EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Slimleg
#1905856
Witam mam problem z kylinem m, dzisiaj pierwszy razy wkladałem do niego mesha rozgrzałem go, włożyłem watę i po odpaleniu naciśnięciu powera zadziało się to co na filmiku. Przed tym jak próbowałem smaku w ogóle nie czułem. Może ktoś doradzić, ustalić co jest w nim nie tak?

https://youtu.be/C7aZzawy8ds
Awatar użytkownika
By kabacina
#1905857
Sucha wata się nagrzała od grzałki i nastąpił zapłon. Zakropiles przed odpaleniem?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kabacina
#1905861
Nie jestem specjalistą od mesha więc nie pomogę... Natomiast mam pytanie: po co stosujesz taki zabieg? W sensie, po co odpalasz boxa jak już masz watę w środku i wszystko jest gotowe? Nie wiem czy jest konieczność przepalenia mesha już po jego założeniu, ale jeśli nie ma to wsadzaj watke, tankuj i używaj

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1905862
kabacina pisze:(...) to wsadzaj watke, tankuj i używaj

Gaśnica w pogotowiu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By kabacina
#1905863
SuwMar pisze:
kabacina pisze:(...) to wsadzaj watke, tankuj i używaj

Gaśnica w pogotowiu. :mrgreen:
UWAGA - dodatkowo podaję numer emergency: 998

Nie no, nic przecież nie powinno się stać złego...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
By Slimleg
#1905864
Najpierw przepalam tego mesha na sucho jak już sie rozgrzeje to dopiero wkładam wate i nakraplam ale dzisiaj jak rozgrzewalem to te "ciepło" nie rozchodzilo się na całą siatkę było w większości na środku. Czy to może być problemem tego zapłonu i braku smaku?
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905865
może ja coś źle widzę, ale czy nie jest za mało waty?? napewno wypełnia całą grzałkę?? coś za szybko odpala opary...
Awatar użytkownika
By kabacina
#1905867
Może spróbuj lepiej dokrecic śruby? Czasami są takie cyrki przy zwykłej grzalce z kanthala, gdy dobrze nie dokrecisz śrub. Nie wiem, naprawdę strzelam bo próbuje odnieść się do zwykłych grzałek.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
By Slimleg
#1905870
Śruby mam dokrecone na Maxa, nie wiem może faktycznie daje za mało tej waty. A co się stanie jeśli nie rozgrzejemy grzałki? Bo szczerze zawsze średnio mi to wychodzi a tu na tym meshu ani razu nie miałem jej całej czerwonej.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1905910
Wyczyść styki,tam gdzie wkładasz siatkę. Podczas przepalania siatki ( bez waty ) siatka musi równomiernie rozgrzewać się na całej powierzchni, tzn. musi być cała czerwona.
By Slimleg
#1905928
Rozgrzewa się tylko po sekundzie tworzy sie zapłon taki jak na filmiku
Awatar użytkownika
By kabacina
#1905929
No to może za dużo watów ustawiasz że od razu zapłon?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
By Baryua
#1905930
@Slimleg Bawełna powinna bardzo dobrze przylegać do całej powierzchni grzałki oraz być maksymalnie nasączona liquidem, gdyż nawet mały fragment grzałki nie mający kontaktu z mokrą bawełną tworzy hotspot, który zapala opary, a podczas wapowania na kompletnym parowniku będzie przypalał bawełnę. Taki niestety urok parowników na mesh jako element grzewczy. No i jeszcze trzeba się trzymać odpowiedniej mocy.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1905931
Weź Pan to wyrzuć w cholerę jasną, kup KF Lite 2019 i ciesz się wapczeniem. Już 2 dni zmarnowałeś

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
By Slimleg
#1905936
Faktycznie była to chyba wina tych hotspotow bo napchalem tam więcej waty i póki co się nie zapalil ale mam inny problem. Smak którego w ogóle nie ma. Nie czuję mocy po prostu jakbym wypuszczal dym.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905944
Nie hotspotów bo hotspoty to zwarcia, tylko co pisałem wcześniej - za mało waty i sucha grzałka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1905950
Kylin nie jest mocarzem w temacie smaku.Miałem i szybko sprzedałem.A co do problemu to faktycznie mało waty,ale najważniejsze to zbyt słabo zalana wata,pierwszy raz prawie ma pływać w liquidzie.
By Slimleg
#1905953
Ok nie jest mocarzem ale chociaż jakąś nutkę tego smaku powinien oddać, a ja kompletnie nic nie czuję ani smaku ani mocy.
By Baryua
#1905955
Slimleg pisze:Faktycznie była to chyba wina tych hotspotow bo napchalem tam więcej waty i póki co się nie zapalil

venom_666 pisze:Nie hotspotów bo hotspoty to zwarcia

Jak zwał tak zwał, chodziło mi o te gorące punkty (ang. hot spots :D ), w miejscach gdzie bawełna dobrze nie przylega, w których mesh potrafi się żarzyć, mimo że wokół zachodzi normalne odparowywanie liquidu (z dobrze przylegającej bawełny).
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1906031
Tak przy okazji.
Nie patrz co robią w tutkach na YT.Te podrzewanie zaraz po zamontowaniu waty pod siatką mesh i zalaniu bardziej szkodzi niż pomaga.Tak duża ilość waty wymaga czasu by trochę spuchła po zalaniu liquidem i wypełniła ewentualne luki.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.