EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1893469
macieq03 pisze:Miesiąc wystarczy?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka


haha, nie kuś szarlatanie :D, 3 miechy wytrzymam ;- ) , łe parowniczki, no co tam, jeden bardziej kurzy, inny mniej, jeden lepiej oddaje smak, inny mniej, na jedym się lepiej kręci na innym gorzej, lipa :D , już bardziej kręci mnie sam wygląd parownika, moda, czy dripa itd, jakieś nietypowe kosmiczne, szatańskie... konstrukcje itp, ale i tak nie kupie, no chyba że mi się coś popsuje :p
Awatar użytkownika
By Timi
#1893472
@Nikotynos
Wiesz, że trzeba mieć min. 2 zestawy, bo co zrobisz w wypadku awarii?
By Maskota
#1893478
Timi pisze:@Nikotynos
Wiesz, że trzeba mieć min. 2 zestawy, bo co zrobisz w wypadku awarii?
Kupi analogi
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1893484
Timi pisze:@Nikotynos
Wiesz, że trzeba mieć min. 2 zestawy, bo co zrobisz w wypadku awarii?


Mam Timi dwa parowniki, a jak mi stick padnie to jakoś przeżyje kilka godzin do zakupu nowego, albo wpadne do ciebie na kilka profesjonalnych buchów, które mnie doładują na tydzień :wink:
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 16:42 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Timi
#1893485
A jak Ci padnie w piątek wieczorem przed Wielką Sobotą, albo w Wigilię? :D
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1893486
Timi pisze:A jak Ci padnie w piątek wieczorem przed Wielką Sobotą, albo w Wigilię? :D

to jak szanowny kolega Maskota zauważył, nabędę śmierdziuszki roz....buszki :D; Ty ale w sumie może bym kupił jakiegoś nowego sticka, takie ładne nowe teraz są hmmm :D
Awatar użytkownika
By Timi
#1893488
Ładne powiadasz. :mrgreen:
Najładniejsze są Smoki :kulam
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1893494
szybkie pytanko, bo tak mi przyszło teraz do makówki, czy grzałka może dotykać pinów tj. być tak blisko nich, że aż je dotykać? czy lepiej żeby nie dotykało? Oczywiście przy założeniu że grzałka ma być centralnie na środku nad przelotem powietrza?
Awatar użytkownika
By kris67
#1893498
Nikotynos pisze:
Krasnal45 pisze:@Nikotynos A gdybyś nadal tkwił w analogach, to ile miesięcznie byś z dymem puszczał?[

wydawać jak najmniej na to co nas truje i uzależnia, najlepiej zero, a nie szukać zamienników za 500zł miesięcznie; minimalizować koszty tego w co wpadliśmy. Reszte kasy wole wydać na dziecko, wakacje, nowy rower itp /quote]


Zdrowe podejście dojrzałego faceta. *SMOKEKING*
Jak słyszę hasło ile to kasy wydawałbym dalej paląc - rzygać mi się chcę.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1893501
Krasnal45 pisze:Nie może dotykać. Może wystąpić metaliczny posmak.


a czy dopuszczalne są korekty typu przykręciłem już grzałkę śrubkami, ale jednak uznałem że ją odkręce i przesunę ciut w stronę wewnętrzną czyli ciut zgniecionego przez srubki drutu powędruje w stronę zwojów, czy może taki zgnieciony kawałek będzie już negatywnie wpływał na resztę grzałki i lepiej zrobić nową?
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1893504
Krasnal45 pisze:Zdrowe podejście dojrzałego faceta. *SMOKEKING*
Jak słyszę hasło ile to kasy wydawałbym dalej paląc - rzygać mi się chcę.


no właśnie kurna bele jak będę dalej pitolił takie eseje to mnie z forum wyrzucą :D , przyszedł taki niedouczony Nikotynos i będzie ludziom piolił żeby się nie truli i nie wydawali na to za dużo buły, co przeczy ideologii waperskiej zabawy :D, grabie sobie (nie umyślnie) :D Ktoś powie, nie grasz w piłę wedle naszych zasad to sio na swoje podwórko ;P
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 19:18 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1893508
Nikotynos pisze: czy może taki zgnieciony kawałek będzie już negatywnie wpływał na resztę grzałki i lepiej zrobić nową?

