EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By niunio
#1902733
Witam.

Dzisiaj właśnie minęło mi 10 lat z e-papierosem. Zrobiłem badania takie jak spirometria, prześwietlenie klatki piersiowej i badania krwi ( morfologia + biochemia ).
Wszystko wyszło w normie. Zastanawiam się jakie jeszcze badania mógłbym wykonać, aby sprawdzić wpływ vapowania na swój organizm ? Dodam, że jestem heavysmokerem - poniżej 7 ml/ 18mg / 24h nie schodzę.

Pozdrawiam:
niunio
Awatar użytkownika
By bulit73
#1902734
@niunio Gratulacje za cyfrę :beer: oraz zdrowie *winko*
Awatar użytkownika
By PucH2
#1902735
Można jeszcze na cukier w kostkach i liquid w kolanie. Jednak jak czujesz się zdrowy to nie płać konowałom. Oni tylko czekają na zejścia po EP lub raka, bo z tego jest sława :lol:
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1902754
to ja tak od siebie z ciekawości, jak u ciebie ze sprawami typu ciśnienie krwi (w normie, czy podwyższone), ogólny stan żył i czy jakieś problemy w tym obszarze typu żylaki czy jakieś się pojawiły, powiększyły, zapalenia żył, zatory (pytam bo nikotyna ma ponoć wpływ na ścianki żył i gęstość krwi - jej krzepliwość).
By niunio
#1902766
Żylaków nie mam - może dlatego, że do i z pracy chodzę na piechotę, na 4 piętro wchodzę bez windy. Ciśnienie mam podwyższone, ale to zapewne dzięki mojej otyłości brzusznej, która jest pokaźna, a i pierwszej młodości też już nie jestem. Jeśli chodzi o kolonoskopię, to... robiłem ją 2 razy :lol: i wszystko ok. Pierwsze 2 lata vapowałem 24mg i czasami bolała mnie głowa. Jak zszedłem na 18mg bólów głowy w ogóle nie uświadczam.
By Krasnal45
#1902768
niunio pisze:... ale to zapewne dzięki mojej otyłości brzusznej, która jest pokaźna...

Nie siej tu fermentu. To się "mięsień piwny" nazywa, też coś o tym wiem :lol:
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1902780
mi tam rzeźbi się "mięsień wapera" od podnoszenia moda do paszczy czyli bicki i nie ma lipy jak to mówi R. Burneika :D; ale narazie na małym ciężarze, rzekłbym pico pikuś ciężar, po 200 powtórzeń :D
Awatar użytkownika
By Timi
#1902802
Nikotynos pisze:mi tam rzeźbi się "mięsień wapera" od podnoszenia moda do paszczy czyli bicki i nie ma lipy jak to mówi R. Burneika :D; ale narazie na małym ciężarze, rzekłbym pico pikuś ciężar, po 200 powtórzeń :D

Hantelkę sobie podwieś :lol:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1902804
@Timi Bicki równo rosną. Jeden od boxa a drugi od pucowania moda. Żonaci muszą boxa często w drugą rękę przekładać by nie było dysproporcji :lol:
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1902805
Timi pisze:Hantelkę sobie podwieś

no i to jest pomysł waposporty pełną gębą (znaczy się z pełną gębą chmury) :D a mięsień piwny to już inna bajka, on żyje własnym życiem :D
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1902808
PucH2 pisze:@Timi Bicki równo rosną. Jeden od boxa a drugi od pucowania moda. Żonaci muszą boxa często w drugą rękę przekładać by nie było dysproporcji
hahahaha genialnie wieloznaczne :D
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1902814
niunio pisze:Żylaków nie mam - może dlatego, że do i z pracy chodzę na piechotę, na 4 piętro wchodzę bez windy. Ciśnienie mam podwyższone, ale to zapewne dzięki mojej otyłości brzusznej, która jest pokaźna, a i pierwszej młodości też już nie jestem. Jeśli chodzi o kolonoskopię, to... robiłem ją 2 razy i wszystko ok. Pierwsze 2 lata vapowałem 24mg i czasami bolała mnie głowa. Jak zszedłem na 18mg bólów głowy w ogóle nie uświadczam.
Niunio ja cię proszę, musi być coś nie halo po 10 latach nikotyzowania :D, coś przeoczyłeś :D, stań proszę nagi przed lustrem i zadaj sobie zaj ale to zaj ważne pytanie - czy kurna coś się zmieniło, nie wiem deformacje, mutacje, problemy z erekcją, zmiany psychiczne, podaj choć jeden skutek uboczny, bo tym sposobem kochanieńki to nikt tu nie rzuci e-pap :D Nie, ale tak na poważnie to fajnie że nic ci nie jest i trzymasz się w zdrowiu, gratuluję, sam bym tak chciał po 10 latach wapczenia.
By ori1
#1909545
u każdego jest inaczej.
U mnie po. rzuceniu analogów poprawiła się kondycja oraz wyrównało się ciśnienie tętnicze jak palilem analogi miałem niższe ciśnienie aż. dziwne. teraz mam w normie 121/80 oraz przytyłem 5kg w ciągu 3 miesięcy dla mnie bomba bo i tak mam nie dowage 10kg.. Dame plusy. minusy takie, że przy mnie już nikt nie zajara tego smierducha... z domu wyganiam, żeby sobie jarali na dworze bo. naprawdę smród jest nie do wytrzymania
By tomeh
#1911824
Ja by ktoś z Was z doświadczeniem powiedzmy minimum 5 lat aktywnego palenia dał fotkę prześwietlenia dawniej i dziś po co najmniej 5 latach to jako radiolog bym mógł coś stwierdzić. Wyniki badań w normie, co jest tą normą - bo w normie oznacza że ciało nawet się chyba nie zestarzało a przecież czynniki 10 lat wstecz na pewno były inne bo z wekiem zmienia się zakres. Pytanie jak zmienia się po dodatku palenia. Najlepszy by był obraz klatki przed i po takim letnim doświadczeniu. Krew mało co może zobrazować jak była to typowa morfa.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.