oraz absurdów w nim zawartych już sam fakt jak przedstawia się fabuła i jak niektórzy z bohaterów są przedstawiani, aby pod pasować serial pod każdą możliwą grupę odbiorców plasuje go jako komercyjny gniot dla ludzi bez żadnej wiedzy historycznej czy chociażby mitologii skandynawskiej.

Wikingowe to serial na poziomie Spartakusa, jeśli ktoś lubi bitkę, ładne laski, fajnych chłopców oraz seks pomiędzy tym wszystkim to z pewnością serial będzie mu pasował, ale to jak porównać serial Spartakus do serialu Rome.
Serial Rome też miał swoje wady i wiele absurdów to jednak przy Spartakusie chyba jasno widać, który stoi na wyższym poziomie.
Najbardziej razi mnie jednak fakt, że serial Wikingowie jest puszczany na takim, a nie innym kanale co sugeruje ludziom bez wiedzy, że ma cokolwiek wspólnego z historią.
Równie dobrze mogą obejrzeć władcę pierścieni i wcisnąć kit, że drużyna pierścienia to banda bojówników(dżihad) walczących o "słuszną sprawę" z molochem i zepsuciem jakim jest Mordor(Europa).
By Golum
MagdalenaW pisze:jeśli masz na myśli ten gniot z wydziaranymi plejbojami od History Chanel to szczerze współczuje :3
jedyny godny serial o tej tematyce dopiero ma się pojawić dzięki Rosjanom

Niech i to będzie nawet i gniot.Gdyby mi kazała wybierać sex czy gniot to wybieram gniota.Dziś oglądam 1 odc 4 serii! Wydziarani plejboje górą! yeah!

MagdalenaW napisała:
A co do świetności starszego serialu Wikingowie polecam poczytać jakąkolwiek książkę na ich temat, aby dopatrzyć się rażących niedopatrzeń oraz absurdów w nim zawartych już sam fakt jak przedstawia się fabuła i jak niektórzy z bohaterów są przedstawiani, aby pod pasować serial pod każdą możliwą grupę odbiorców plasuje go jako komercyjny gniot dla ludzi bez żadnej wiedzy historycznej czy chociażby mitologii skandynawskiej.

Zgadzam się z tym.Nie posiadam żadnej wiedzy historycznej czy chociażby mitologii skandynawskiej i dlatego mi się podoba.Tobie nie bo pewnie posiadasz jakąś tam wiedzę mniejszą lub większą.Będziesz oglądać ruskiego vikinga i fajnie :) Ja nie będę,tak samo jak nie mogłem oglądać serialu Rome.Za to świetnie bawiłem się oglądając Spartakusa.Tylko stanąć mi nie chciał jak widziałem dwóch gołych panów w majtkach bawiących się swoimi mieczykami :D

Co mnie sprowokowało do napisania tego posta? Nie to że Viking został nazwany gniotem przez MagdaleneW,nie to że nie jest godnym serialem o tej tematyce a to że współczujesz chłopakowi jak by był jakiś upośledzony intelektualnie (brak zainteresowania mitologią skandynawską) a tu nie ma czego współczuć.Mnie historia jakakolwiek nie interesuj i takiej wiedzy nie posiadam ale czy ktoś ma mi współczuć z tego powodu? Nie! Bo gdybym się interesował historią to wiedzę bym posiadał.Mój wybór,moja sprawa i cześć.Odnośnie zainteresowania historią.Wczoraj w programie jeden z dziesięciu jak się uczestnicy przedstawili i mówili czym się interesują to każdy mówił na końcu ... i historią.Śmiać mi się chciało jak to strasznie wszyscy się historią interesują ale w pozytywnym znaczeniu :)

Ruszył:
walking dead s6 odc9
better call saul s2 odc1
12 małp 2 sezon od końca kwietnia
Będę też atakował z archiwum x

