EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1901086
Witam, boczę się z problemem od dawna, kupuje z legalnego źródła 1l liquidu 70/30 z zawartością 3mg/ml nikotyny i robiąc z tego porcje 50-60ml wychodzą różnej mocy ze względu na to iż nie da się dokładnie wymieszać całej litrowej butli. Macie jakieś pomysły czym można dokładnie wymieszać? Skonstruowałem już mieszalnik magnetyczny jednak jego wydajność jest na granicy 500ml i nie udało mi się lepszych osiągów uzyskać, może jakby udało się znaleźć pastylkę do mieszania która zawiera w środku magnes neodymowy mogłoby się udać jednak nigdzie takiej nie znalazłem.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1901088
IDeeJay91 pisze: 1l liquidu 70/30 z zawartością 3mg/ml nikotyny i robiąc z tego porcje 50-60ml wychodzą różnej mocy ze względu na to iż nie da się dokładnie wymieszać całej litrowej butli.

Nie wiem jak to robisz ale jest to bez różnicy, czy wymieszasz od razu 1L, czy 4x250ml. Jeżeli dajesz ten sam aromat, w tym samym stężeniu %, to zawsze wyjdzie ci liquid o tej samej mocy.
By joloass
#1901092
bulit73 pisze:
IDeeJay91 pisze: 1l liquidu 70/30 z zawartością 3mg/ml nikotyny i robiąc z tego porcje 50-60ml wychodzą różnej mocy ze względu na to iż nie da się dokładnie wymieszać całej litrowej butli.

Nie wiem jak to robisz ale jest to bez różnicy, czy wymieszasz od razu 1L, czy 4x250ml. Jeżeli dajesz ten sam aromat, w tym samym stężeniu %, to zawsze wyjdzie ci liquid o tej samej mocy.


Chyba zle zinteretowales problem autora watku. Choc wydaje sie to troche niesamowite zdaje sie ze ma problem z dokladnym wymieszaniem zawartosci litrowej butelki z gotowym juz liquidem 70/30 o mocy 3 mg nikotyny :?:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 20:39 przez joloass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1901093
no niby tak powinno być, jednak wychodzi inaczej i to wyraźnie czuć... Nie chodzi mi tu o smak czy aromaty bo one zawsze dobrze wychodzą jeśli proporcje zachowam tylko o stężenie nikotyny. Czasem wyjdzie jakby to była zerówka a czasem tak mocne że aż drapie po gardle mimo że z tej samej partii są.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1901095
Stosujesz różne aromaty?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1901097
joloass pisze:Mozna sie tylko domyslac, ze chodzi mu o czysta baze, ktora miesza z baza nikotyniowa by uzyskac roztwor o stezeniu 3 mg nikotyny :idea:

IDeeJay91 pisze: z legalnego źródła 1l liquidu 70/30 z zawartością 3mg/ml nikotyny i robiąc z tego porcje 50-60ml

joloass pisze:Chyba zle zinteretowales problem autora watku.

Ja czy Ty? :wink:
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1901099
@bulit73 tak i nie. Ale z tego samego aromatu i o takich samych proporcjach smak w obu przypadkach jest identyczny natomiast moc liquidu jest odczuwalnie różna.

@joloass Kupuję bazę 1L 70/30 vg/pg którą zawiera już nikotynę o mocy 3mg/ml, żadnej bazy nikotynowej nie dodaje już do niej.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1901103
IDeeJay91 pisze:@bulit73 tak i nie. Ale z tego samego aromatu i o takich samych proporcjach smak w obu przypadkach jest identyczny natomiast moc liquidu jest odczuwalnie różna.

Czyli jak robisz powiedzmy 50ml liquidu, to nalewasz z tej litrowej butelki i ją odstawiasz? Tak?
By joloass
#1901105
Osobiscie taka butelczke gdyby naszla mnie ochota jej lepszego wymieszania przelalbym do wiekszej buteleczki i nia trzachal do proporcjonalej utraty tchu w stosunku do uzyskania oczekiwanego efektu mieszania :mrgreen:

Nasuwa mi sie pomysl tez jak mozna rozgryzc te zagwostke z ubywaniem mocy po podziale wyjsciowej bazy na mniejsze porcje: wykonac nalezy ten zabieg jednoczesnie w sensie dokonania podzialu w niewielkich odstepach czasu i wyprobowac jego efekt przed dodaniem aromatu. Jezeli sie okaze ze poszczgolne porcje beda juz na tym etapie roznic sie zawartoscia nikotyny w subiektywnym odczuciu wapujacej je osoby, to mozna sie wowczas zastanowic nad doniosloscia tego fenomenu :idea:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 21:21 przez joloass, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1901107
@bulit73 Rozrabiam około 500ml na raz po 50-60ml w zależności jakie buteleczki mam dostępne i odstawiam do lodówki.

@Cinmar Też byłem święcie przekonany że mieszanka jest jednolita i jednorodna,i wystarczy wstrząsnąć butelką przed użyciem zgodnie z zaleceniem. Nie znam się na cudach, piszę tylko jak jest
Awatar użytkownika
By bulit73
#1901110
@IDeeJay91 jeżeli ją wstrząsasz przed rozrobieniem, to nie wiem co jest nie tak :(
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1901117
Ciekawe, bo wygląda jakby płyn z czasem się częściowo rozwarstwiał i to kompletnie nieregularnie.
Co prawda takiego przypadku nie miałem, ale zdarzył mi się kilka razy kompletny leń przy konieczności mieszania większych ilości bazy. Anektowałem wtedy Zelmera małżonki (takiego z obrotową misą i wahającym się po łuku ramieniem z mieszadłem), najmniejsze obroty i temat z głowy.
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1901122
@E-Styx Butla potrafi stać nieruszona nawet do 2 tygodni w lodówce i może tak być że się rozwarstwia nieregularnie, myślę czy taki mały zwykły ręczny blender dałby radę to wymieszać... Spróbuje jeszcze pokombinować z mieszadłem magnetycznym chociaż nie wróże że to się uda chociażby ze względu na gęstość liquidu
By joloass
#1901126
Moze przestan wstawiac do lodowki?
Sam uzywam 70/30 i w temperaturze pokojowej ta baza nie jest gesta do tego stopnia, aby nie mozna bylo jej efektywnie wymieszac w prosty sposob np. z aromatem.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 23:20 przez joloass, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1901127
joloass pisze:Moze przestan wstawiac do lodowki?

Od ponad 2 lat, trzymam bazy w lodówce i nic się podobnego nie dzieje.
By joloass
#1901135
To moze zmien dostawce i producenta, skoro produkt nie spelnia twoich oczekiwan pomimo stosowania sie do jego zalecen ?
Zamiast konstruowac jakies mieszadla magnetyczne, nie latwiej jest zakupic glikol + gliceryne + baze z nikotyna i samodzielnie je mieszac w podstawowym zakresie ?
Osobiscie dawkuje nikotyne nie do juz rozrobionej w wiekszej ilosci bazy, ale liquidu ktory tworze dodajac aromaty.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1901199
IDeeJay91 pisze:myślę czy taki mały zwykły ręczny blender dałby radę to wymieszać...

Blender raczej nie, bo jest przeznaczony głównie do rozdrabniania, więc i moc i obroty nie do końca takie jakie są potrzebne do mieszania bazy. Ale mały ręczny mikserek już zdecydowanie tak.
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.