EPF
http://maiart.pl/
By MaiArt
#1905483
Mam nadzieję, że po otrzymaniu przesyłki zwycięzca konkursu podzieli się z nami swoimi doznaniami smakowymi *SMOKEKING*

A tymczasem szukamy osób lubiących klimaty popielniczkowe, gdyż takie cuda pojawiły się w naszych planach produkcyjnych :)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905486
Właśnie dojechały dwa nowe aromaty. Art Tobacco zapachowo w stylu Tytoniu Fajkowego, Amfory, itp. Generalnie jest MaiArtowo, spodziewałem się troszkę innych nut, nie tak bardzo podobnych do znanych od lat :) Natomiast Mai Tobacco pachnie już zupełnie inaczej, ja wyczuwam czekoladę i kawę na pierwszym planie, dla mnie super, zobaczymy jak będzie w smaku, no ale trzeba poczekać.
Co mnie natomiast martwi, to kolor aromatów. Ja wiem, że kawa, że czekolada, że coś tam, ale to jest smoła. Nie lekki brązik, ale smoła.
Panie Arturze czy nie da się zastąpić składnika, który odpowiada za ten kolor na jakiś inny, jasny? Może pomyślałby pan nad jakąś wersją light kilku swoich najlepszych tytoniówek, żeby nie było tak słodko i ciemno? Ja w każdym razie piszę się oboma rękoma na taką wersję. I tak rozrabiam zawsze poniżej sugerowanych %, ale niżej się nie da, bo smak zaczyna mocno uciekać. Z 3-4% schodzę na 2,5, z 2-3% na 1,5-2,0, z 5-7% na 4, tak dla przykładu. Schodzę nie dlatego, że za mocno czuję smak, ale dlatego, że za słodko i za ciemno ;)
By Krasnal45
#1905489
MaiArt pisze:A tymczasem szukamy osób lubiących klimaty popielniczkowe, gdyż takie cuda pojawiły się w naszych planach produkcyjnych :)

Cuda to będą dopiero, jak Artur się z pyrazynką przeprosi :P

Nałóg Totalny pisze:Natomiast Mai Tobacco pachnie już zupełnie inaczej, ja wyczuwam czekoladę i kawę na pierwszym planie, dla mnie super, zobaczymy jak będzie w smaku, no ale trzeba poczekać.

Czekam Tomku na wrażenia smakowe.

Nałóg Totalny pisze:Co mnie natomiast martwi, to kolor aromatów. Ja wiem, że kawa, że czekolada, że coś tam, ale to jest smoła. Nie lekki brązik, ale smoła.

Próbowałeś Tytoń Mocny? Tu jest wręcz odwrotnie. Aromat jest stosunkowo ciemny, ale po rozrobieniu (3% wystarcza) i dojrzeniu, zachowuje zaledwie delikatny słomkowy kolorek i taki pozostaje. Nie ciemnieje ani na krznę. Dla grzałki jest stosunkowo "czysty".
By MaiArt
#1905493
Proszę się nie sugerować kolorem aromatu, gdyż po rozcieńczenia otrzymany liquid będzie w kolorze kiepskiej jakości herbatki po trzecim parzeniu :)

Krasnalku pyrazyny u nas nie uświadczysz, a "popielniczka" wyszła taka, że aż niedopałki piszczą z zazdrości :)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905494
Krasnal45 pisze:
Nałóg Totalny pisze:Co mnie natomiast martwi, to kolor aromatów. Ja wiem, że kawa, że czekolada, że coś tam, ale to jest smoła. Nie lekki brązik, ale smoła.

Próbowałeś Tytoń Mocny? Tu jest wręcz odwrotnie. Aromat jest stosunkowo ciemny, ale po rozrobieniu (3% wystarcza) i dojrzeniu, zachowuje zaledwie delikatny słomkowy kolorek i taki pozostaje. Nie ciemnieje ani na krznę. Dla grzałki jest stosunkowo "czysty".

