EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906856
Witam, proszę o poradę. Czy macie jakieś szybkie i skuteczne sposoby na osuszenie (porozkręcanego) parownika po kąpieli. Jedyny sposób jaki znam do tej pory to wycieranie papierowym ręcznikiem i suszarka do włosów (po około minucie nadmuchu na każdą część). Nie zawsze mam czas na czekanie 24h aż sama sobie odparuje woda, tylko musze mieć na cito. Dziś np. wiem że mogę sobie na spokojnie zrobić seta, jutro już moge nie mieć czasu i sprzyjających warunków :-) - stąd pośpiech.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2019, 16:33 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1906859
Nikotynos pisze:Czy macie jakieś szybkie i skuteczne sposoby na osuszenie (porozkręcanego) parownika po kąpieli.

Mieć drugi, taki sam :wink:
Awatar użytkownika
By kangaroo
#1906861
Nikotynos pisze:Nie zawsze mam czas na czekanie 24h aż sama sobie odparuje woda, tylko musze mieć na cito.

Serio?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1906865
Do ryżu wsadź. Wszędzie polecają ten sposób suszenia z wody. Nic nie zgubisz, to też zaleta.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906866
Coś tak czułem że ten wątek się dla mnie źle skończy Ja pitole nie wymyślili jeszcze geniusze mini pralki z funkcją suszarki do parowników; na jakim my świecie żyjemy żeby czekać 24h na wyschnięcie parownika, XXI wiek mamy, wrrr, hehe. Dobra kończę, nie pogrążam się :-)
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906867
zawsze możesz podgrzać metalowe częsci nad palnikiem kuchenki...
Ja zwykle mam to gdzieś, bo jak czyszcze juz to rozkręcam do ostatniej śrubki, zalewam wrzątkiem, wstrzasam, wylewam wodę, wykulam w papierowym ręczniku i starcza... Jak gdzieś odrobinka wody została to trudno...

No i faktycznie pytanie było z czapki, bo zwykle ma się jakies parowniki zdublowane lub zapasowe...
Na cito to mogę potrzebowac grzałki na wyjexdzie do lasu abo nad rzekę, ale zwykle mam w kieszeni zestaw ratunkowy - kawałek waty, 20cm drutu i mały pasujący śrubokręt... Ot taki niezbędnik, ale wtedy nie potrzebuję zwykle wygotowywać baniaka :lol:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1906868
Nikotynos pisze:Coś tak czułem że ten wątek się dla mnie źle skończy. Dobra kończę, nie pogrążam się :-)

Ty już bardziej nie możesz się pogrążyć :mrgreen: No chyba, że znowu coś wymyślisz :zakrecony
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906870
Mam kurna drugi parownik, ale ma zalany baniak, a chce sobie przetestować na drugim nowy samogon na cito,a jutro nie będzie czasu; dobra i tak już sobie suszarką wysuszyłem
A poza tym helloooo przygodę z parownikami pod własne grzałki zacząłem dopiero dwa miesiące temu i nie mam jeszcze całej szafy parowników jak Wy :-). Kfl2019 zalany amphorą, Dvarw właśnie umyty, Nautilus mini gdzieś leży i gnije bo nie ma grzałki i tyle.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906896
Kup sobie zwykły prosty dripper na fasttechu +/- 3$ Cię to będzie kosztowało + trochę czekania.
Do smakowania w sam raz.
Nic nie zalewasz, kilka kropel na watę i dzida...
Zmiana smaku to zmiana waty - 5 minut roboty z myciem i suszeniem.
Albo bez mycia tylko wymiana waty...
Awatar użytkownika
By kangaroo
#1906898
Nikotynos pisze: nie mam jeszcze całej szafy parowników jak Wy :-)

Też nie mam całej szafy, ale co w związku z tym? Myje parownik, otrzepuje go z nadmiaru wody i zakładam bawełne. Nie robie jakich szopek z 24-godzinnym osuszaniem.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906907
kangaroo pisze:
Nikotynos pisze: nie mam jeszcze całej szafy parowników jak Wy :-)

Też nie mam całej szafy, ale co w związku z tym? Myje parownik, otrzepuje go z nadmiaru wody i zakładam bawełne. Nie robie jakich szopek z 24-godzinnym osuszaniem.