Nie, nie będzie wpływał negatywnie, nie musisz robić nowej. Rozmawiamy tylko o stykaniu się grzałki z jakimkolwiek innym, metalowym elementem parownika, poza miejscem jej mocowania.
Nikotynos pisze:no właśnie kurna bele jak będę dalej pitolił takie eseje to mnie z forum wyrzucą , przyszedł taki niedouczony Nikotynos i będzie ludziom piolił żeby się nie truli i nie wydawali za dużo buły, co przeczy ideologii waperskiej zabawy

Nie róbmy z igły wideł i nie przyszywajmy do procesu dostarczania nikotyny do organizmu jakichś ideologi. Nie o to tutaj chodzi. Kolega @kris67 niech sobie po prostu rzygnie, może mu ulży...
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1894519
Panowie co robię źle jeśl dopiero po 5 dniach zaczął mi delikatnie lać dół pomimo że dobrze przytkałem watką boczne otwotki?
Awatar użytkownika
By Timi
#1894520
Nikotynos pisze:Panowie co robię źle jeśl dopiero po 5 dniach zaczął mi delikatnie lać dół pomimo że dobrze przytkałem watką boczne otwotki?

Jak dół zaczął lać, to trzeba do urologa się wybrać.
Starość nie radość, a i młodym się zdarza.
:mrgreen:

A nieco poważniej.
Box nie ma prawa lać, bo tam przecież nie ma liquidu, więc opisz proszę problem, tak żeby było wiadomo o co chodzi.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1894535
a tam odrazu do urologa, może to tylko zwykłe zapalenie pęcherza ; no kurna jak to się fachowo nazywa po polskiemu, ten tego że z air flow lekko leci, poci się (tak jak ostatnio bo za mało watki dałem), tyle tylko że teraz dopiero po 5 dniach a nie odrazu; a zresztą odkręcę i zobacze co tam się dzieje, tak se chciałem tylko coś napisać żeby coś się działo,jakaś akcja była
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1894546
Nikotynos pisze:tak se chciałem tylko coś napisać żeby coś się działo,jakaś akcja była

Bardziej to przypomina pościg upuszczonego beretu przez specjalny oddział geriatryczny. :lol:
Awatar użytkownika
By Timi
#1894548
Rozumiem, że w pięciodniowym setupie niewielka ilość LQ wypływa przez otwory AF w atomizerze.
To zjawisko bardzo często spotykane. Po prostu wata zaraz po zrobieni setupu lekko puchnie, a potem się kurczy.
Po kilku dniach możliwe jest, że odkryje otwory i pojawią się wycieki.
Wystarczy wymienić waty na nowe, a przy okazji możesz oczyścić grzałki.
Postaraj się zobaczyć gdzie są przecieki i ułóż nowe waty tak, by zminimalizować możliwość nieszczelności.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1894549
dokładnie Timi o to mi chodziło, pięknie i profesjonalnie to ujołeś ; czy jeszcze do diaska jakiś zjawisk mogę się spodziewać, a o czym mnie nie poinformowano przy wdrożeniu w temat budowy grzały, z obszaru denerwujących rzeczy? wrrrr napakuje teraz tyle waty że nawet jak sie skurczy to nic nie wycieknie hehe; zaprawdę powiadam stop wyciekom
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019, 19:41 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Timi
#1894550
Nikotynos pisze:czy jeszcze do diaska jakiś zjawisk mogę się spodziewać,

Oczywiście. Głównie, silnych wichur, opadów deszczu, epidemii kokluszu, zniknięcia proboszczów z pobliskich parafii i dymisji biskupów. Może się też pojawić epidemia kangurzej grypy.
:lol:
========================

Starannie wymień waty i ciesz się dobrze działającym setupem przez min. tydzień, a jak zrobisz to naprawdę dobrze, to znacznie dłużej. Mój rekord to grubo ponad miesiąc, ale to już był szczyt lenistwa :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1894552
Nikotynos pisze:napakuje teraz tyle waty że nawet jak sie skurczy to nic nie wycieknie hehe; zaprawdę powiadam stop wyciekom

Tylko uważaj, żebyś bobra nie powitał :mrgreen:
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1894553
bulit73 pisze:
Nikotynos pisze:napakuje teraz tyle waty że nawet jak sie skurczy to nic nie wycieknie hehe; zaprawdę powiadam stop wyciekom

Tylko uważaj, żebyś bobra nie powitał :mrgreen:


Albo całego stada bobrów. :lol:
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1894554
zaprawdę powiadam Ci że tym razem nawet stado wystraszonych galopujących Biskupów które przebiegnie po moim parowniku nie doprowadzi do wycieku z AF, tak mi dopomóż...
Awatar użytkownika
By Timi
#1894555
Cinmar pisze:@Timi nagar nie mógł syfu znieść i sam uciekał? :lol:

Coś koło tego. Wtedy też uwierzyłem, że komuś "wata zniknęła". U mnie właśnie zaczynał się ten tajemny proces. :lol: :lol: :lol:

Nikotynos pisze:zaprawdę powiadam Ci że tym razem nawet stado wystraszonych galopujących Biskupów które przebiegnie po moim parowniku nie doprowadzi do wycieku z AF, tak mi dopomóż...

