EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By joloass
#1905571
Mowa jest o wersji MTL .. dla mnie nawet na najwiekszym reduktorze ten parownik byl po prostu rozczarowaniem. Po jego usunieciu nigdy nie mierzylem srednicy samego otworu wlotu powietrza, lecz przy przedstawionym powyzej setup-ie odczucia z cugiem moge porownac do tych uzyskiwanych na np. Centaurze Mini, Ammicie MTL czy Hussarze ... co diametralnie zmienia postac rzeczy, zwlaszcza ze atomizer ten ma tendencje do oddawania smaku lepiej nawet niz dobrze.

Dzieki za patent ze srubka, z checia go wykorzystam tym bardziej ze czasem te 0,2/3 mm na srednicy grzalki robi jednak roznice :D
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1905582
joloass pisze:


Obrazek :



Od początku nie upycham waty, tylko przeciągam przez otwory i obcinam na zewnątrz.
Spróbujcie *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905604
I w v1 otwory do normalnych setów byly w zupełności wystarczające.
Jakiś czas używałem góry od Steamtunnersów i spokojnie mogłem chmurzyć na otworach przymkniętych do rozmiaru tego z V1.
Na normalnym baniaku i pełnych duzych dziurach musiałem podnieść moc na grzałce bo ciut zbyt dobry transport był.
By joloass
#1905606
Nie wyobrazam sobie przeciagania czegokolwiek poza igla przez otwory w bazie w wersji v1 ... w jej przypadku ulozenie nosnika w sposob wygladajacy tylko na jego rzekomy nadmiar ma wylacznie same zalety.
Nasaczona bowiem zawczasu watolina ogranicza mozliwosc wystapienia niewystarczajacego transportu (zwlaszcza w przypadku wiekszych grzalek), natomiast nadtransport jest juz eliminowany na wstepie przez znikoma srednice otworow doplywu liquidu.

Osobiscie nosnika nawet nie przycinam dokladnie do krawedzi komina (jak widac na zdjeciach), tylko go rozczesuje i wyczesuje poza obrebem grzalki zwiekszajac tym samym jego chlonnosc.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 17:57 przez joloass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905609
Dlatego własnie napisałem że były wystarczające... No ale pogoń za welkością chmury wymaga dopływu jak do przepysłowej wytwornicy pary, co przy dużych mocach na grzałce jest nieodzowne ;)
By joloass
#1905613
Raczej zwiekszyli poniewaz przy wiekszej srednicy grzalki oraz malo pieczolowitym podejsciu do nosnika ten niewystarczajcy transport moze miec jednak miejsce.
Z drugiej strony przy okazji tej modyfikacji mogli dodac reduktor/y spelniajace cugowe oczekiwania np. takich osob jak ja oraz poszerzyc delikatnie baze. Dotychczasowe srubki powinni zas delikatnie mowiac umiescic na pokladzie nablizszego czasowo promu kosmicznego i wyslac w strone galaktycznego niebytu :twisted:

Zamiast tego wydali wersje DL ... jak ja nabede to sie przekonam czy moze podchodzic wciaz pod luzne MTL, czy jednak oferuje najwyzej w swojej najbardziej ciasnej wersji wrazenia z zakresu rDtl :zakrecony
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905614
która ma co prawda większą średnicę i przelot, ale rozstaw śrubek taki sam :zakrecony
2,5mm przelotu mi starcza, a w sumie po chwili jego używania wróciłem do 2mm.
Jedzie też V1 do skręcenia małolitrażowych setów *SMOKEKING*
By joloass
#1905615
venom_666 pisze:która ma co prawda większą średnicę i przelot, ale rozstaw śrubek taki sam :zakrecony