Napisałem odczekać ok 24h na odparowanie wody, a nie jakieś 24- godzinne osuszanie. Nie przekręcaj moich słów dla oklasków. Też kiedyś przy Mello 3 i Nautilusie tak robiłem i niezbyt mi to podeszło, bo czasem gdzieś tą nie wytrzepaną kroplę się "zachlipało" z AF przy pierwszych chmurach, czego nie lubię, a dodatkowo poczuło się rozrzedzony liquid.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906909
Kup najtańszy najprostszy dripper.
Do tego je stworzono.
Wszystkie takie problemy znikną...
Możesz się przy tym pobawić różnymi knotami na tej samej grzałce.
Sprawdzić różne bawełny, sznurki ceramiczne, knot z siatki.
Ten sam płyn potrafi smakować zupełnie inaczej...
Zabawa na długie wieczory.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906910
venom_666 pisze:Kup najtańszy najprostszy dripper.
Do tego je stworzono.
Wszystkie takie problemy znikną...
Możesz się przy tym pobawić różnymi knotami na tej samej grzałce.
Sprawdzić różne bawełny, sznurki ceramiczne, knot z siatki.
Ten sam płyn potrafi smakować zupełnie inaczej...
Zabawa na długie wieczory.
ok :-)
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1906921
A całujecie te parowniki na dobranoc? Kurna!problem bez dwóch zdań na kolejne forum ONZ.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906924
Dokładnie, nie ma już co przeżywać, mycie i pozbywanie się wody z parownika po myciu to normalna sprawa, każdy sobie to robi jak chce.
I teraz uwaga, kolejny tekst na "najlepsze cytaty" i pożywka do beki:
"Ja strzepuję, wycieram ręcznikiem,a potem suszarka (choć to trochę boli), ale lubię mieć sucho w gaciach. Jak jest czas i warunki to trzymam go 24h aż do wyschnięcia " - SuwMar masz gratisa :D.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906928
Cinmar pisze:Akurat to jest dość słabe.
Cinmar nie wybrzydzaj :-), słabe, bo poprzedzone ostrzeżeniem, a poza tym kwestia gustu, każdy ma inne kubki śmiechowe :D
By Baryua
#1906938
Nikotynos pisze:Jedyny sposób jaki znam do tej pory to wycieranie papierowym ręcznikiem i suszarka do włosów (po około minucie nadmuchu na każdą część).

Wycieranie papierowym ręcznikiem - to jest właśnie szybki i skuteczny sposób na osuszanie parowników :D Sam z niego korzystam, nawet bez suszarki, a dokładne suszenie zajmuje mi zaledwie kilka minut.
W ekstremalnych sytuacjach, czyli np. suszenie kilku parowników po zbiorowej kąpieli lub atak lenistwa przy suszeniu jednego parownika, zamiast wycierać ręcznikiem papierowym to przedmuchuję intensywnie wszystkie mokre zakamarki sprężonym powietrzem w puszce, tym do czyszczenia elektroniki. Takie przedmuchiwanie trwa kilka razy krócej. Najlepiej używać tej najkrótszej dyszy (ok. 2 cm), no i należy pamiętać, że to "sprężone powietrze" to przeważnie mieszanina gazów łatwopalnych, więc lepiej trzymać się z dala od źródeł ognia i przedmuchiwać w wentylowanym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906942
Baryua pisze:
Nikotynos pisze:Jedyny sposób jaki znam do tej pory to wycieranie papierowym ręcznikiem i suszarka do włosów (po około minucie nadmuchu na każdą część).

Wycieranie papierowym ręcznikiem - to jest właśnie szybki i skuteczny sposób na osuszanie parowników :D Sam z niego korzystam, nawet bez suszarki, a dokładne suszenie zajmuje mi zaledwie kilka minut.
W ekstremalnych sytuacjach, czyli np. suszenie kilku parowników po zbiorowej kąpieli lub atak lenistwa przy suszeniu jednego parownika, zamiast wycierać ręcznikiem papierowym to przedmuchuję intensywnie wszystkie mokre zakamarki sprężonym powietrzem w puszce, tym do czyszczenia elektroniki. Takie przedmuchiwanie trwa kilka razy krócej. Najlepiej używać tej najkrótszej dyszy (ok. 2 cm), no i należy pamiętać, że to "sprężone powietrze" to przeważnie mieszanina gazów łatwopalnych, więc lepiej trzymać się z dala od źródeł ognia i przedmuchiwać w wentylowanym pomieszczeniu.
No i jesteś gość, takich ludzi szanuje :-) ; powiadasz dmuchasz sprężonym powietrzem, ciekawy pomysł, wypróbuję, dzięki :-).
Można mieć pomysły na szybkie osuszenie parownika z wody?, można, da się?, da się. Ktoś może nie lubić resztek wody w parowniku i chce się ich szybko pozbyć?, może. Ktoś chce zapytać o metody, to pyta. Boszeee, ja tu musze porządek zrobić, kiedy wybory na admina? hehe
Awatar użytkownika
By PucH2
#1906943
Zawinąć w Tami. Własne ramię i siła odsierodkowa, a z wody w sekundę nic nie zostaje. Kurduple ostatnią czynność powtarzają dwa razy (krótsze ramię :) ).
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906944
20 sekund w mikrofali... na 200% wysuszy