Jasne, to obok Tytoniu Fajkowego, mój podstawowy, tyle, że ze względu na zbyt dużą słodkość (!), mieszam je w proporcji pół na pół (znaczy gotowe liquidy mieszam).
Zgadzam się, że Tytoń Mocny nie ciemnieje i ma "lekki" kolor, ale nie odzywałbym się gdyby te dwa nowe aromaty były takiego koloru jak T.Mocny, nie odzywałbym się gdyby były koloru T. Fajkowego, ale spójrz czy przesadziłem pisząc o kolorze smoły. Nawet T.Fajkowy i Amfora są jaśniejsze. Ale ok, zobaczymy jak dziś rozrobię, faktycznie może nie będzie źle. Ale i tak moje pytanie o wersję "light" tych najlepszych tytoniówek pozostaje aktualne.
Poza tym należy się ukłon w stronę MaiArt, bo gdyby nie T.Fajkowy i T.Mocny, to nie wiem co bym jarał :roll: Zalew owocków i serniczków na rynku liquidów jest zatrważający.




Krasnal45 pisze:Cuda to będą dopiero, jak Artur się z pyrazynką przeprosi :P

Heniu - 100% zgody :beer: Acetylopyrazina w niewielkiej, ledwo wyczuwalnej ilości może być, ale jak jest jej tyle co w Tribecce Hallo, to ...fuj. Dla mnie w Złotym Liściu już jest za dużo AP (lub czegoś co ma jej smak).
Chciałbym tzw. popielniczkowy aromat, tylko nie o smaku kiepa zgaszonego wczoraj. Ja określenie "popielniczkowa" rozumiem jako jasny tytoń, bardzo ale to bardzo leciutko osłodzony, z delikatnym body, ale bez takiego charakterystycznego "siana" jak jest RY4 Double TPA. Bez wisienek i innych owocków. Kwestia czy da się uzyskać body i brak "suchego sianka" bez słodzenia? Czy da się zrobić popielniczkę bez AP?
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905496
ja jak tak prześledzę swój cały waperski żywot pod kontem samogonów (czyli przez EF, Atmos Lab, TP, Inawera, Evaper, Smooke, Capella itp itd) to wychodzi mi na to że te które po zakończeniu leżakowania były bardzo ciemne, wręcz czarne szły zwykle do kosza, natomiast średnio ciemne i jasne często zostawały; oczywiście nie ma reguły, bo każdy ma inne kubki smakowe i preferencje. Ale jak już widzę czarnego samogona to od razu włącza się mi lampka, uuu szału tu racze nie będzie.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2019, 11:19 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Timi
#1905497
MaiArt pisze:pyrazyny u nas nie uświadczysz, a "popielniczka" wyszła taka, że aż niedopałki piszczą z zazdrości :)

*1st* *KUMPLE* :mrgreen:
By MaiArt
#1905508
Nikotynos pisze:ja jak tak prześledzę swój cały waperski żywot pod kontem samogonów (czyli przez EF, Atmos Lab, TP, Inawera, Evaper, Smooke, Capella itp itd) to wychodzi mi na to że te które po zakończeniu leżakowania były bardzo ciemne, wręcz czarne szły zwykle do kosza, natomiast średnio ciemne i jasne często zostawały; oczywiście nie ma reguły, bo każdy ma inne kubki smakowe i preferencje. Ale jak już widzę czarnego samogona to od razu włącza się mi lampka, uuu szału tu racze nie będzie.

Oj to "Amphore" kolega nie skosztuje,gdyż ta z czasem strasznie ciemnieje... A im ciemniejsza, tym pyszniejsza :)
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905511
MaiArt pisze:Oj to "Amphore" kolega nie skosztuje,gdyż ta z czasem strasznie ciemnieje... A im ciemniejsza, tym pyszniejsza :)

Amphore trzymałem prawie 2 miesiące i wcale nie jest aż tak bardzo ciemny (ot ciemny brąz), widziałem dużo ciemniejsze, a poza tym jest jednym z najlepszych aromatów jakie próbowałem. Ale nie mówmy hop, bo w kolejce już się robi 12 kolejnych próbek od Was. Ostatnio z owocówek bardzo pozytywnie mnie zaskoczył Grejpfrut, a tytoniówki muszą jeszcze trochę przeleżeć. Dzisiaj próbuję Róże galicyjską i Orzecha włoskiego.
By MaiArt
#1905539
Myślę, że chętnie poznałbym Wasze opinie na temat naszych nowości :) Może wyślę Wam próbeczki?
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905540
MaiArt pisze:Myślę, że chętnie poznałbym Wasze opinie na temat naszych nowości :) Może wyślę Wam próbeczki?