Czyli mialem troche racji zloszczac sie na poczatku na Dvarwa, ze bedac tak dobra w sensie calosciowym konstrukcja Mtl, jest jednoczesnie niedopracowany w tak idiotycznych choc waznych szczegolach :lol:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 18:34 przez joloass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905617
jedyny jego mankament to śrubki i to nie tyle ich średnica, co cienkie słupki i trudność złapania grubszego druta.
Do reszty nie mam zastrzeżeń.
1,5-2,5 spokojnie przelotu starcza do swobodnego mtl. Seta cięzko zepsuć. Smak w moim przypadku owocówek oddaje dobrze.
Może ciut za ciepła chmurka, ale co kto lubi...
By joloass
#1905618
Jako wade dodaje ograniczona znacznie mozliwosc regulacji cugu, w stosunku do jego potencjalnych mozliwosci w tym zakresie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 18:42 przez joloass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905619
no cóż... raz wstawiony dopasowany rozmiar dziurki mi starcza. Większości innych też.
Brak płynnej regulacji?? a kto się tym bawi?? Razej w innych parownikach można przeczytać że regulacja lata zbyt luźno i sie przestawia.
Znasz swoje preferencje, wkręcasz odpowiedni reduktor i zapominasz o tym.
/można to zrobić jeszcze przed pierwszym zawickowaniem i nie trzeba kombinować.
Prosty sprzęt i dobrze działa.
Widocznie nie pasujecie do siebie :P
By joloass
#1905620
Bardzo pasujemy do siebie, tylko nie pod dyktando Dvarw-a ...
Nie ma co sie sprzeczac o detale, gdy masz pod reka ten parownik a w zasiegu wzroku owocowy liquid :D
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905621
a oringi sa ok ?? bo to jedyny element o którym jeszcze nie napisałeś że do poprawy :lol:
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1905622
venom_666 pisze:a oringi sa ok ?? bo to jedyny element o którym jeszcze nie napisałeś że do poprawy :lol:

:lol:
By joloass
#1905624
Na takie mankamenty jak np. oring podlegajacy zbyt wielkiemu uciskowi i zniszczeniu w obrebie nakladki na baze, mozna przymknac oko ...
Poza tym nie posiadajac oryginalu trudno tak jechac po bandzie :mrgreen:

W moim chinskim egzemplarzu zauwazam jednak coraz wyrazniejsze boczne kolysanie na laczeniu baniaka z baza - tak jakby gwintowanie sie w tym miejscu wyrobilo. Traktuje to jednak bardziej jako pretekst do zakupu wersji V2 i Dl :-P
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1905645
venom_666 pisze:1,5-2,5 spokojnie przelotu starcza do swobodnego mtl.


Nie tylko. Ogranicznik 2,5 starcza nawet na rdtl. Grzałka 2,5 mm, ułożenie waty tak jak radził @STRUNA, drip wymieniony by nie ograniczał średnicy komina i działa bardzo zacnie. Katuję go tak już z miesiąc i zdecydowanie spełnia oczekiwania.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905651
napisałem że jest wystarczające przecież??
"elami" wszelkiej kombinacji nigdy się nie przejmowałem, a jak ktoś chce se prosto w płuca strzelać i nawet dziura w dripku przeszkadza że za mała to trudno... Wersja DL tych ograniczeń nie ma...
By joloass
#1905656
Piszcie ze jest wystarczajce dla was ... natomiast wraz z waszymi upodbaniami do restrykcyjnego Mtl przesuwa sie wam takze granica za ktora jestescie sklonni juz dostrzegac r/Dtl.
Troche to przypomina sytuacje z paleniem analogow, gdzie nie bylo zadnego ograniczenia cugu poza moze gestoscia/poziomem zbicia filtra w ustniku, a i tak nie wszyscy palili w jednakowy sposob, wykazujac indywidualne sklonnosci do roznego zakresu i rodzaju zaciagnia sie ...

Z tej pespektywy dobrze ze do uzytku weszly przynajmniej pojecia luznego MTL i restrykcyjnego Dtl, poniewaz przed nimi porozumiec sie w tych oczywistych skadinad kwestiach/ roznicach bylo niezmiernie trudno.
Mtl bylo synoninem zylek za uszami natomiast Dtl rozedmy pluc :lol:
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1905657
@joloass ja gdybym widział w nim tyle wad co Ty, to omijałbym go szerokim łukiem a nie myślał nad kupnem drugiej sztuki. Po co się męczyć. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905658
2,5mm dziura to restrykcyjne mtl??
Po raz kolejny powiem - nie pasujecie do siebie z dłarfem...
Po co się zmuszać, kombinoać, przerabiać.
Tyle tego towaru jest na rynku, z większym cugiem, z lepszymi śrubkami, lepszym wszystkim.
To naprawdę jest proste...
Nie kupuje się malucha żeby jeździć 150, ani limuzyny do offroadu.
Ja np. mimo uzywania starych kajtków odpuściłem sobie narazie lajta2019.
Z góry wiem że raczej się nie pokochamy więc po co mam kombinować??
Po co mam potem wypisywać że to czy tamto jest źle i mi nie pasuje jeśli 1000 innych osób będzie tym co dla mnie jest wadą zachwyconymi ????
By joloass
#1905659
@SuwMar Drecze sie zmysla zakupu nie jednej ale az 2 sztuk, dostrzegajac tez w tym parowniku tez wiele dosc wyjatkowych zalet :roll:

@venom_666 Wychodzac zas z twojego zalozenia to kazdy gotowy produkt jest juz dopracowany i nie trzeba do szczescia nic wiecej ostatecznie niz wygodna trumna, skoro i tak w jej kierunku powoli zmierzamy :beer:

Ogolnie; nie bede przepraszal, ze najwidoczniej swoimi niektorymi nie do konca pochelbnymi wypowiedziami na temat Dvarw-a, ranie tez najwidoczniej wasza idylliczna i intymna wiez z tym parownikiem :D
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 21:37 przez joloass, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1905661
joloass pisze: Drecze sie zmysla zakupu nie jednej ale az 2 sztuk, dostrzegajac tez w tym parowniku wiele dosc wyjatkowych zalet :roll:

Jeżeli mi nic nie umknęło, to chyba pin jeszcze został na + :mrgreen:
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905662
wymień te zalety, bo naprawdę jak narazie pojechałeś "in minus" po wszystkich jego elementach. no może wlasnie poza śrubką pina plusowego :lol:
Gdybym miał coś kupić i na wszystko narzekać to zastanowiłbym się nad szybką sprzedażą i zakupem czegoś co tych wad nie ma...
By joloass
#1905663
Prosze cie bardzo:

- ponad przecietne wlasciwosci smakowe (zwlaszcza w odniesieniu do owocowek)
- waga/gabaryty/pojemnosc
- drip (ksztalt/ rozmiar)
- latwosc dolewania liquidu, pomimo zastosowania dolnego systemu jego dozowania
- szczelnosc (przy tez dolnym nawiewie)
+ ewentualnie wyglad (choc to juz troche naciagana zaleta zwazywszy fakt, ze gusta sa przeciez rozne) :twisted:

Tak na marginesie; to nie ja wymieniam wylacznie niedociagniecia Dvarw-a, tylko wy sie na nich z upodobaniem skupiacie w moich postach :?:
Pol zartem, pol serio; srubke pina mozna tez zaliczyc na poczet zalet, poniewaz jest ona imbusowa. Minimalizuje to jej przypadkowe odksztalcanie przy dokrecaniu, a tym samym i wszytkie negatywne konsekwencje z tym zwiazane dla pinu w modzie :lol:
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905665
- opinie są różne i są osoby wolące inne parowniki
- drobny szczegół - Kaytek v5 zblizony bardzo
- drip rzecz wymienna - uzywam starego od StormRidera bo dla mnie wygodniejszy
- są tacy dla których dolny zalew i odkręcanie wszystkiego to jednak minus.

Skupiamy się bo to Ty wymieniasz masę minusów które dla innych userów minusami nie są, a inne jak np to że wkręcam sobie wymienną dyszę w ulubionym rozmiarze i zapominam o regulacjach są zaletą.
By Krasnal45
#1905666
joloass pisze:srubke pina mozna tez zaliczyc na poczet zalet, poniewaz jest ona imbusowa.