Edit:
No dobra, zdradzę mój sekretny sposób.
Bo umyciu parownika wrzucam go do szklanki ze spirytusem.
1. Spirytus dodatkowo odkaża
2. Odparowuje szybciej niż woda
3. Nawet jeśli nie zdązy to podnosi walory smakowe
4 i najważniejsze - po zabiegu do szklanki wlewam odrobine koli i wypijam zawartość :mrgreen:

Przyjemne z pożytecznym.
Dowody wdzięczności proszę wysyłać kurierem w folii babelkowej i sztywnym opakowaniu coby się szkło nie potłukło :lol:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019, 14:37 przez venom_666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906949
PucH2 pisze:Zawinąć w Tami. Własne ramię i siła odsierodkowa, a z wody w sekundę nic nie zostaje. Kurduple ostatnią czynność powtarzają dwa razy (krótsze ramię :) ).
haha a jakieś porady dla kobiet, nie wiem, może szybkie poruszanie biodrami z przywiązanym parownikiem?
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906950
chciałeś na cito... z kobietą to trochę zejdzie jednak... no chyba żeś sprinter :P
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906951
venom_666 pisze:4 i najważniejsze - po zabiegu do szklanki wlewam odrobine koli i wypijam zawartość :mrgreen :

O i tego dokładnie szukałem, tylko ja sobie zmienię na Whisky, będzie lepszy posmak
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906952
Łyskacz dłużej odparowuje... chciałeś na szybko
Awatar użytkownika
By PucH2
#1906953
No co ty? Parownika kobiety się nie osusza bo wtedy nici z ... (wapowania)
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906954
PucH2 pisze:No co ty? Parownika kobiety się nie osusza bo wtedy nici z ... (wapowania)

*WŁEB* nie parownik kobiety, tylko parownik przy pomocy kobiety!!!!
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906955
PucH2 pisze:No co ty? Parownika kobiety się nie osusza bo wtedy nici z ... (wapowania)
Ale odrobiną Łyskacza chyba mogę skropić.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1906956
Musowo, ale tylko do minuty. Czy jak to tam się pisze.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906966
Hmm poruszyliśmy tu bardzo ważne kwestie :D ; ciekawe co wyrocznia Dorota o tym sądzi :D
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1906967
Nikotynos pisze:Hmm poruszyliśmy tu bardzo ważne kwestie :D ; ciekawe co wyrocznia Dorota o tym sądzi :D

Niebawem się pewnie dowiesz. :lol:
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906968
*WŁEB* Nie wywołuj wilka z lasu
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906986
I na koniec zespołowa pioseneczka: Hejjjjjj Wilczuniu nasz kochany My nie chcemy dostać bany. My piszemy pike posty i nie godni dostać chłosty. Jesień zimny wiatr przynosi erotyka to rozproszy. Pierdu pierdu tra la la, ale h....wa piosenka uuuu u u u
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1906987
@Nikotynos nie wiem co Ty tam wapujesz, ale odlej z 5ml i podeślij. :lol:
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906990
SuwMar pisze:@Nikotynos nie wiem co Ty tam wapujesz, ale odlej z 5ml i podeślij. :lol:

*WŁEB* stań w kolejce a nie sępisz tutaj tak z cichapęk i niby mimochodem.
Awatar użytkownika
By Timi
#1906992
Może i dla mnie kropelka się ostanie, bo widzę, że iście szatańską robotę robi?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1906993
Jak macie suche parowniki to to coś z tego będzie.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1906994
Nikotynos, nie wiem co Ty wapujesz, ale używaj tego w mniejszej ilości. I w żadnym wypadku nie odlewaj dla SuwMara ani nikogo innego.
A bardziej serio, stworzyłeś wątek, by potem z dziką radością go rozjechać? Temat odleciał niczym Tesla. Ale... jako, że tak nie może być.
( Wołałeś mnie? Oczekiwałeś? No to masz. *COOL* )


Uprzedzam całe radosne towarzystwo, medal za paskudne dokładanie modkowi pracy czasami potrafi nieźle ciążyć.


Wątek jako definitywnie wyczerpany i przygnieciony wręcz swą merytoryką zamykam.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.