EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By Dawidsk
#1902902
Witam,
Aktualnie używam digiflavor helix box mod z akumulatorem vtc6, dzisiaj kupiłem draga 2 i 1 akumulator. Sprzedawca radził bym kupił 2 akumulatory ponieważ jeżeli przekładam z innego sprzętu i działał on na danej ilosci volt to może źle działać i szybciej się rozladowywać. Zawsze myślałem że mogę przekładać więc pytanie brzmi: czy mogę używać tego akumulatora z helixa i DRag będzie działał poprawnie? Czy lepiej kupić nowy akumulator?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1902904
Spokojnie możesz używać acz wskazane są dwa o takim samym stopniu zużycia. Nie korzystaj jednak z wbudowanej w boxa ładowarki w takim przypadku.
Awatar użytkownika
By AmnuM
#1903132
PucH2 pisze:Spokojnie możesz używać acz wskazane są dwa o takim samym stopniu zużycia. Nie korzystaj jednak z wbudowanej w boxa ładowarki w takim przypadku.


Dokładnie... Najlepiej używać oddzielnej ładowarki i tylko sparowane akumulatory. Chodzi też o to że port micro usb są podatne na uszkodzenia przy dłuższym ich używaniu. Nie trzeba nowych baterii. Ważne by były sparowane. :)
Awatar użytkownika
By AmnuM
#1903212
Maskota pisze:
MPMG1997 pisze:Najlepiej byłoby kupić 2 nowe, sparowane ze sobą akumulatory i ładowarkę zewnętrzną
Uzasadnij to. Dlaczego nowe a nie sparować używek?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Chodzi mu o to, by była pewność że obydwa akumulatory wystartują z tą samą ilością napięcia, a przy okazji boxik dłużej pochodzi na jednym ładowaniu.
By Maskota
#1903218
AmnuM pisze:
Maskota pisze:
MPMG1997 pisze:Najlepiej byłoby kupić 2 nowe, sparowane ze sobą akumulatory i ładowarkę zewnętrzną
Uzasadnij to. Dlaczego nowe a nie sparować używek?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Chodzi mu o to, by była pewność że obydwa akumulatory wystartują z tą samą ilością napięcia, a przy okazji boxik dłużej pochodzi na jednym ładowaniu.
Skoro będą sparowane to nie ma znaczenia czy nowe czy używane, będą miały te same parametry

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1903224
Dużo łatwiej niż nowe mając odpowiednią ładowarkę. Wystarczy zapisać dane na kartce jak pamięć szwankuje.
Awatar użytkownika
By Timi
#1903307
mattoid1973 pisze:
kho pisze:Jak się paruje używki?
Prądowo.

Prądowo? :shock:
Parowanie ogniw polega na doborze pod względem rezystancji wewnętrznej.
Jeśli nie posiada się odpowiedniego miernika lub ładowarki z tą funkcją, to ewentualnie można akumulatory rozładować w tym samym boxie do wyłączenia i ładować zapisując odczyt pojemności. W pary dobieramy ogniwa z jak najbliższą pojemnością.
Awatar użytkownika
By kho
#1903323
Timi pisze:Parowanie ogniw polega na doborze pod względem rezystancji wewnętrznej.
Jeśli nie posiada się odpowiedniego miernika lub ładowarki z tą funkcją, to ewentualnie można akumulatory rozładować w tym samym boxie do wyłączenia i ładować zapisując odczyt pojemności. W pary dobieramy ogniwa z jak najbliższą pojemnością.

Słusznie. Właśnie o to mi chodziło. Nie wprowadzajmy w tym wątku ludzi w błąd. Można odnieść wrażenie, że sparować sobie można dwa dowolne (!) ogniwa za pomocą ładowarki, nieważne, ile cyklów każda przeszła i jaką ma pojemność. Poza tym ogniwa są relatywnie tanie i nie ma sensu się bawić w parowanie używek.
By Maskota
#1903325
kho pisze: Można odnieść wrażenie, że sparować sobie można dwa dowolne (!) ogniwa za pomocą ładowarki, nieważne, ile cyklów każda przeszła i jaką ma pojemność. Poza tym ogniwa są relatywnie tanie i nie ma sensu się bawić w parowanie używek.