Chociaż raz jestem pierwszy do korytka :lol:
Poproszę próbeczkę :mrgreen: Słać adres na PW?
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905542
Heniu, no raczej chodzi o popielniczkę. Przynajmniej ja tak zrozumiałem. Aczkolwiek jak jest jeszcze coś innego z nowości nienazwanych, a tytoniowych, to czemu nie.
By MaiArt
#1905561
Aby była jasność...
Mówimy o dwóch nowościach tytoniowych (nazwijmy je wersjami beta, gdyż ostateczna formulacja nie jest jeszcze opracowana z powodu... braku testerów z tej grupy produktów :D ) otrzymanymi w oparciu o znany i lubiany aromat "Tytoń mocny".
Pierwszy z produktów jest zdecydowanie wersją light i zawiera niewielki dodatek nadający zdecydowanie wytrawny charakter całości kompozycji wraz z delikatnym posmakiem "popielniczki'. Produkt dedykowany dla każdego *SMOKEKING*
Druga wersja jest zdecydowanie bardziej hardcorowa i tutaj spodziewamy się raczej pozytywnych opinii od koneserów tego typu klimatów *SMOKEKING*

Z przyjemnością wyślę Wam próbeczki, lecz w zamian będę prosić o publiczne wyrażenie swoich opinii w powyższym temacie :roll:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905564
MaiArt pisze:...Z przyjemnością wyślę Wam próbeczki, lecz w zamian będę prosić o publiczne wyrażenie swoich opinii w powyższym temacie :roll:

Deal :beer: Wysyłam PW.
By MaiArt
#1905681
Nałóg Totalny pisze:
MaiArt pisze:...Z przyjemnością wyślę Wam próbeczki, lecz w zamian będę prosić o publiczne wyrażenie swoich opinii w powyższym temacie :roll:

Deal :beer: Wysyłam PW.

Proszę o kontakt telefoniczny w sprawie próbek *POMOCY*
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1905732
MaiArt pisze:Mam nadzieję, że po otrzymaniu przesyłki zwycięzca konkursu podzieli się z nami swoimi doznaniami smakowymi *SMOKEKING*

Przesyłka dotarła,doznania węchowe przeprowadzone w następujący sposób.Butelki zostały oklejone i ponumerowane przez małżonkę , o aromatach MaiArt czytałem nieraz ,także nazwy mogły już coś podpowiadać a tego chciałem uniknąć.Nos z racji warunków w jakich pracuje mam lekko "przytępiony" i wyczuwam zapachy dominujące na pierwszym planie.Ale do rzeczy Mai tobacco -czekolada taki gorzki Wedel 50%,Amphore no już ją lubię-:) tytoń fajkowy i w tle popielniczka ale nie po nocy tylko taka świeża,Cyfry trzy tu się zawiodłem dużo jest pochlebnych opinii o tym aromacie ja wyczuwam migdał i to taki do ciasta.To tak na szybko zabieram się za mieszanie,jak aromaty odstoją swoje coś jeszcze napiszę.
P.S Jak długo powinny stać w piwnicy?Krówka smaczna listonosz chyba na niej usiadł :lol: .
By MaiArt
#1905759
"Amohore" musi poleżeć minimum 4-6 tygodni, gdyż na świeżo ma koszmarny posmak "wiśni landrynkowej" jako nuty wiodącej. Po leżakowaniu wiśnia całkowicie zmienia smak i chowa się na drugim planie, a na czoło smaku przesuwają się szlachetne nuty tytoniu fajkowego.

Co do "Cyfry trzy", to tutaj jest niezła zabawa przez pierwsze 4 tygodnie leżakowania, gdyż produkt codziennie inaczej smakuje. Smaki pojawiają się i znikają... Zmienia się ich kolejność... Istny kameleon :) Tutaj 4 tygodnie to minimum.

