EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Zioombek
#1905107
Witam.

Zwykle papierosy palę od dwóch lat, z racji takiej że w planach mam rzucić ten przykry nałóg zainteresowałem się e-papierosami. Jakaś tam "wiedzę" nabyłem oglądając kilka filmików na YouTube i postanowiłem kupić Smok nord kit. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ponieważ opinie są różne, aczkolwiek odpowiadał mi styl, cena i rozmiar tego poda. Póki co nie mam z nim żadnych problemów CHYBA (no może delikatnie się poci, bo po kilkunastu minutach zabawy była malutka kropelka przy stykach a grzałka) a być może to był mój błąd przy nalewaniu, abstrahując od tego mam kilka mega AMATORSKICH pytań.

Moje oczekiwania - dobry smak, brak gryzienia w gardło.

Na swój pierwszy premix kupiłem ShotShake o smaku gumy balonowej i banana, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, uzyskałem liquid z zawartością nikotyny 3/mg (wystarcza mi moc nikotyny). Lecz smak/zapach to jest jakaś porażka. w zapachu przypomina zanętę do ryb z olejkiem waniliowym do ciast, a w smaku hmm... Lekka chemiczna słodycz i nic poza tym.. Pierw założyłem grzałkę z opornością 1.4, a potem 0.3 mesh. Na tej drugiej minimalnie, ale naprawdę minimalnie lepiej.

1 pytanie - Jakie polecacie premixy, liquidy które dobrze oddają smak? Preferuje smaki słodkie, kwaskowe, kawowe, ale przede wszystkim wyraźne.

2 pytanie - Czy w ogóle przy takim sprzęcie jakim jest smok nord jestem w stanie uzyskać jakiś dobry smak pary? Bo jeśli nie to moja historia z e-papierosami się raczej skończy poniedziałek nie chce żadnych boxow, modów czy innych bajerów.

3 pytanie - Czy mogłem spalić grzałkę lub coś uszkodzić jeśli po założeniu, zalaniu od razu wyłączyłem i zabrałem kilka buchow? Gdzieś czytałem (po fakcie) że powinno się odczekać chociaż 15 min po zalaniu, a nie 30 sekund.

4 pytanie - Znacie jakieś polskie strony gdzie można zamawiać premixy, grzałki? Co sądzicie o dystrybucji na alledrogo? Zależy mi na polskich stronach ze względu na czas oczekiwania dostawy.

5 pytanie - Jak dbać o sprzęt? Czy warto chociaż raz dziennie, lub co kilka dni wyczyścić grzałk i pojemnik z liquidem? Jeśli tak to jak to robić, pod wodą? Wytrzeć w suchy papier?

6 pytanie - Macie jakieś sposoby by wyostrzyć smak liquid? Dodać aromat? Coś? Co ile wymieniać grzałki?

7 i ostatnie pytanie - Jakie macie odczucia smakowe podczas (palenia?)? Bije do tego, bo ja tak naprawdę nie wiem czy moje myślenie i wyobrażenie nie jest czasem spaczone.. Gdy oglądałem filmiki na YouTube chłopaki opowiadają o smakach tak że ślina cieknie, jakby jedli pyszne owoce i TROCHĘ tak sobie to wyobrażałem, że będzie mieć to jakiś smak, a po zebraniu kilku buchow nadeszło rozczarowanie.

+ Przepraszam, że tak długo i że śmierdzi konkretną amatorka, wiem że dla niektórych te pytania będą irytujące, ale proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza tych którzy wytrwali do końca, przeczytali moje wypociny i postarają się mi pomóc. 5!
By gourmet
#1905116
Zioombek pisze:... w planach mam rzucić ten przykry nałóg ...

Brawo, 3mamy kciuki
Zioombek pisze:1 pytanie - Jakie polecacie premixy, liquidy które dobrze oddają smak?

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi, próbuj różne firmy aż znajdziesz. Na forum dobrą opinią cieszy się m.in. Maiart.
Zioombek pisze:2 pytanie - Czy w ogóle przy takim sprzęcie jakim jest smok nord jestem w stanie uzyskać jakiś dobry smak pary?

Chyba nie, Smoki nie mają opinii smakodajnych, raczej zadymiaczy
Zioombek pisze:3 pytanie - Czy mogłem spalić grzałkę lub coś uszkodzić jeśli po założeniu, zalaniu od razu wyłączyłem i zabrałem kilka buchow? Gdzieś czytałem (po fakcie) że powinno się odczekać chociaż 15 min po zalaniu, a nie 30 sekund.

