EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By Math13
#1776405
Timi pisze:
Math13 pisze: można zapytać co to za sklep?

Masz zrzut ekranowy kilkanaście postów wyżej. Na tej stronie :wink:


Patrzyłem na ten zrzut i nie dojrzałem. Dlatego ośmieliłem się zapytać.
Dziękuję, teraz już widzę. Ślepy po prostu byłem :palm2
Awatar użytkownika
By Timi
#1776406
@Math13 Nic to. Każdemu się zdarza :beer:
Awatar użytkownika
By LogerM
#1776501
Mimli pisze:Trochę spore te różnice.

A jakie mają być? Glikol i gliceryna które stanowią od 98% bazy to produkty stosunkowo tanie, nikotyna do tanich nie należy ale też bez szału toż to tylko 0,3-1,8% roztworu. Problemem jest pakowanie: butelka, ulotka, kartonik/inne opakowanie jednostkowe, opakowanie zbiorcze, a do tego zwiększone koszty pracy lub zakup drogich urządzeń, które przecież muszą się zwrócić, a więc muszą być zawarte w cenie produktu. Od 2014 piszemy, że będzie drożej.
By Mimli
#1776588
LogerM pisze:
Mimli pisze:Trochę spore te różnice.

A jakie mają być? Glikol i gliceryna które stanowią od 98% bazy to produkty stosunkowo tanie, nikotyna do tanich nie należy ale też bez szału toż to tylko 0,3-1,8% roztworu. Problemem jest pakowanie: butelka, ulotka, kartonik/inne opakowanie jednostkowe, opakowanie zbiorcze, a do tego zwiększone koszty pracy lub zakup drogich urządzeń, które przecież muszą się zwrócić, a więc muszą być zawarte w cenie produktu. Od 2014 piszemy, że będzie drożej.


No tak, to jest oczywiste, że kolejne butelki, opakowania itd to większy pieniądz. Myślałem, że troszkę taniej będzie, ale co zrobić..
Awatar użytkownika
By dbuba
#1776743
Krasnal45 pisze:
dbuba pisze:Dzięki. Choć wiele mnie to nie oświeciło. 44 str. urzędniczego bełkotu z pomieszanymi wykazami wyrobów tytoniowych, bez rozdzielenia na Ep. Większość z tego jest dla mnie niezrozumiała . Nie ma czegoś bardziej po ludzku?

np. co to ma do rzeczy w ustawie, kto to pisał (wymyślał?)

Ano widzisz, ten bełkot, przez bodaj dwa lata był tutaj omawiany, dyskutowany i w miarę tłumaczony i przybliżany w prostszym języku, a to co cytujesz, nas akurat nie dotyczy. Czasem jednak warto się interesować tym, z czego się żyje...


Z tego co pamiętam jestem tu od dawna, odkąd zaczęłam z e-p czyli ze 3 lata. Nie rozumiem sarkazmu. Klikałam przy wspieraniu Ep, mam wspierające banerki na swoich stronach. Podpisywałam petycje. Czytam starego chemika, który najprzystępniej objaśnia to co się dzieje. Czy uważasz, że jako zwykły waper mogłam coś zrobić więcej? To z czego żyję interesuje mnie ogromnie, ale nie jest to i nigdy nie było e-p. Cytat przytoczyłam jako przykład bezmyślności twórców ustawy i wiem, że ten fragment nie dotyczy Ep, ale obawiam się, że w dokładnie taki sam sposób będziemy mieć konstruowane przepisy o Ep. Zaglądam na forum, ale nie wchodzę w dyskusje.
Awatar użytkownika
By dbuba
#1776759
Toć staram się ogarnąć to moim misiowym rozumkiem, ale widać ustawodawca nie pisał tego dla osób takich jak ja, tylko dla siebie. Wybacz ale przejrzałam ten temat wstecz tylko ok 5-10 stron i dlatego zadałam pytanie. Nie było tematu. Byłam już w sklepie i mniej więcej mi dziewczyny powiedziały (zresztą sami tego nie byli w stanie przeczytać, więc sorry). To co kupuję do tej pory ma być, tyle, że ceny mogą się zmienić i ilość ml i mg. W kingu max do 18mg i 10 ml. Mnie to nie robi różnicy. Bucham słabsze. "Nastawiam" tylko zerówki, a grzały i tak sobie sama nie zrobię. Dopóki to się nie unormuje to i tak będziemy żyć w niewiedzy. Pozdrawiam *SMOKEKING*
By mat
#1804162
Witam, przed wejściem w życie przepisu o zakazie sprzedaży przez internet chyba w sierpniu 2016, zrobiłem takie zapasy bazy, że mam jeszcze na pół roku. Teraz przed kolejną zmianą związaną z akcyzą też planuję zrobić zapas. Tylko pytanie czy już robić czy czekać na koniec roku.? Dodam że zaopatruję się tylko w e -dym i na szczęście 20 km od domu otwarto punkt .
Pozdrawiam
By Kurtz1992
#1806544
mat pisze:Witam, przed wejściem w życie przepisu o zakazie sprzedaży przez internet chyba w sierpniu 2016, zrobiłem takie zapasy bazy, że mam jeszcze na pół roku. Teraz przed kolejną zmianą związaną z akcyzą też planuję zrobić zapas. Tylko pytanie czy już robić czy czekać na koniec roku.? Dodam że zaopatruję się tylko w e -dym i na szczęście 20 km od domu otwarto punkt .
Pozdrawiam