Pozdrawiam miłośników gniotów! gnioty górą!
Awatar użytkownika
By Haze
Panie i Panowie - okiełznajcie trochę swoje temperamenta pamiętając, że gusta są jak ... wiadomoco :mrgreen: każdy ma swoje. Podam prosty przykład: dzisiaj zrobiłem PIĄTE podejście do "Gry o Tron". I nic... W dalszym ciągu nie wiem co w tym serialu tak rajcuje ludzi :? Ale OK, przyjmuję to do wiadomości i szanuję (a przynajmniej staram się), i również od Was oczekuję, że jak usłyszycie że co najmniej 5 albo i siedem razy obejrzałem całego StarGata to nie weźmiecie mnie za idiotę tylko pasjonata :wink:
Tak że żyjcie i dajcie żyć :beer:
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
Problem z filmami, serialami czy grami polega na tym, że przez to, co ogląda ogól ludzie mojego pokroju oczekują przez cały rok na jednej film, czy na jeden serial o grach już nie wspominając.
Gdyby było inaczej naprawdę mało by mnie interesowało kto co ogląda. Nie chodzi tutaj tylko o mnie, bo znam wiele osób, które mają egzystencjalny ból czterech liter, ponieważ wszystko jest robione teraz pod casuali.

Tony nijakich filmów z masą efektów gdzie dobro walczy przeciw złu.
Potoki pseudo seriali o jakiś superbohaterach czy innych nadnaturalnych bzdetach (nie czepiam się archiwumX).
Ewentualnie kalki starych filmów/książek robione na skróty bądź w taki sposób, aby przyciągnąć każdego przed monitor (Hannibal, gra o tron etc.).

Rozumiem, że ludzie wracają zmęczeni po pracy mają chęć na rozrywkę, ale bez przesady są też ludzie co potrzebują spędzając wolny czas poczuć odrobinę satysfakcji. Nie oglądając kolejny film gdzie do porzygu widać poprawność polityczną i wszystko jest ugrzecznione etc.

Teraz odpalając grę RPG wiem, że wcisną mi na siłę homoseksualny wątek albo czarnoskórego paladyna.
A odpalając grę o wyrzynaniu hordy orków w mordorze zmuszą mnie do grania jakąś wybieloną do cna postacią, której zamordowali rodzinkę i została opętana przez elfickiego ducha (NO BEZ JAJ).
Wszystko jest takie epickie.
Wszystko przekoloryzowane.
Wszędzie ta walka bohaterów ze złoczyńcami, a nawet jeśli jakaś postać jest złoczyńcą to oczywiście robi to w dobrym zamiarze i ma wspaniałomyślne serduszko.
Może jestem walnięta, ale mnie to zupełnie nie kręci. Powielanie ciągle tych samych schematów i obserwowanie odgrzewanych kotletów.
Oglądanie białych rycerzyków z krystalicznie czystymi ząbkami i nienaganną fryzurką jest naprawdę nużące.

Czy naprawdę tak ciężko o rozrywkę na poziomie o cokolwiek ambitnego, a nie mordowanie setek zombie, które zamiast głowy mają arbuzy pękające na wszystkie strony od byle uderzenia, bo przecież posoka musi się lać hektolitrami a w międzyczasie wrzucimy jeszcze dramat familijny, aby każda strona była zadowolona i na tym schemacie jedzie dosłownie 90% rakotworów ostatnich lat.
Wciśnijmy wszystko, co możliwe, aby każdy był zadowolony.
Cóż ja nie jestem zadowolona może dlatego, że w głowie mam wpojone "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, 01:20 przez MagdalenaW, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Tomy
Bezapelacyjnie Breaking Bad!

Teraz przymiarka do Better Call Saul.

Na odstresowanie Gra o Tron i Vikingowie.

Szczerze polecam też The Borgias.

