EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Evendi
#1906305
Może i fake ale jakoś mi się z informacjami o większej szkodliwości mentolowych niż zwykłych analogów sprzed kilku lat skojarzyło.

Czy to tylko kolejne bzdury czy nie czas pokaże ;).
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906306
Kiedyś twierdzili że mentolowe powoduja bezpłodność...
Znaczy jak paliłes mentole, to po kilku latach mogłeś skakać na boki bez zabezpieczeń i konsekwencji... Same zalety :P
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1906312
Evendi pisze:Może i fake ale jakoś mi się z informacjami o większej szkodliwości mentolowych niż zwykłych analogów sprzed kilku lat skojarzyło.

Czy to tylko kolejne bzdury czy nie czas pokaże ;).


Film dokumentalny o e-p z 2016 roku, realizowany przez doktora Mosley'a. W laboratorium szalki z wyhodowanymi komórkami naczyniowymi z dróg oddechowych człowieka poddane zostały działaniu aerozolu z aromatem deserowo-owocowym, z aromatem z zawartością mentolu oraz zwykłego dymu papierosowego. Owoce przeżyło 53%, mentol coś koło 25%. analog 6%. Mogę się delikatnie mylić, bo liczby przywołuję z pamięci.

Edyta:
Sprawdziłem liczby i poprawiłem. Teraz już są właściwe.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1906329
Stary Chemik pisze:
Od kilku dni jest histeria związana z jednym konkretnym związkiem chemicznym o nazwie pulegon. Jest to naturalny składnik wielu olejków eterycznych stosowanych w kosmetyce i (uwaga!) aromaterapii. Nie wdając się w szczegóły – aby mógł zaszkodzić komuś, kto używa aromatów miętowych, musiałby być inhalowany w ilości setek mililitrów dziennie! Co ciekawe, FDA wprowadza od 2020 roku zakaz stosowania pulegonu, ale tylko syntetycznego. Naturalny nie będzie podlegał zakazowi. Nieco dziwne, prawda?
Jedna istotna sprawa – w komentarzach naukowców znających się na tych sprawach przewija się jedno zastrzeżenie. Naturalny olejek miętowy powinien przed użyciem go do produkcji podlegać trzykrotnej destylacji frakcyjnej. Dopiero taki produkt zawiera akceptowalną ilość pulegonu. Będę się musiał dokładniej przyjrzeć tej sprawie. Czekam też na komentarze dwóch specjalistów – prof. Polosy i dr. Farsalinosa. Jak dowiem się czegoś więcej, na pewno was poinformuję.
By tomeh
#1911828
Nie wiem jak w papierosach ale mentol to skuteczny preparat do inhalacji a wiec na bazie pary. On wiem że nie lubi spalania i wtedy są problemy ale jako inhalator sam w sobie jest bardzo dobrym środkiem - mowa nie o ep tylko inhalacji tradycyjnej na układ oddechowy. To taka mięta x10 podobne ma osiągi zdrowotne jak olejek herbaciany na układ oddechowy.

Tylko w EP jak z tym jest to może być inna bajka tego nie wiem bo tam inne są procesy jego wykorzystania.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.