Ja też mam zamiar niebawem zrobić DUUUŻY zapas jeszcze przed końcem roku (pewnie po przyszłej wypłacie bo pod koniec roku może być różnie) żeby już nie zarobili na mnie ani złotówki akcyzy bo za jakiś czas mam zamiar zejść na benikotynowe palenie a później całkiem rzucić.
I szczerze to chyba to jest najrozsądniejszym i najbardziej uderzającym w ustawę rozwiązaniem bo jakby nie patrząc to Ci którzy kupowali epapierosy tak o z ciekawości (głównie mam na myśli młodzież gimnazjalną/szkół średnich) i tak przestaną je kupować ze względu na wysokie ceny, a na rynku rozstaną jedynie długodystansowi e-palacze którzy głównie będą napędzać rynek i jeśli Ci zrobią sobie teraz zapasy to g**no państwu do skarbonki wpadnie i najbardziej tym im po tyłkach da.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1806550
Kurtz1992 pisze:I szczerze to chyba to jest najrozsądniejszym i najbardziej uderzającym w ustawę rozwiązaniem bo jakby nie patrząc to Ci którzy kupowali epapierosy tak o z ciekawości (głównie mam na myśli młodzież gimnazjalną/szkół średnich) i tak przestaną je kupować ze względu na wysokie ceny, a na rynku rozstaną jedynie długodystansowi e-palacze którzy głównie będą napędzać rynek i jeśli Ci zrobią sobie teraz zapasy to g**no państwu do skarbonki wpadnie i najbardziej tym im po tyłkach da.

Naprawdę? Zaplanowano 100mln z akcyzy. 100mln w budżecie to jakieś 0.03%. To że tego planu nie da się zrealizować urzędnicy dobrze wiedzą, sami pokazują przykład Włoch w których nie udało się wyciągnąć nawet 10% z zakładanych wpływów. Tutaj nie chodzi o wyciągnięcie od nas pieniędzy, a o załatwienie branży która źle wpływa na dochody firm tytoniowych i farmaceutycznych.
By Kurtz1992
#1806552
No wiesz nie będę latał z transparentami antyustawowymi po ulicy, wspierać firm e-fajkowych przelewami z dobrego serca, ani tym bardziej kupować produktów e-fajkowych z akcyzą. Więc jedyne co mogę zrobić to zapas żeby te firmy tytoniowe i farmaceutyczne więcej na mnie kasy nie zarobiły. Bo co innego mogę zrobić?
By rebeliant86
#1809355
Nie wiem czy to było omawiane czy nie, bo ciężko mi prześledzić cały temat, ale wydaje mi się, że rozwiązanie problemu akcyzy w zasadzie już istnieje. Chodzi mi o Esencje, takie jak np. te które robi Dillons. W przypadku takiej esencji nie mogą nałożyć na to chyba akcyzy bo ona nie zawiera mieszanki glikolu z gliceryną, tylko mix aromatów. Glikol i glicerynę trzeba kupić jako osobne składniki też bez akcyzy i na koniec jedynie zostanie kupienie szota obłożonego akcyzą. Dla mnie taki najmocniejszy shot 18mg (10ml) starczy do zrobienia ok. 100ml liquidu, a tyle liquidu starczy mi na ok. 2 miesiące. Wychodzi na to, że dam zarobić Państwu na akcyzie 3,5PLN miesięcznie.

