EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1115194
@ powyższego postu tylko głębiej poszukane
http://www.impactjournals.com/oncotarge ... =view&path[]=2033&path[]=3019
Badano kultury komórkowe po dodaniu przez 72 godziny 3 stężeń roztworów nikotyny 5mM (~LD50), 3mM (~LD25) oraz 0.5mM (~LD5) i porównawczo roztworu 4mM (~LD50) wody utlenionej (H2O2).
Wyszło, że efekty mutagenne nikotyny ( nie podano, w którym stężeniu) są podobne jak wody utlenionej.
Autorzy spekulują, że tak wysokie steżenia nikotyny są udziałem komórek położonych w pobliżu zastosowania plastra nikotynowego lub inhalatora i tu przywołali e-papsy...

Mój komentarz.
1) za dużo spekulacji i polityki jak na naukowy artykuł
2)Jak się chce konia uderzyć to i metalowy drąg jest dobry. Takich stężeń nikotyny nie ma we krwi.
3) Tym sposobem można "udowodnić", że kofeina, teina i setki innych alkaloidów też są mutagenne oraz, że właściwie WSZYSTKO jest mutagenne.
Awatar użytkownika
By oliee0
#1601296
Szukam i szukam i znaleźć nie mogę... Próbuję znaleźć negatywne skutki zażywania nikotyny, a dokładniej - co takiego powoduje przyjmowanie samej nikotyny? Znalazłem tylko tyle, że poprawia koncentrację, bo pobudza szare komórki. Nikotyna jest także stosowana przy chorobach Alzheimer i Parkinsona. Co do samej szkodliwości nikotyny nie mogę znaleźć nic. Wiem też tyle, że podnosi nieco bicie serca itp., ale jaki to ma wpływ bezpośredni? Jeśli ktoś może to niech podrzuci jakiś wiarygodny artykuł na temat szkodliwości nikotyny, konkretnie.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1601358
Takie tam wapujące szczurki z 1996 roku. Oczywiście szczury to nie ludzie, ale jakoś nie chciały zdychać ani chorować, wbrew twierdzeniom Radziwiłła Jego Mać.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19571249

The rats breathed in a chamber with nicotine at a concentration giving twice the plasma concentration found in heavy smokers. Nicotine was given for 20 h a day, five days a week during a two-year period. We could not find any increase in mortality, in atherosclerosis or frequency of tumors in these rats compared with controls. Particularly, there was no microscopic or macroscopic lung tumors nor any increase in pulmonary neuroendocrine cells. Throughout the study, however, the body weight of the nicotine exposed rats was reduced as compared with controls. In conclusion, our study does not indicate any harmful effect of nicotine when given in its pure form by inhalation.


Szczury oddychały w komorze z nikotyną w stężeniu skutkującym dwa razy większym poziomem w osoczu niż u nałogowych palaczy. Nikotyna była podawana przez 20 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, przez okres dwóch lat. Nie mogliśmy znaleźć żadnego wzrostu śmiertelności, miażdżycy lub częstości nowotworów u tych szczurów w porównaniu z grupą kontrolną. Szczególnie, nie było mikroskopijnych lub makroskopowych guzów nowotworowych płuc, ani jakiegokolwiek wzrostu komórek neuroendokrynnych płuc. Jednakże w czasie badania masa ciała szczurów zmniejszyła się w porównaniu z grupą kontrolną. Podsumowując: nasze badania nie wskazują na szkodliwe działanie nikotyny podawany w czystej postaci przez drogi oddechowe.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1601376
Podstawowym problemem jest to, że nikotyna UZALEŻNIA. I o ile sama w sobie zbyt szkodliwa nie jest (w małych ilościach, bo przy przedawkowaniu jest trująca), o tyle "zmusza" do ciągłego jej zażywania. A, że w papierosach nikotynie towarzyszy ok. 2500 innych związków chemicznych (w świetnej większości szkodliwych) zbadanych i nie zbadanych, to tu wynikają z nią kłopoty.
Awatar użytkownika
By oliee0
#1601459
Ja osobiście twierdzę, że jeśli chodzi o uzależnienia to wszystko siedzi w psychice człowieka. Sam w sobie wapuję dla przyjemności. :)
Używam liquidów o różnych mocach, czasem 6, czasem 12, zdarzają się i 18, ale i 0 też czasem i nie czuję potrzeby palenia, nawet dość często odkładam palenie e-fajka i nie sprawa mi to problemów, ale pytałem z ciekawości o tę nikotynę.
Poza tym dziękuję bardzo @jupiajo. :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1601493
Szaddam pisze:Podstawowym problemem jest to, że nikotyna UZALEŻNIA. I o ile sama w sobie zbyt szkodliwa nie jest (w małych ilościach, bo przy przedawkowaniu jest trująca), o tyle "zmusza" do ciągłego jej zażywania. A, że w papierosach nikotynie towarzyszy ok. 2500 innych związków chemicznych (w świetnej większości szkodliwych) zbadanych i nie zbadanych, to tu wynikają z nią kłopoty.