Natomiast zawiodłem się 4 i 5 sezonem Homeland, które w sezonach 1-3 nie miało sobie równych.
Awatar użytkownika
By darek_b
Haze pisze:Panie i Panowie - okiełznajcie trochę swoje temperamenta pamiętając, że gusta są jak ... wiadomoco :mrgreen: każdy ma swoje. Podam prosty przykład: dzisiaj zrobiłem PIĄTE podejście do "Gry o Tron". I nic... W dalszym ciągu nie wiem co w tym serialu tak rajcuje ludzi :? Ale OK, przyjmuję to do wiadomości i szanuję (a przynajmniej staram się), i również od Was oczekuję, że jak usłyszycie że co najmniej 5 albo i siedem razy obejrzałem całego StarGata to nie weźmiecie mnie za idiotę tylko pasjonata :wink:
Tak że żyjcie i dajcie żyć :beer:

Wiesz co nie rozumię Cię :) sam przewaliłem tylko 4 razy Stargate (wszystkie serie i filmy -właśnie z 9letnią córką skończyliśmy przed chwilą wersję kinową), poza tym także cztery razy Battlestar Galactica ale w Grze o Tron wszystko rozumiem i wciąga mnie za każdym razem jak zaczynam :), w końcy to tylko 50 odcinków.

Z seriali polecam Królową Bonę,Chłopów, Alternatywy 4 , Heroes , Agenci Tarczy, Służby Specjalne,Gwiezdna Eskadra, Kariera N. Dyzmy a Stawka większa niż życie obejrzana po 20 latach nabiera niesamowitego kolorytu, zawiązanie akcji i emocje czasem jak u 007 :)

Ooo jeszcze był kiedyś emitowany na Polsacie Jonh Doe, świetny serial kryminalno fantastyczny, szkoda że tylko 21 odcinków.
Awatar użytkownika
By Wendigo
Kolejność przypadkowa, ale te seriale zawsze chętnie oglądam:

Space above and beyond (brutalnie zakończony na pierwszym sezonie :( )
Battlestar Galactica
Vikings
Teoria wielkiego podrywu
Ja, Klaudiusz
Rome
Stargate (wszystkie cykle)

I pare innych, które traktuje jako typowa rozrywkę, ale nie wzbudzają we mnie az takich emocji jak te powyżej:
Heroes, Last ship, Gra o tron, Black Sails, Falling Skies, Arrow i pare innych ;) sporo tego aktualnie jest, już nawet nie ma co wymieniać starych polskich seriali, bo to klasyka sama w sobie ;) ostatni na jakiejś stacji oglądałem sobie Stawiam na Tolka Banana ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Morb1us
Stargate.. Świetny serial, ma w sobie coś takiego że chce się obejrzeć kolejny odcinek i zaraz następny i następny. Pomyśleć że to już tyle lat minęło a nadal wracam do niego z wypiekami na twarzy. Świetne dialogi, ciekawe postacie (O'Neill, Tealc ze swoim "Indeed" i późniejszy Ba'al), nawet efekty mocno się nie zestarzały choć do dziś bawi mnie mocno np. pomysł i wykonanie Nox'ów. Jednym słowem rewelka.

Jakie było moje zdziwienie i zaskoczenie grając w Mass Effecta (zaliczyłem tylko 1 i 2) odkrywając podobny scenariusz, protagonistów itd.
Człowiek zaczyna żałować że nie powstała żadna sensowna gra - liczę że kiedyś dokończą Stargate Worlds. To by było coś.

P.s Mały offtop. Mógłby się ktoś wypowiedzieć, kto grał w ME 3 czy "wątki" Stargate są tam nadal obecne?
Awatar użytkownika
By Nikotynos
Moja lista i przy okazji prośba o zaproponowanie mi czegoś pod mój gust, bo nie mam się ostatnio czego chycić.

The Expanse, Stranger Things, Legion, Westworld, Vikings, American Gods, Game of Thrones, Ash vs. Evil Death, Kompania Braci, Breaking Bad, Altered Carbon, Lost in Space, Another Life, Belfer, Daredevil, 'Allo 'Allo!, Alternatywy 4, Zmiennicy, Family Guy, Drawn Together (Przerysowani), Różowe lata siedemdziesiąte, X-files, Latający Cyrk Monty Pythona, Rodzina Soprano, Fargo, Dr. House, Świat według Bundych, Alf, Califorication i najlepszy Robin Hood jak powstał czyli Robin z Sherwood z lat 1983 - 1986.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2019, 20:40 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
A coś z horrorowatych albo s-f albo mieszanki owych plus domieszka np. inteligentnej gadki?