Teoretycznie mogłeś spalić nośnik ("watę"), ale poczułbyś smak spalenizny. Kilka sekund wystarcza. Każdą nową, suchą grzałkę należy nasączyć liquidem przed pierwszym buchem.
Zioombek pisze:4 pytanie - Znacie jakieś polskie strony gdzie można zamawiać premixy, grzałki? Co sądzicie o dystrybucji na alledrogo? Zależy mi na polskich stronach ze względu na czas oczekiwania dostawy.

Osobiście znam tylko strony z aromatami. Premixy, grzałki i podobne podpadają już chyba pod ustawę, która zabrania sprzedaży produktów do e-p na odległość. Mogę się mylić.
Zioombek pisze:5 pytanie - Jak dbać o sprzęt? Czy warto chociaż raz dziennie, lub co kilka dni wyczyścić grzałk i pojemnik z liquidem? Jeśli tak to jak to robić, pod wodą? Wytrzeć w suchy papier?

Bez przesady. Konserwacja to przepalenie grzałki (samej grzałki, bez waty) z nagaru i mechaniczne oczyszczenie. Co kilka baniaków. Grzałki gotowe mają z tym problem, najczęściej są nierozbieralne, nie wiem jak jest u Smoka Nord. Używasz dopóty, dopóki smak jest akceptowalny, potem wymieniasz na nową. Mycie grzałki poprawia tylko samopoczucie. Czasami zajrzeć w ustnik i przepłukać drobiny nagaru, resztki liquidu.
Zioombek pisze:6 pytanie - Macie jakieś sposoby by wyostrzyć smak liquid? Dodać aromat? Coś? Co ile wymieniać grzałki?

Tak, ale na początku nie zaprzątaj sobie głowy. Znajdź coś, co Tobie smaczy, potem eksperymentuj. Grzałki - patrz wyżej.
Zioombek pisze:7 i ostatnie pytanie - Jakie macie odczucia smakowe podczas (palenia?)? Bije do tego, bo ja tak naprawdę nie wiem czy moje myślenie i wyobrażenie nie jest czasem spaczone.. Gdy oglądałem filmiki na YouTube chłopaki opowiadają o smakach tak że ślina cieknie, jakby jedli pyszne owoce i TROCHĘ tak sobie to wyobrażałem, że będzie mieć to jakiś smak, a po zebraniu kilku buchow nadeszło rozczarowanie.

Analogicznie młodzi chłopcy opowiadają jaki mieli super sex, gdzie w rzeczywistości zbliżenie trwało 2 minuty lub mniej. Na budżetowym, sklepowym sprzęcie, bez doświadczenia - cudów nie ma. Generalnie ci, którzy pozostają z e-p przechodzą na parowniki, do których zakłada się własne grzałki. Na dłuższą metę taniej i lepiej.
By Zioombek
#1905254
Okej, dziękuję za pomoc, już wszystko rozumiem. Kupiłem inny premix i smak jest o milion razy lepszy, bardziej wyraźny i zachęca aż do korzystania z Poda. Również skorzystałem z opinii ludzi i zamówiłem PREMIX od MaiArt, czekam za dostawa. Być może z czasem się przekonam na tyle by zainwestować w lepszy sprzęt. Pozdrawiam
By gourmet
#1905269
Czyli jest git. Jedynie kwestia nazewnictwa - Pody to podgrzewacze wkładów tytoniowych, inna zasada i inna grupa produktowa.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1905363
Zioombek pisze:Okej, dziękuję za pomoc, już wszystko rozumiem. Kupiłem inny premix i smak jest o milion razy lepszy, bardziej wyraźny i zachęca aż do korzystania z Poda. Również skorzystałem z opinii ludzi i zamówiłem PREMIX od MaiArt, czekam za dostawa. Być może z czasem się przekonam na tyle by zainwestować w lepszy sprzęt. Pozdrawiam
Tylko żeby nie było na odwrót - bo Ty czekasz aż się przekonasz do lepszego sprzętu. Oby nie było tak, że przy używaniu byle czego się zniechęcisz i wrócisz do smierdzieli... Lepszy sprzęt kup i będziesz mega zadowolony - i koniecznie naucz się robić grzałki samemu :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Powrót po latach do E

Cześć. Wiele lat nie dotykałem już epapierosa. Pa[…]

Baterie litowo-jonowe - ładowanie

Usłyszałem niedawno od sprzedawcy, że baterii lito[…]

Pytanie o przesyłki z Chin

Robił ktoś ostatnio zakupy? Jak to teraz wygląda? […]

Słaby Smak TFV16

Założyłem nowa grzałkę do TFV16 2x Mesh. Grzałkę o[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.