:kulam :kulam :kulam
:beer:
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1894556
@Timi mi ostatnio wata zniknęła po 5-6 dniach Heisenberga... Zostały same wąsy w kanałach, a wewnątrz grzałki hulał wiatr. Wyparował, czy jak... :lol:
Awatar użytkownika
By Timi
#1894557
Może stado bobrów porwało?
:lol:
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1894558
Cinmar pisze:@Timi mi ostatnio wata zniknęła po 5-6 dniach Heisenberga... Zostały same wąsy w kanałach, a wewnątrz grzałki hulał wiatr. Wyparował, czy jak...
zjawiskowe, to lubie hehe
Awatar użytkownika
By Timi
#1894562
Sąd kardynalski z udziałem watykańskiego egzekutora jak nic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1894563
ok, z żabkami nie zadzieram,idę kręcić grzecznie nową grzałę i wkrótce zdam emocjonującą relacje, nie ma ten tego lipy i żartów.

Aktualizacja: Josny piorun, ukręciłem diobła panocki na tom skylinie; wziołem ino khantala d 0.3mm, na średnice 3 i 6 zwojaczków i kurna toż to dymi że mnie baba w doma tylko po bączku z zada odnajduja . A chmurze to tylko na 12 wat. Nie no, a tak na poważnie to wszystko super fajnie, tylko da się jakoś zmniejszyć rozmar chmury bez zbytniej straty na smaku i na prądzie? Wole subtelniejsze chmurzenie, a nie że mi po kilku chmurkach telewizora nie widać Tzn trochę przesadzam i w sumie mogło by tak zostać, choć jedynie chmurki mogły by być mniejsze.

Aktualizacja 2: no i kurna stało się, a mówiłem żeby nie pchać tyle waty, ale nie nie , no i goni mnie teraz stado rozwścieczonych bobrów i żąda skruchy . Ale przynajmniej nie cieknie hehe. Myślałem że to kręcenie drucika będzie najbardziej problematyczne, a tu się okazuje że dawkowanie (plus ułożenie) waty jest największym problemem.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1900647
Panowie jaki atomizer do MTL byłby najlepszym konkurentem dla Skylina atomizer który nie sprawia żadnych problemów (czyli problemów typu mój Skyline gdzie wystarczy chwila nieuwagi że głupia uszczeleczka się nie ułoży jak powinna pod setem i już wylew 1/3 zbiornika na łapy, 2 razy się uda, a trzeciego się nie uda; kur.. mam tam nawet dwie uszczelki dociśnięte w dół, mocno skręcony parownik a i tak co któryś raz przy robieniu seta się zsiura jak się coś źle skręci i nie ułoży jak trzeba wrrr. Szukam atomizera pod mtl gdzie rach ciach zrobię seta, nie przejmuję się dziadoskimi czarnymi uszczelkami (które za rok pewnie sparcieją itp w przeciwieństwie do silikonowych), skręcam i gotowe.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2019, 23:25 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1900649
@Nikotynos tu masz wymienioną większość parowników mtl topic132590.html
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1900651
Napisałbym, że Siren, ale to całkiem inna bajka. Myślę, że bezpośrednio przy Skyline postawiłbym Merlina RTA (dużego, nie mini!). Przeciąg i samo wapowanie wygląda bardzo podobnie.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1900652
Cinmar pisze: bezpośrednio przy Skyline postawiłbym Merlina RTA

Ja osobiście tego nie miałem ale poczytaj o nim temat. Co niektórzy nie mogli sobie poradzić z wyciekami.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1900654
bulit73 pisze:Co niektórzy nie mogli sobie poradzić z wyciekami.

