EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By DayZikForever
#1904588
Mam takie pytanie odnośnie akumulatora 18650 mianowicie: ladowalem ostatnio ładowarka która teoretycznie powinna odciąć zasilanie przy 4.2v ale po na lądowaniu do pełna i włożeniu do boxa pokazało 4.4V czy coś jest nie tak? Box vapor storm subverter. Akumulator Sony vtc5
Awatar użytkownika
By PucH2
#1904591
Ewidentnie coś nie tak. Zrób pomiar aku multimetrem dla własnego bezpieczeństwa nieruchomości.
Awatar użytkownika
By Timi
#1904592
DayZikForever pisze:ale po na lądowaniu do pełna i włożeniu do boxa pokazało 4.4V

A co na to kontrolerzy lotów? :mrgreen:

A poważniej.
Weź dobry miernik i pomierz napięcia.
Może się okazać, że ładowarka jest uszkodzona lub box wadliwie odczytuje napięcie.
By Baryua
#1904595
@DayZikForever Co to za ładowarka? Moj znajomy kiedyś kupił noname'a za 10zł i naładował mu ogniwo do 4,6+ i tym samym je zmarnował. Owa "ładowarka" miała odcinać przy 4,2V, a wg koloru diody nie skończyła nawet ładować. Do ładowania ogniw Li-Ion używamy tylko porządnych ładowarek np. Xtar, Nitecore, Liitokala.
By DayZikForever
#1904596
Jakaś ładowarka z allegro za 14 złoty. Ja sproboje jeszcze przez samego boxa naładować i zobaczyć do jakiego napięcia mi box naładuje.
By Maskota
#1904597
Akusy 18650 to era dizonaurów. Dzisiaj każdy szanujący się waper niczego innego niż conajmniej centra 74ah nie używa do zasilania parownika. Noi naładujesz jakąkolwiek ładowarką

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By DayZikForever
#1904599
To jaka dokładnie ładowarkę i model byście mi polecili do 18650 tak żeby nie wyszło więcej jak 50 złoty z przesyłką.
By Baryua
#1904600
@DayZikForever Nie używaj takich noname'ów do ładowania ogniw Li-Ion. Xtar 1 lub 2 kanałowy to 20-30 zł - niewiele, a jest bezpiecznym urządzeniem.
By Baryua
#1904602
Tak, Xtar MC2 będzie dobra ;)
By Krasnal45
#1904604
A ja przypuszczam, że wszystko jest w porządku, tylko kolega odczytał napięcie wyjściowe, a nie napięcie akumulatora.
By DayZikForever
#1904607
Zobaczymy jak wrócę i sprawdzę na multimetrze napięcie i jeszcze naladuje przez boxa raz i sprawdzę napięcie zobaczę wtedy i będę mieć obraz sytuacji.
By Baryua
#1904611
Tak czy inaczej przyda się dobra ładowarka :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Superlux
#1904666
DayZikForever pisze:Zobaczymy jak wrócę i sprawdzę na multimetrze napięcie i jeszcze naladuje przez boxa raz i sprawdzę napięcie zobaczę wtedy i będę mieć obraz sytuacji.


W każdym bądź razie nie kupuj szajsu za 14 plnów na Allegro tylko poszukaj w specjalistycznych sklepach sprzedających m in ładowarki, akumulatory itp itd. Chociaż raz na ruski rok uda się kupić coś w miarę znośnego za te pieniądze, niedawno kupiłem w Chinach na wyprzedaży Golisi Needle 2 ...za 9,50 :mrgreen: . Na początek wystarczy ale z czasem kiedy pojawi się więcej zasilań, więcej akusów to warto będzie zaopatrzyć się w coś szybszego i bardziej wszechstronnego. Nie zwykłem zostawiać włączonej ładowarki na noc a Needle 2 ładuje długo, bardzo długo. Wiem, rozpieszczony jestem *BLUSH* .




:drinkb
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.