No dobrze - to może ja spytam: czy masz może jakieś dane dotyczące tego uzależniania? Mowa o czystej nikotynie, bez dodatków.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1601500
StaryChemik pisze:No dobrze - to może ja spytam: czy masz może jakieś dane dotyczące tego uzależniania? Mowa o czystej nikotynie, bez dodatków.

Czyżbym, się mylił? Wszak nałóg papierosowy zwany też jest nikotynizmem ... to i mniemam (chyba, jak większość), że to własnie nikotyna ma właściwości uzależniające.
Dodatkowo, na własnym przykładzie, wiem - usunięcie nikotyny praktycznie wyzwoliło mnie z przymusu wapowania.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1601519
Nikotyna na organizm wpływa rozmaicie.
Podstawowa rzecz - w układzie autonomicznym wpływa na receptory N-acetylocholinergiczne, dla ułatwienia nazywane właśnie receptorami nikotynowymi. Powoduje wyrzut adrenaliny, czyli przyspiesza akcję serca, rozszerza źrenice, powoduje też wyrzut glukozy do krwi (przyjemne odczucie, jako nagroda za przyjęcie dawki powoduje podtrzymanie nawyku przyjmowania).
Z negatywnych skutków wymienię choćby powodowanie skurczu naczyń, o czym przekonało się wielu pacjentów z chorobami naczyń obwodowych, a także naczyń wieńcowych (może doprowadzić do zaostrzenia objawów choroby niedokrwiennej serca).
Ale porównując siłę działania czystej nikotyny z taką wspomaganą składnikami dymu z papierosów tradycyjnych ... nie jest tak strasznie.
W chorobach naczyń obwodowych istotne jest również uszkadzanie ścian naczyń i powodowanie powstawania skrzeplin. W chorobie niedokrwiennej serca bardziej niż nikotyna szkodliwy będzie tlenek węgla powodujący znaczne niedotlenienie mięśnia sercowego.
Trzeba to mieć na uwadze, ale bez przesady.
Awatar użytkownika
By oliee0
#1601549
No tak, ale to pewnie testowali na palaczach, tzn. na analogowcach, więc nikotynę mogę o to podejrzewać, a tak naprawdę może powodować to reszta świństwa z papierosa. Czy mówisz jednak o testach, gdzie testowali czystą nikotynę?
A tak poza tym, ta nikotyna dodawana do liquidu to jest właśnie taka w najczystszej postaci?
Awatar użytkownika
By refurbished
#1601553
oliee0 pisze:No tak, ale to pewnie testowali na palaczach, tzn. na analogowcach, więc nikotynę mogę o to podejrzewać, a tak naprawdę może powodować to reszta świństwa z papierosa. Czy mówisz jednak o testach, gdzie testowali czystą nikotynę?
Pierwsza część jest o czystej nikotynie, druga o analogach.

oliee0 pisze:A tak poza tym, ta nikotyna dodawana do liquidu to jest właśnie taka w najczystszej postaci?
Tak, czysta.
Awatar użytkownika
By NiezłyDzik
#1649648
Osobiście odczuwam wpływ nikotyny w ten sposób, że kiedy trenuje i zapale ele do 30 minut przed treningiem to nieco szybciej się męczę.
Ale czasami przerzucam się na zerówki i problem znika, więc to nikotyna jest kluczem bo na codzień palę szóstki i jest jak jest :wink:
By wojmar
#1734705
Autor świetnie przedstawił sytuację. to tak jakby wziąć 1 kg tytoniu, wrzucić go do garnka, zacząć gotować aż do momentu wygotowania 3/4 wody. Podobno takie odczynniki były stosowane jeszcze kiedyś jako oprysk naturalny na robaki przy plonach. Nie chciałbym się tego napić :piwo
Awatar użytkownika
By mrQzi
#1767521
Dzięki autorowi tematu za zbiór ważnych informacji. Często moczę sobie palce liquidem o różnej mocy - dziś z tym kończę... rękawiczki do pracy nad liquidem.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1904561
refurbished pisze:W chorobach naczyń obwodowych istotne jest również uszkadzanie ścian naczyń i powodowanie powstawania skrzeplin.

to istotny dla mnie fragment, bo mam z tym problem w jednej nodze, tylko czy w tym konkretnym przypadku chodzi o samą czystą nikotynę czy pozostałe syfy siedzące w analogu?
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1904594
Nikotynos pisze:chodzi o samą czystą nikotynę czy pozostałe syfy siedzące w analogu?


