EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By wojtekpcr
#1905369
Czołem wszystkim!
Od niedawna zacząłem korzystać z atomizerów typu RTA na "własne grzałki". Wapuje głównie MTL, mam ehpro true i ammita mtl.
Ehpro jest ciasny czasami jak chce się zaciągnąć liquid leci razem z parą. Lubię czuć opór ale chyba jednak nie aż taki. Poczytałem trochę i zaopatrzyłem się w ammita, myślałem że tu tego nie będzie bo przeciąg rzeczywiście ma o wiele luźniejszy i pasuje mi nawet bardziej ten parownik.
Jednak problem dalej występuję...
Coś robię nie tak, tylko nie mam pewności dokładnie co. Daje raz więcej waty, raz mniej i dalej jest tak samo, co zaczęło mnie już irytować.
Wiecie może o co chodzi? Co powinienem poprawić w swoim setupie?
Z góry dziękuję za wszystkie rady, pozdrawiam!
By Krasnal45
#1905371
To raczej nie liquid, a skropliny. Spróbuj pomanewrować z grzałką, wyżej/niżej, można spróbować nieco podnieść moc na grzałce.
By mattiasnoth
#1905387
Pokaż jak wygląda ułożona u Ciebie grzałka i wata. Mam ehpro i używam go na bardzo ciasnym ustawieniu przepływu powietrza i nic takiego mi się nie dzieje. Nawet ze skroplinami nie ma problemu.
Awatar użytkownika
By AmnuM
#1905453
Za mało waty w ammicie i za nisko grzałka w true mtl. Lewy bok w ammicie ma mniej waty niż ten po prawej.

EDIT: Staraj się zachowywać odległość 1,5mm grzałki od airhole, a w ammicie pamiętaj że masz tam dwa. Jeden z boku, a drugi pod. Ustaw grzałkę tak by była idealnie nad nim, ale nie za nisko niż 1,5-2mm. Ten z boku ma dodatkowo nawiewać i dla mnie to głupota, bo to miał być niby Atomizer pod MTL, a ten dodatek tutaj jest zbędny. Powiem szczerze że posiadam też zwykłego Ammita RTA 22mm i MTL to taka kopia zwykłego RTA bez pomysłu osoby która projektowała ten produkt.

Obrazek
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.