Życzę miłej zabawy :)
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905811
robi się powoli taki mały problemik, gdyż
https://finanse.wp.pl/inpost-wycofuje-s ... 885728385a

A my w mailu ani na koncie Maiart nie mamy informacji o numerze przesyłki (przynajmniej ja nie mam do paczki która ma status "dostarczane" od wczoraj na paczkomat) :-); co prawda jeszcze nie wyłączyli powiadomień sms (bo dziś dostałem jeden odnośnie innej paczki z innej firmy), ale potem może być już nieciekawie, jeśli sprzedawca nie poda numeru przesyłki.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905817
A jak mam tylko jakiegoś zwykłego fona z którego można zadzwonić i sms wysłać/odebrać??
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905819
gemino pisze:@Nikotynos zainstaluj sobie aplikacje Inpost i po problemie

Wysłane z fona
yhm, a skąd wezmę nr przesyłki który się wpisuje w tej apce? bo np. MaiArt go nie podaje.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, 18:21 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gemino
#1905821
Nikotynos pisze:
gemino pisze:@Nikotynos zainstaluj sobie aplikacje Inpost i po problemie

Wysłane z fona
yhm, a skąd wezmę nr przesyłki który się wpisuje w tej apce?
Jeśli podasz w apce nr. swojego telefonu, to każdy kto wyśle Ci paczkę, ty zostaniesz o tym powiadomiony

@venom_666 myślę, że Inpost na maila dalej wysyła nr. przesyłki i kod odbioru. Pretensje można mieć tylko do Inpostu, że zmienił zdanie na temat smsów

Wysłane z fona
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, 18:23 przez gemino, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905822
gemino pisze:
Nikotynos pisze:
gemino pisze:@Nikotynos zainstaluj sobie aplikacje Inpost i po problemie

Wysłane z fona
yhm, a skąd wezmę nr przesyłki który się wpisuje w tej apce?
Jeśli podasz w apce nr. swojego telefonu, to każdy kto wyśle Ci paczkę, ty zostaniesz o tym powiadomiony

Wysłane z fona


no chyba że tak, gorzej jeśli nadawca poda zły nr telefonu (ale to już inna bajka która przytrafiła się kumplowi)
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905824
venom_666 pisze:a jak mam tylko jakiegoś zwykłego fona z któego można zadzwonić i sms wysłać/odebrać??
to tylko kompik w domu który ma dostęp do neta
Awatar użytkownika
By gemino
#1905825
Nikotynos pisze:
gemino pisze:
Nikotynos pisze:yhm, a skąd wezmę nr przesyłki który się wpisuje w tej apce?
Jeśli podasz w apce nr. swojego telefonu, to każdy kto wyśle Ci paczkę, ty zostaniesz o tym powiadomiony

Wysłane z fona


no chyba że tak, gorzej jeśli nadawca poda zły nr telefonu (ale to już inna bajka która przytrafiła się kumplowi)
W takim przypadku i tak by nie dostał smsa

Wysłane z fona
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905826
gemino pisze:
Nikotynos pisze:
gemino pisze:Jeśli podasz w apce nr. swojego telefonu, to każdy kto wyśle Ci paczkę, ty zostaniesz o tym powiadomiony

Wysłane z fona


no chyba że tak, gorzej jeśli nadawca poda zły nr telefonu (ale to już inna bajka która przytrafiła się kumplowi)
W takim przypadku i tak by nie dostał smsa

Wysłane z fona


i tu mnie masz! hehe
By MaiArt
#1905833
Z tego co widzę, to kod odbioru jest wysyłany normalnie. Nie są natomiast wysyłane SMS z info o nadaniu przesyłki etc.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905967
DorotaM pisze:Dziś odebrałam przesyłkę z paczkomatu ze wszystkimi powiadomieniami sms.
ja też; zmiany być może wprowadzą na dniach, ale dobrze żeby w razie problemów ludzie o tym wiedzieli i posiadali apkę :-)