W programie, o którym pisałem tutaj przedstawione były wyniki badań regeneracji uszkodzonych komórek w naczyniach włosowatych. O ile w przypadku inhalacji e-p w porównaniu do osoby nie przyjmującej nikotyny w ogóle opóźnienie i stopień zmniejszenia regeneracji były praktycznie pomijalne (około godziny w badanym trybie 24 godzinnym), to w przypadku próbek traktowanych nikotyną w otoczce całego syfu analogowego wychodziła już niezła rzeźnia.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1904598
E-Styx pisze:
Nikotynos pisze:chodzi o samą czystą nikotynę czy pozostałe syfy siedzące w analogu?


W programie, o którym pisałem tutaj przedstawione były wyniki badań regeneracji uszkodzonych komórek w naczyniach włosowatych. O ile w przypadku inhalacji e-p w porównaniu do osoby nie przyjmującej nikotyny w ogóle opóźnienie i stopień zmniejszenia regeneracji były praktycznie pomijalne (około godziny w badanym trybie 24 godzinnym), to w przypadku próbek traktowanych nikotyną w otoczce całego syfu analogowego wychodziła już niezła rzeźnia.
kiedyś oglądałem ten dokument; a tam przypadkiem nie chodziło o szybkość (zdolność) regeneracji uszkodzonych komórek pod wpływem chmury z e-papierosa i chmury z analoga, a nie o naczynia włoskowate? Ciekawe jak z gęstością krwi a tym samym jej skłonnością do tworzenia skrzeplin; przy analogach z tego co wiem krew gęstnieje (alkohol-rzadsza), ale jak jest z samą nikotyną z EIN na krew.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1904634
Nikotynos pisze:kiedyś oglądałem ten dokument; a tam przypadkiem nie chodziło o szybkość (zdolność) regeneracji uszkodzonych komórek pod wpływem chmury z e-papierosa i chmury z analoga, a nie o naczynia włoskowate?


Na bazie komórek z uszkodzonych naczyń (bodajże płucnych) sprawdzano czy i jak bedą regenerować się one w przypadku potraktowania wyziewami z e-p i z analoga w porównaniu z regeneracją komórek "beznikotynowca".

Co do gęstości żadnych naukowych wyników nie śledziłem, ale znam nieco temat z autopsji. Osobiście mam (miałem?) ponadnormatywną gęstość krwi, do tego stopnia, że standardowe tętno bezwysiłkowe wynosiło ~90. Pikawa musiała się napracować, żeby dała radę to przepompowywać. Po przejściu na e-p bez innych działań tętno bezwysiłkowe zjechało mi do ~60.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1904667
E-Styx pisze:
Nikotynos pisze:
Co do gęstości żadnych naukowych wyników nie śledziłem, ale znam nieco temat z autopsji. Osobiście mam (miałem?) ponadnormatywną gęstość krwi, do tego stopnia, że standardowe tętno bezwysiłkowe wynosiło ~90. Pikawa musiała się napracować, żeby dała radę to przepompowywać. Po przejściu na e-p bez innych działań tętno bezwysiłkowe zjechało mi do ~60.


ee to Panie jak też przy analogach miałem cyrki, ale bardziej z ciśnieniem, a teraz przy e-p i braniu profilaktycznie zaleconej przez lekarza połóweczki tabletki na nadciśnienie wszystko pięknie, ładnie i w normie.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2019, 00:04 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1904687
Maskota pisze:Nie przesadzajcie już Panowie. Na coś umrzec trzeba no chyba że chcecie żyć wiecznie? Nuuda

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
no szkurna Maskota musiałeś wtrącić i zburzyć cały tragizm i napięcie
By xnd
#1909494
Czy są jakieś nowe informacje co do uzaleznienia od nikotyny ?
Chodzi mi o to że kilka miesięcy temu w sklepie biorę koszyk , patrzę a tam paczka LM, no cóż jak opłacona to wziąłem, z ciekawości ją wypaliłem , minęło 2 miesiące a ja nawet nie pomyślałem od papierosach , a 7 lat temu nie mogłem bez nich żyć , więc jak to jest ?
Awatar użytkownika
By pol
#1909501
xnd pisze:... w sklepie biorę koszyk , patrzę a tam paczka LM, no cóż jak opłacona to wziąłem, ....

Biuro rzeczy znalezionych...
Ktoś może wydał ostatni wdowi grosz, będą uzależnionym od nikotyny.

Co uzależnia w od nikotyny? Wymagane palenie tytoniu, aby uzależnić się od nikotyny.
https://starychemik.wordpress.com/2012/ ... apierosow/
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.