Myślę, że rynek szybko się przystosuje i takich esencji powstanie sporo, producenci na razie o tym nie mówią bo po co dawać rządowi czas na działanie, skoro rząd nie dał czasu im ;)

Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809358
rebeliant86 pisze:W przypadku takiej esencji nie mogą nałożyć na to chyba akcyzy bo ona nie zawiera mieszanki glikolu z gliceryną, tylko mix aromatów

W zamyśle stwórców jest, aby nałożenie akcyzy nie definiowała zwartość, a zastosowanie. Producent będzie musiał się przebranżowić i sprzedawać olejki do kąpieli, albo pachnące buteleczki dekoracyjne.
By rebeliant86
#1809359
No to chyba jednak znasz ustawę mniej niż ja. Zastosowanie to jedno, i ono będzie definiować czy mieszanka glikolu i gliceryny obłożona będzie akcyzą czy nie. O aromatach ustawa nie wspomina i moim zdaniem własnie tu jest furtka.
By rebeliant86
#1809361
Nie masz racji, jednakowo traktuje płyny "z" i "bez" nikotyny, ale dotyczy to mieszanki glikolu i gliceryny. Aromat nie jest płynem bezpośrednio do użytku w e-papierosie i jego opis ustawy moim zdaniem nie dotyczy. Ale oczywiście od interpretowania ustawy są ludzie którzy biorą za to kasę, więc pewnie to się jeszcze wyjaśni.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809362
Jak na to wpadną, np po lekturze niniejszego wątku :D z pewnością upichcą naprędce jakąś nowelizację :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1898343
No rzesz [ciach] łaskawcy :evil: :evil: :evil:
By Maskota
#1898345
Ja się dziwie że po tych wszystkich rewolucjach do których przyczynili się w świecie e-p mają jeszcze wstyd żeby się w tej sprawie wypowiadać. Chyba że ich słowa mają znaczyć: zrobiliśmy badania po Baranach i faktycznie ich liczby są prawdziwe. Szkoda że obudzili się jak akcyza za pasem, albo obliczyli że ugodzi ona w zyski z ich wyrobów albo poprostu mają tupet i wrodzoną skłonność do ośmieszania się.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1898348
Się trochę z tobą @Krasnal45 nie zgodzę. W Szwecji mają Snus i głównie z niego korzystają uzależnieni analogowcy. Przystanki komunikacji miejskiej pełne tych woreczków, za to kipa prawie nie znajdziesz. Ceny analogów niewiele wyższe niż u nas. Snus do tanich nie należy. Szkoda że w Polsce zakazany przez rejonizacje jaką zrobiły koncerny tytoniowe same z siebie. Wiele produktów tu nie dociera jak choćby kredki. U nas dominują e-papierosy na równi z analogiem. Na pohybel koncernom dobrą robotę wykonaliśmy tym forum.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1898349
PucH2 pisze:Na pohybel koncernom dobrą robotę wykonaliśmy tym forum.

To jest dobry toast :beer:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1898354
Maskota pisze:Tylko że w polsce Snus nie pomoże moim zdaniem osobą które bardziej niż od nikotyny uzależnione są od samego rytuału palenia/wapowania.