To był mój pierwszy parownik RTA i w życiu nie uświadczyłem wycieku :P. Może kwestia dobrego egzemplarza - pojęcia nie mam.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1900656
Dobrym wyborem jest Hussar single coil. Nie wspominam Kayfuna V5, bo ciężko osiągalny.
By joloass
#1900665
Do powyzszych propozycji kolegi Bulita, majac na uwadze ze Skyline nie jest ciasnym parownikiem, dodalbym:

Ammit Mtl; trudniejszy setup w zakresie ulozenia waty, troche gorsze/ a moze bardziej inne doznania smakowe ale zapomnisz czym jest jakakolwiek forma ulania/ pocenia sie.
Dvarw Mtl; trza mu przyznac ze smaczy lepiej niz dobrze, nalewanie od dolu lecz malo problematyczne, brak plynnej regulacji cugu, dla mnie ten ostatni do zakceptowania dopiero po wyjeciu reduktora z bazy.
Centaur Mini; jedynym mankamentem przy dobrych wrazeniach smakowych wydaje sie odsuwany na bok gorny cup w celu nalania liquidu.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2019, 23:50 przez joloass, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1900685
Proponuję Doggy Style ,smaczy zacnie ,nie cieknie nawet jak nie założysz uszczelki między bazą a baniakiem *DANCE*
Awatar użytkownika
By bulit73
#1900692
Nikotynos pisze:Dzięki obadam tematy :-)

Co użytkownik, to jakiś inny faworyt. Nie jest powiedziane, że to co przypasiło mi podejdzie tobie. Z czego wybierać masz, więc pewnie sobie coś dobierzesz.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1900696
bulit73 pisze:Co użytkownik, to jakiś inny faworyt. Nie jest powiedziane, że to co przypasiło mi podejdzie tobie. Z czego wybierać masz, więc pewnie sobie coś dobierzesz.

Wiem :-), damy radę, sporo tego, choć chodziło mi głównie o bezproblemowo-wyciekowe-uszczelkowe użytkowanie :-)
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1900702
Nikotynos pisze:chodziło mi głównie o bezproblemowo-wyciekowe-uszczelkowe użytkowanie :-)

Zdarza się, że te najbardziej problemowe odwdzięczają się najbardziej po okiełznaniu :P
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1900720
Cinmar pisze:
Nikotynos pisze:chodziło mi głównie o bezproblemowo-wyciekowe-uszczelkowe użytkowanie :-)

Zdarza się, że te najbardziej problemowe odwdzięczają się najbardziej po okiełznaniu :P


też mam taką nadzieję, ale te okiełznywanie troszkę za długo trwa :-)
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1900726
@Nikotynos, pamiętaj, że to też ZAWSZE kwestia konkretnego przypadku i predyspozycji własnych. @bulit73 wspomniał o problemach z Merlinem w wątku parownika. Naprawdę sporo osób miało problem z ogólnie pojętymi wyciekami - ja raz złapałem bobra przy pierwszym setupie, nigdy mi nie uronił nawet kropli. Parowników przerobiłem kilkanaście (jak nie więcej) i tylko z jednym (de facto nie moim, Hasturem RDTA) potrzebowałem kilku godzin, żeby wycieki wyeliminować, nawet jeśli od idealnego setupu byłem bardzo daleko.
Reasumując, to, że wiele osób ma problem z konkretnym parownikiem, nie znaczy, że Tobie przysporzy on choćby minimalną trudność.
Wystarczy kilka razy obejrzeć filmy przed zabraniem się do kręcenia grzałki (i watowania, które moim zdaniem jest trudniejsze), a później już tylko praktyka i nauka na własnej skórze.
I absolutnie nie przejmuj się estetyką pierwszych kilkunastu grzałek. Mają działać, a nie iść na wystawę. Ładne grzałki przyjdą z czasem, same.
By joloass
#1900727
Okielznac to mozna setup, a nie tendencje parownika do wyciekow czy tez pocenia sie. Te detale, pomijac sporadyczne przypadki wynikajace najczesciej ze zlego ulozenia nosnika, to juz raczej indywidualne predyspozycje danego parowozu, a nie jego wlasciciela.

Skyline, a raczej jego nie do konca dopieszczony klon, ze swoja regulacja liquidu, minimalna szczelina na granicy dolnej czesci baniaka, plastikowym reduktorem w bazie do najmniej problematycznych *CZAJNICZEK* nie nalezy. Mnie osobiscie w zwiazku z tym do gustu on nie przypadl, nawet jezeli nadrabia troche smakiem i cugiem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 27 lip 2019, 20:05 przez joloass, łącznie zmieniany 2 razy.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.