EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By bulit73
#1898343
No rzesz [ciach] łaskawcy :evil: :evil: :evil:
By Maskota
#1898345
Ja się dziwie że po tych wszystkich rewolucjach do których przyczynili się w świecie e-p mają jeszcze wstyd żeby się w tej sprawie wypowiadać. Chyba że ich słowa mają znaczyć: zrobiliśmy badania po Baranach i faktycznie ich liczby są prawdziwe. Szkoda że obudzili się jak akcyza za pasem, albo obliczyli że ugodzi ona w zyski z ich wyrobów albo poprostu mają tupet i wrodzoną skłonność do ośmieszania się.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1898348
Się trochę z tobą @Krasnal45 nie zgodzę. W Szwecji mają Snus i głównie z niego korzystają uzależnieni analogowcy. Przystanki komunikacji miejskiej pełne tych woreczków, za to kipa prawie nie znajdziesz. Ceny analogów niewiele wyższe niż u nas. Snus do tanich nie należy. Szkoda że w Polsce zakazany przez rejonizacje jaką zrobiły koncerny tytoniowe same z siebie. Wiele produktów tu nie dociera jak choćby kredki. U nas dominują e-papierosy na równi z analogiem. Na pohybel koncernom dobrą robotę wykonaliśmy tym forum.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1898349
PucH2 pisze:Na pohybel koncernom dobrą robotę wykonaliśmy tym forum.

To jest dobry toast :beer:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1898354
Maskota pisze:Tylko że w polsce Snus nie pomoże moim zdaniem osobą które bardziej niż od nikotyny uzależnione są od samego rytuału palenia/wapowania.

Tu w polemikę trudno wejść ale patrząc że to w krajach skandynawskich snus używany jest na potęgę to znaczy że da radę. Innym przykładem niech jest Japonia gdzie wyroby IQOSopodobne są wiodące na rynku i wyparły analogi. Tu posiłkuje się tylko informacjami z netu i znajomych bo osobiście tam nie byłem. Więc ciężko generalizować. Faktem jest że w naszym kraju głęboko uzależnionych pozostawiono w samych sobie mając olbrzymie pieniądze na walkę z nikotynizmem i jego skutkami. Niestety te powołane instytucje zawodzą na całej linii, a w dodatku walczą z e-paleniem rękami i nogami. To jest Polska!
By Maskota
#1898355
Oczywiście nie mówie że każdemu. Bo jak wiadomo wiele ludzi rzuca analogi bez żadnej terapi zastępczej z powodzeniem. Jest wielu ludzi z odpowiednim samozaparciem którym snus pomoże, pomóc może im też zwykla guma orbit brana do rzucia zamiast odpalenia analoga. Mi żadne snusy i inne temu podobne nie pomogą :) jestem okropnym ćpunem jeśli chodzi o nałóg, ograniczyłem nawet znacznie kawe do 3-4 dziennie bo coraz częściej łapałem się na tym że odpalam jednego po drugim(tak, niestety od stycznia z większymi lub mniejszymi przerwami w analogach jade na hybrydzie). U mnie brak odpowiedniego samozaparcia przez problemy zdrowotne i osobiste skutkują tym że czasem musze poprostu kupić analogi, niestety wtedy włącza mi się syndrom ostatniej paczki który trwa aż coraz mniej sięgam po elektryka a coraz więcej do paczki. Zmiany pewnych przyzwyczajeń jak chociażby posiadanie pod ręką jednego czajnika zalanego tytoniówką których od roku nie używałem czy właśnie ograniczenie kawy przy której pale zawsze najwięcej nieco mi pomaga i już któryś dzień nie miałem w paszczy analoga ale nie będe oszukiwał że nie brakuje mi smaku popielniczki i analogowego kopa w płuco. Tak że dla takich ćpunów jak ja tylko e-p żadne inne terapie zastępcze :D
Awatar użytkownika
By Baryua
#1899983
Koncerny zwiększania się (powolnego) świadomości publicznej w kwestii mniejszej szkodliwości elektronicznych inhalatorów nikotyny już nie są w stanie zbytnio zahamować, ale niestety ich kampanie reklamowe (w tym pseudonaukowe artykuły) z powodzeniem stawiają, w oczach nieświadomych ludzi, podgrzewacze na równi z EIN. Z powodzeniem, gdyż na własne oczy widzę coraz większe zainteresowanie badziewiem jakim są podgrzewacze. Także już niestety ugrali dużo.
By mirakowalska
#1901468
Baryua pisze:Koncerny zwiększania się (powolnego) świadomości publicznej w kwestii mniejszej szkodliwości elektronicznych inhalatorów nikotyny już nie są w stanie zbytnio zahamować, ale niestety ich kampanie reklamowe (w tym pseudonaukowe artykuły) z powodzeniem stawiają, w oczach nieświadomych ludzi, podgrzewacze na równi z EIN. Z powodzeniem, gdyż na własne oczy widzę coraz większe zainteresowanie badziewiem jakim są podgrzewacze. Także już niestety ugrali dużo.


Prawda jest taka, że niewielu osobom chce się sprawdzać autentyczność informacji, które są publikowane... kampanie reklamowe robią swoje. Tak naprawdę wystarczy kilkanaście razy przedrukować jedną informację, aby została uznana za prawdę, takie czasy :evil:
  • 1
  • 248
  • 249
  • 250
  • 251
  • 252

Po wprowadzeniu zapisów (nieszczęsnej) ustawy i zm[…]

Witam, Mam następujące pytanie - czy gdziekolwiek […]

Premixy Vipzz

Cześć, nie znalazłem tematu o premixach Vipzz. Pod[…]

poszukuje starter kitu

Witam poszukuję starter kitu do 250zł liczy się da[…]