No właśnie nie wprowadzaj ludzi w błąd. Właśnie o to chodzi w parowaniu by dobrać akusy o jak najbliższej sobie pojemności jak napisał @Timi. Czemu Ty przeczysz ;) To że ogniwa są tanie nie znaczy że mamy te dobre używki które posiadamy wyrzucić i kupić nowe zamiast sparować

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1903327
Krasnal45 pisze:@Maskota Przeczytaj ze zrozumieniem to, co @kho napisał.
Czytałem ale.. po tym co napisał tu
kho pisze:Dzięki za info. Myślałem, że chodzi o kolor koszulek.
mam wrażenie że nadal nie wie co pisze ;)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kho
#1903352
Maskota pisze:
Krasnal45 pisze:@Maskota Przeczytaj ze zrozumieniem to, co @kho napisał.
Czytałem ale.. po tym co napisał tu
kho pisze:Dzięki za info. Myślałem, że chodzi o kolor koszulek.
mam wrażenie że nadal nie wie co pisze ;)

Mój Boże, to była ironia z tym kolorem koszulek. Naprawdę tak trudno się zorientować? Na bzdurę zareagowałem sarkazmem, a ten - jeśli czytasz to forum - jest tu częstym bywalcem. Wybaczcie ten wpis, nic nie wnosi do tematu, ale musiałem stanąć w obronie mojego dobrego imienia. ;) Ja naprawdę jestem w branży EIN wiele lat i po prostu czasem nie mogę przejść obojętnie.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903354
@kho ci co mieli zrozumieć, zrozumieli :wink:
By Maskota
#1903356
kho pisze:Wybaczcie ten wpis, nic nie wnosi do tematu, ale musiałem stanąć w obronie mojego dobrego imienia. ;) Ja naprawdę jestem w branży EIN wiele lat i po prostu czasem nie mogę przejść obojętnie.


Rozumiem kolego ;) co do tego ile ktoś jest na forum to szczerze? Nie zaglądam w profile, w Twoj też nie spojrzałem, mea culpa bo gdybym to zrobił wiedziałbym że piszesz z ironią ;) Przestałem śledzić bzdurne odpowiedzi osób nowych w temacie ein, głupie pytania jaka góra do ajdzasta i jaki olejek do folisza, przestałem również bywać na forum, już tylko czasem coś skrobne w jakimś temacie. Wybacz że wziąłem Ciebie również za kogoś nowego w branży..

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Timi
#1903357
Maskota pisze:przestałem również bywać na forum, już tylko czasem coś skrobne w jakimś temacie.

To duży błąd.
Musisz zacząć zaglądać na SB. Tam się toczy życie towarzyskie i zawsze jest wesoło :mrgreen:
By Maskota
#1903358
Timi pisze:
Maskota pisze:przestałem również bywać na forum, już tylko czasem coś skrobne w jakimś temacie.

To duży błąd.
Musisz zacząć zaglądać na SB. Tam się toczy życie towarzyskie i zawsze jest wesoło :mrgreen:
@Timi.. a że tak po głupiemu zapytam co to jest SB? :D no bo ten chyba nie jestem na czasie

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Timi
#1903359
By Maskota
#1903361
Timi pisze:http://www.e-papierosy-forum.pl/chat
Widzisz @Timi na niektórych forach wśród masy fajnych ludzi trafią się 2-3 jednostki które skutecznie czytanie go obrzydzają, a już nie mówiąc nawet o udzielaniu się. Dlatego po ostatnim banie stwierdziłem że szkoda czasu na szarpanie się z tymi właśnie jednostkami...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Timi
#1903363
@Maskota
Nie bardzo wiem do czego lub kogo pijesz, ale na SB i tak zapraszam. Luz, zabawa i kupa zwariowanych, fajnych i inteligentnych ludzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
By kho
#1903365
Zakończmy nasz odbiegający tematycznie od wpisu autora wątek podaniem sobie dłoni. Myślę, że wszyscy chcemy tego samego, pisząc na tym forum - pomagać, zdobywać wiedzę, dobrze się czuć i szlifować cierpliwość podczas morderczych treningów w świątyni u podnóża Gór Ajdżasta, spowitych złowrogim, nieprzeniknionym dymem i ociekających olejkami. ;)
By Maskota
#1903366
kho pisze:Zakończmy nasz odbiegający tematycznie od wpisu autora wątek podaniem sobie dłoni. Myślę, że wszyscy chcemy tego samego, pisząc na tym forum - pomagać, zdobywać wiedzę, dobrze się czuć i szlifować cierpliwość podczas morderczych treningów w świątyni u podnóża Gór Ajdżasta, spowitych złowrogim, nieprzeniknionym dymem i ociekających olejkami. ;)


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.