Dla mnie to wada, bo łatwo go urwać :lol:
By joloass
#1905667
Zadna to masa, tych wad:

- srubki (lub zgodnie ze slusznoscia twojej wlasnej uwagi ich grubosc/ srednica w stosunku do szerokosci tych pierwszych)
- regulacja cugu oparta o dysze, w moim przypadku maksymalnie 2mm (nie sadze zeby dodatkowe pol milimetra prowadzilo do istnej rewolucji na tym gruncie)
+ ewentualnie szerokosc (ktora wymusza za mocno budowe okrelonych, czyli scisnietych z mala ilosci zwoji grzalek) oraz rozstaw slupkow w bazie (zwlaszcza jezeli ta ostania ulegla powiekszeniu w wersji v2)

K5 tez posiadam i jedyne podobienstwo jakie dostrzegam to system dolnego nawiewu, przy czym Kayfun oferuje mi luzne MTL, podczas gdy Dvarw w wersji v1 z rozmiarem swoich dysz go wrecz uniemozliwia.

Zamiast sie mnie czepiac, lepiej byscie opowiedzieli czy spicie z Dwarvem u boku swego, czy tez ma miejsce lekka forma separacji w czasie przewidzianym do snu ? :wink:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 23:33 przez joloass, łącznie zmieniany 5 razy.
By Krasnal45
#1905668
joloass pisze: w moim przypadku maksymalnie 2mm (nie sadze zeby dodatkowe pol milimetra prowadzilo do istnej rewolucji na tym gruncie)

Pół milimetra więcej, to prawie dwukrotnie większy przelot :wink: Policz sobie :mrgreen:
By joloass
#1905669
Chyba na tej samej zasadzie, co dla niektorych jeden dodatkowy centymetr (tam .. gdzies) czyni wielka roznice *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By venom_666
#1905670
różnica - 1,56 raza większy...
wzór na pole koła...
to naprawdę dużo...
By Krasnal45
#1905671
@joloass
Wzór na pole powierzchni koła mam Ci podać, czy sobie znajdziesz??? :palm
By joloass
#1905672
Matematycznie rzecz ujmujac, ... nie wiem tylko jak sie do tego ustosunkowac organoleptycznie :D
Nie chce mi sie teraz rozkrecac nieszczesnego Dvarw-a, lecz podejrzewam ze srednica wlotu po wyjeciu dyszy ma przynajmniej, jezeli nie przekracza 3 mm. I tutaj, pochyliwszy sie nad nia i jej rozmiarami mozna sobie dywagowac o znaczacych/ wyraznie zauwazalnych roznicach w przeciagu, jego odczuciach ...
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 23:28 przez joloass, łącznie zmieniany 3 razy.
By Krasnal45
#1905673
joloass pisze:Chyba na tej samej zasadzie, co dla niektorych jeden dodatkowy centymetr (tam .. gdzies) czyni wielka roznice *SMOKEKING*

Ano tak jak tu chciałeś. Tylko nie JEDEN dodatkowy centymetr, ale z siedem, albo zgoła o zgrozo dziesięć :lol:
By BarBastek
#1905674
Krasnal45 pisze:
joloass pisze:Chyba na tej samej zasadzie, co dla niektorych jeden dodatkowy centymetr (tam .. gdzies) czyni wielka roznice *SMOKEKING*

Ano tak jak tu chciałeś. Tylko nie JEDEN dodatkowy centymetr, ale z siedem, albo zgoła o zgrozo dziesięć
Dam wam znać ile centymetrów uzyskałem jak odbiorę go z wycieczki ;) akurat przegryzie się nowy aromat od Mai, więc idealna szansa żeby porównać parownik do kf lite.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
By joloass
#1905675
Krasnal45 pisze: Ano tak jak tu chciałeś. Tylko nie JEDEN dodatkowy centymetr, ale z siedem, albo zgoła o zgrozo dziesięć :lol:

Tyle centymetrow przy pewnej wielkosci nie czyni juz z kolei koniecznie wielkiej roznicy :wink:

Nie bede sie sprzeczal ... nabede Dvarwa v2 z dysza 2,5mm to sie do niego na nowo, lub w ten sam sposob co dotychczas ustosunkuje. Na ten moment nie moge sie tylko stanowczo zgodzic z opinia, ze redukcja cugu w zakresie 1,5 - 2 mm gwarantuje mi jakosc wapowania na poziomie luznego Mtl ...
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1906072
joloass pisze:Nie wszystkie otwory sa takie same :mrgreen:

Obrazek
Mam V2 i tak to wygląda.
Jeszcze podciąłem, bo był słaby transport.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906073
Miejsca od groma... Mogłeś spokojnie na większej średnicy dać mniej zwojów, wyszedłby grubszy knot i obeszło by się pewnie bez podcinania.
Więcej ciut waty upchnąć w środku by mieć większy bufor wewnątrz pierścienia. Spokojnie by transport wyrobił...
Awatar użytkownika
By Superlux
#1906091
Dvarw to parowóz który przypomina mi niektóre gienki. Robię flaszkę z gwinta, odpindalam set na kolanie ale i tak działa. Raz lepiej, raj gorzej ale zawsze smaczy. Dla mnie to największa rewelka w świecie ciaśniejszego MTL w przeciągu ostatnich 2 lat ( o luźniejszych setach na tym parowniku się nie wypowiadam, to nie moja bajka, poza tym do luzackiego wapowania mam już inne atomizery )...
@STRUNA widziałem Twoje podejście z mesiem, ciekawe czy na mtl v2 też tak pociągnie ( ale ja na pewno żadnych fused claptonów - bo tak mi to wyglądało na 100 % nie użyję, nie do takiego maleństwa :mrgreen: ).




:drinkb
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1906315
venom_666 pisze:Miejsca od groma... Mogłeś spokojnie na większej średnicy dać mniej zwojów, wyszedłby grubszy knot i obeszło by się pewnie bez podcinania.
Więcej ciut waty upchnąć w środku by mieć większy bufor wewnątrz pierścienia. Spokojnie by transport wyrobił...


Ja podciąłem na zewnątrz, żeby większy transport był. Żadnego bufora tu nie potrzeba i transport spokojnie wyrabia.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906316
Spoko :)
U mnie działa bez podcinania, a patrząc na to jak mogę przykręcić otwory stosując baniak od SteamTuners, to i V1 by dał radę, a dziurki duuuzo mniejsze. Tyle że ja kręcę na śrubokręcie 3mm, ilośc płynu w grzałce jest więc zdcydowanie większa niż u Ciebie.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1906350
I tak ma być, dwa różne sposoby i działają.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Shelby
#1906361
Bo to dobra maszyna jest :)

Ja daję trochę więcej waty na V2 i przy grzałce 2.5mm żeby mi skropliny wyłapywała.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1906432
Na jakiej wysokości montujecie grzałkę w Dwarvie? Zostaje na poziomie, gdzie jest przykręcona? Wyżej/niżej?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1906433
macieq03 pisze:Na jakiej wysokości montujecie grzałkę w Dwarvie? Zostaje na poziomie, gdzie jest przykręcona? Wyżej/niżej?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

U mnie jest na poziomie przykręcenia.
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1906440
U mnie jest jakiś 1-2mm nad AH.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1906449
No tak, myślę że ma tu znaczenie drut z którego robimy grzałkę. Przy pojedynczym np. KD 0.3 można grzałkę posadzić niżej. Ja zamontowałem Fused Claptona 30x2 +38 Ni80, 5 zwojów na 2,5mm. Wyszło ok 0.8 oma. Jest tego drutu trochę, więc lepiej go dać wyżej.


Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1906458
Testowo dałem więcej waty (nie tylko po postej do otworów) włącznie z wypełnionym buforem i grzałkę jak najniżej; adapter defaultowy; trochę się bałem że spotkam bobra, ale w smaku i chmurze wyszło o niebo lepiej niż wcześniej; do tego zero bobra od 3 dni i standardowo zero wycieków.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1906462
Nikotynos pisze:Testowo dałem więcej waty (nie tylko po postej do otworów) włącznie z wypełnionym buforem i grzałkę jak najniżej; adapter defaultowy; trochę się bałem że spotkam bobra, ale w smaku i chmurze wyszło o niebo lepiej niż wcześniej; do tego zero bobra od 3 dni i standardowo zero wycieków.


No i witamy w klubie Dvarwologów :bry :mrgreen: .




:drinkb
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1906468
Nikotynos pisze: o niebo lepiej niż wcześniej; do tego zero bobra od 3 dni i standardowo zero wycieków.


Tak z ciekawości,o co chodzi z tą wybiorczością w bobrzeniu? bo z tego rozumiem że łapiesz bobry co jakiś czas,tylko co jest powodem?
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.