Superlux pisze:" Ślepnąc od świateł " - wybitny polski serial, perła. Szybko zleci :wink:

:drinkb
To może być dobre do obejrzenia z moją połowicą :-)
Awatar użytkownika
By wertjacek
Superlux pisze:" Ślepnąc od świateł " - wybitny polski serial, perła. Szybko zleci :wink:

Wiadomości TVN zbite w 8 odcinków.House of Cards też mocno wplata do fabuły najnowsze newsy i teorie spiskowe z życia celebrytów i politykierów,ale nie odważyłbym sie porównać obu seriali.Światła w zestawieniu z House to gniot.

Sneaky Pete
Ray Donovan
True Detective
Fargo

to moje typy.
Awatar użytkownika
By Superlux
@wertjacek

Najwidoczniej oglądaliśmy zupełnie inne seriale, nie wiem skąd ten "tvn" czy te "teorie spiskowe"...nie doszukałem się *BLUSH* . Ja usypiam na House of Cards, nie byłem w stanie przejść nawet pierwszego sezonu Breaking Bad ( a próbowałem powalczyć z kolejnymi ) i jeszcze wielu innych amerykańskich " hitów "...nudzi mnie to a czasami nawet wk...a :roll: .O GOT to ja już nawet nie chcę się wypowiadać ale wiesz co dzięki bogu jest w tym wszystkim najważniejsze ? To że na szczęście każdy znajdzie coś dla siebie, przecież o to właśnie chodzi...dla jednych gniotem będzie " Ślepnąc..." a dla innych " House of..." i każdy pozostanie w swoim własnym ciepłym i szczęśliwym świecie. Ja np teraz pławię się oglądając po raz enty Daleko od szosy...i też mam dobrze :lol: .

Oglądaliśmy inne filmy, inaczej je odebraliśmy i jest ok. De gustibus...

@Krasnal45

Cytaty z forum to też niezły kawałek literatury :lol: , gdyby to sfilmować...bosssszzzze ale kto by się tego podjął ? Może Kangur ? *BOJE SIE* :lol: :lol: :lol:

:drinkb
By irenka
Z polskich to nawet pitbull mi się podobal, ale poza tym.... nie wiem. Teraz oglądam Wiedźmina i pewnie zdecyduję się przeczytać książkę, lubię Przyjaciół, Wikingów, Grę o tron obejrzałam chyba ze trzy razy wszystkie sezony. Niby nie mam czasu, pracuję zawodowo, a jednak na seriale zawsze jest czas :D
By miiio
Wszyscy wymieniają Przyjaciół a ja jakoś wychowałem się na Kronikach Seinfelda i po nich już nie miałem ochoty na inne odmiany. Jejku pamiętam jak dziś ten czas w niekodowanym paśmie Canal+ i wieczory które nie mogły się obyć bez tej mega fajnej dawki humoru. Oj było inne życie...
Teraz ciężko znaleźć coś równie interesującego czy wartego uwagi. Chociaż powiem wam że Chyłka jest ok! Nawet drugi sezon się szykuje, mrrrr

Tak trzebaby coś znaleźć!!!
Może humor wróci *TANIEC*
Awatar użytkownika
By zakk87
Nie wierzę ale obejrzałem we wrześniu ponownie Sons of Anarchy (jakoś tak mnie wzięło po obejrzeniu Mayans M.C)
a teraz prze 5 sezonem Better Call Saul i filmem El Camino odświeżam sobie Breaking Bad.
Po ponownym obejrzeniu (SOA, BB) muszę stwierdzić, że zapomniałem wszystko co tam siędziało.

Maseczki muszą wrócić na twarze. Minister Zdrowi[…]

Mocny Buch i co dalej?

Dzień dobry, Od 10 lat palę jedynie Mocny Buch od[…]

Zestaw powiększający do hussar x

Witajcie Nie sądziłem, a jednak się udało, i bardz[…]

Akcyza - Jedziemy z koksem!

Braliście udział w akcji w 2015? To zasady są Wam […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.