Tu w polemikę trudno wejść ale patrząc że to w krajach skandynawskich snus używany jest na potęgę to znaczy że da radę. Innym przykładem niech jest Japonia gdzie wyroby IQOSopodobne są wiodące na rynku i wyparły analogi. Tu posiłkuje się tylko informacjami z netu i znajomych bo osobiście tam nie byłem. Więc ciężko generalizować. Faktem jest że w naszym kraju głęboko uzależnionych pozostawiono w samych sobie mając olbrzymie pieniądze na walkę z nikotynizmem i jego skutkami. Niestety te powołane instytucje zawodzą na całej linii, a w dodatku walczą z e-paleniem rękami i nogami. To jest Polska!
By Maskota
#1898355
Oczywiście nie mówie że każdemu. Bo jak wiadomo wiele ludzi rzuca analogi bez żadnej terapi zastępczej z powodzeniem. Jest wielu ludzi z odpowiednim samozaparciem którym snus pomoże, pomóc może im też zwykla guma orbit brana do rzucia zamiast odpalenia analoga. Mi żadne snusy i inne temu podobne nie pomogą :) jestem okropnym ćpunem jeśli chodzi o nałóg, ograniczyłem nawet znacznie kawe do 3-4 dziennie bo coraz częściej łapałem się na tym że odpalam jednego po drugim(tak, niestety od stycznia z większymi lub mniejszymi przerwami w analogach jade na hybrydzie). U mnie brak odpowiedniego samozaparcia przez problemy zdrowotne i osobiste skutkują tym że czasem musze poprostu kupić analogi, niestety wtedy włącza mi się syndrom ostatniej paczki który trwa aż coraz mniej sięgam po elektryka a coraz więcej do paczki. Zmiany pewnych przyzwyczajeń jak chociażby posiadanie pod ręką jednego czajnika zalanego tytoniówką których od roku nie używałem czy właśnie ograniczenie kawy przy której pale zawsze najwięcej nieco mi pomaga i już któryś dzień nie miałem w paszczy analoga ale nie będe oszukiwał że nie brakuje mi smaku popielniczki i analogowego kopa w płuco. Tak że dla takich ćpunów jak ja tylko e-p żadne inne terapie zastępcze :D
Awatar użytkownika
By Baryua
#1899983
Koncerny zwiększania się (powolnego) świadomości publicznej w kwestii mniejszej szkodliwości elektronicznych inhalatorów nikotyny już nie są w stanie zbytnio zahamować, ale niestety ich kampanie reklamowe (w tym pseudonaukowe artykuły) z powodzeniem stawiają, w oczach nieświadomych ludzi, podgrzewacze na równi z EIN. Z powodzeniem, gdyż na własne oczy widzę coraz większe zainteresowanie badziewiem jakim są podgrzewacze. Także już niestety ugrali dużo.
By mirakowalska
#1901468
Baryua pisze:Koncerny zwiększania się (powolnego) świadomości publicznej w kwestii mniejszej szkodliwości elektronicznych inhalatorów nikotyny już nie są w stanie zbytnio zahamować, ale niestety ich kampanie reklamowe (w tym pseudonaukowe artykuły) z powodzeniem stawiają, w oczach nieświadomych ludzi, podgrzewacze na równi z EIN. Z powodzeniem, gdyż na własne oczy widzę coraz większe zainteresowanie badziewiem jakim są podgrzewacze. Także już niestety ugrali dużo.


Prawda jest taka, że niewielu osobom chce się sprawdzać autentyczność informacji, które są publikowane... kampanie reklamowe robią swoje. Tak naprawdę wystarczy kilkanaście razy przedrukować jedną informację, aby została uznana za prawdę, takie czasy :evil:
By xnd
#1909491
Wiecie mnie to rozwala że jest masa tych psudo znawców , co piszą że ep nie są szkodliwsze niż tradycyjne papierosy, ale moga byc tak samo szkodliwe, to jest kpina , wystarczy zobaczyć jakie składniki wydzielają się podczas inhalacji z ep a jakie z spalania tytoniu , wynik oczywisty , lecz wielcy znawcy wiedzą lepiej.
By tomeh
#1911820
Ja myślę że 1 to są ci co dostają pieniądze aby robić powiedzmy jakieś szumy pozytywne o tych papierosach. 2 to są ci co powielają to co przeczytają nie znając tematu. 3 to są ci co walczą z dezinformacją i 4 tacy jacy coś wiedzą ale się poddają w natarciu przeważającej głupoty.

Na logikę to nie może być zdrowe - to nie jest seler z witaminą. To mogło by być bierne ale też nie jest - jak by ta inhalacja była wodą to ok nawet zdrowotna, czy ziołowa olejkiem eterycznym ale to coś innego na innej bazie a więc oczywiste że nie służy ku krzepkości pęcherzyków .
  • 1
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
Baterie litowo-jonowe - ładowanie

Usłyszałem niedawno od sprzedawcy, że baterii lito[…]

Pytanie o przesyłki z Chin

Robił ktoś ostatnio zakupy? Jak to teraz wygląda? […]

Powrót po latach do E

Cześć. Wiele lat nie dotykałem już epapierosa. Pa[…]

Słaby Smak TFV16

Założyłem nowa grzałkę do TFV16 2x Mesh. Grzałkę o[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.