Nikotynos, zdania zaczynamy wielką literą- inaczej będziesz mógł się czuć ścigany. :wink:
D.
By MaiArt
#1905970
No niestety (właśnie odbyłem długą i dość nieprzyjemną rozmowę z InPost) słowo stało się ciałem i w chwili obecnej rzeczywiście jedynym sposobem śledzenia oraz odbioru paczki będzie pobranie aplikacji InPost :( Po wpisaniu podanego numeru telefonu odbiorcy pojawią się informację o wszystkich nadawanych/odbieranych przesyłkach. Przed chwilą zainstalowałem ten darmowy program (do pobrania ze sklepu Play) i wszystko działa poprawnie.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905971
Ale numer przesyłki wysyłacie klientowi żeby mógł sprawdzić status na stronie chociażby?? Przecież nie każdy musi mieć smartfona żeby apke instalować...
Awatar użytkownika
By PucH2
#1905975
I nie każdy prądożerce chce zainstalować dla jednej paki. I tak oto InPost strzelił sobie sam w kolano.
By MaiArt
#1905981
venom_666 pisze:Ale numer przesyłki wysyłacie klientowi żeby mógł sprawdzić status na stronie chociażby?? Przecież nie każdy musi mieć smartfona żeby apke instalować...

Niestety musi mieć tą aplikację, gdyż tylko w ten sposób otrzyma kody :x

Myślę, że dalszą rozmowę na ten temat możemy prowadzić w temacie

wa-ne-przesy-ki-na-paczkomaty-inpost-t134792.html

gdyż zaraz Dorotka przyleci z mopem i da nam wszystkim do wiwatu :D
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, 19:43 przez MaiArt, łącznie zmieniany 2 razy.
By MaiArt
#1905992
Wracając do tematu głównego...

Nowe tytoniówki idą już do Tomka i mam nadzieję, że za pewien czas poznamy jego opinię na temat naszych "tytków" z najodleglejszego zakątka popielniczki *SMOKEKING*

Niestety... Smutna wiadomość... Nie można otrzymać produktu w postaci koncentratu aromatycznego (w formie skoncentrowanej produkt nie jest homogeniczny) i pojawią się tylko premiksy :(
By MaiArt
#1905995
Krasnal45 pisze:A ja? *CRY*

A podałeś mi dane do wysyłki? :D Zadzwoń do mnie proszę, gdyż muszę (powód opisałem powyżej) przygotować próbki spersonalizowane i potrzebuję pewnych informacji :D

EDIT
1) Adres podany, próbka przygotowana. Jutro wysyłka ;)

2) Mamy tu jeszcze jakiś pasjonatów popielniczkowców z piekła rodem? :D
Awatar użytkownika
By Timi
#1906006
MaiArt pisze: Mamy tu jeszcze jakiś pasjonatów popielniczkowców z piekła rodem? :D

Ślij Waść :mrgreen:

Jutro koło południa jakieś zamówienie na aromaty sklecę, to możesz dorzucić.
By MaiArt
#1906007
Timi pisze:
MaiArt pisze: Mamy tu jeszcze jakiś pasjonatów popielniczkowców z piekła rodem? :D

Ślij Waść :mrgreen:

Jutro koło południa jakieś zamówienie na aromaty sklecę, to możesz dorzucić.

Zadzwoń do mnie proszę, gdyż muszę przygotować próbkę spersonalizowaną. Możesz nawet teraz, gdyż siedzę jeszcze w laboratorium i od razu Ci wymieszam :D

Jeszcze ktoś chętny na "Tytki"? *SMOKEKING*
By Baryua
#1906015
Popielniczkę uwielbiam, AP już nie bardzo, więc jeśli powstało coś wytrawnego bez AP, to ja chętnie spróbuję :D
By MaiArt
#1906016
Baryua pisze:Popielniczkę uwielbiam, AP już nie bardzo, więc jeśli powstało coś wytrawnego bez AP, to ja chętnie spróbuję :D

Podaj proszę szybko adres do wysyłki, to jeszcze dziś wyślę Ci próbkę :)

Wiadomość z ostatniej chwili...
Cała noc walczyłem w laboratorium i... udało się zrobić aromat :) Tytki (jeżeli tylko przypadną Wam do gustu) będą dostępne w formie koncentratów do samodzielnego przygotowywania liquidów :)

@Baryua dostaniesz prototyp prototypu aromatu :)
By Baryua
#1906019
@Krasnal45 Tytkę zawsze można doprawić szczyptą AP *GRIL* Mnie ten prażono-orzechowy posmak w ogóle nie kojarzy się z tytoniem ani ze spalanym/spalonym tytoniem.
@MaiArt Naskrobałem PW ;)
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.