EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By sq8shq
#18989
Dzisiaj w lublinie, na Placu Litewskim odbyła sie jakas akcja odnosnie szkodliwosci palenia tytoniu (nie pamietam nazwy bo znalazlem sie tam przypadkiem) -> identyczna akcja byla juz organizowana rok temu.
Zarowno rok temu jak i dzisiaj mozna bylo zbadac sie urzadzeniem "SmokeCheck" -> mierzy poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Oczywiscie skorzystalem z okazji aby sie "przebadac" - takie samo badania mialem rok temu.
Dzisiaj (po okolo 3mc z przerwami uzywania e-p jednak jako dodatek do analoga, ale okolo miesiacu kompletnego odstawienia analogow) wynik 1,15 %COHB (okreslone zostalo to jako palacz bierny), w zeszlym roku mialem wynik 3,35 %COHB (nie pamietam jak bylo to okreslone ale mialem niezly wyklad od osoby badajacej odosnie szkodliwosci palenia wowczas... :)

Mniejsza o wyniki, genralnie najwieksze wrazenie na osobach badajacych zrobil fakt że stojac w kolejce do badania pykalem sobie e-op, jak wyszedlem i zapalilem ponownie, podeszla do mnie Pani, która wczesniej mnie badala i poprosila abym poddal sie badaniu ponownie (nie mogla uwierzyć ze osoba paląca moze miec tak niski wynik badania...) 4x pod rzad zorbiono mi to badanie :) Calosc wzbudzila spore zainteresowanie ludzi zgromadzonych na Placu Litewskim

Byc moze uczestnictwo e-palaczy w takich akcjach jest dobrym pomyslem do promowanie i uswiadamiania ludziom co to jest e-palenie. Odrazu jest to poparte ladymi dowodami, bo na bieżąco jest porownanie osoby palacej analogi i e-p.
Mysle ze jest to tez dobre miejsce dla sprzedawców :)

P.S.
Przepraszam jezeli watek w zlym miejscu i poprosze moderatora o ew. przesuniecie.
By Krecik
#18994
Kurcze szkoda że nic nie wiedziałem o tej akcji na pewno bym się pojawił ze wsparciem :)
czy wśród organizatorów prowadzących badania nikt nie wiedział o istnieniu e-papieroska ?
pewnie reakcje były sceptyczne (a czy przeprowadzający to badanie to byli lekarze ?)
musiałeś się sporo nagadać i chyba dobrą reklamę zrobiłeś ?
Awatar użytkownika
By sq8shq
#18996
generalnie bylo kilku lekarzy, który trochę tlumaczyli, trochę udzielali wywiadów, ale same badania przeprowadzały jakieś pielęgniarki oraz wolontariusze (nie wiem skąd). Moje badanie robiła pielęgniarka oraz jakiś lekarz później.
Generalnie nikt nie miał pojęcia o e-p, zdziwienie było wielkie, lekarz nie wiedział co ma odpowiadac ludziom zgromadzonym nagle obok mnie. Najpierw sie ogadał jakie to palenie jest szkodliwe, że nie ważne co się pali, ze cokolwiek by sie nie paliło to ta "maszynka" wykaże jak jest to szkodliwe... i nagle siada taki co przed chwila sie "najarał" i maszynka wykazuje że jest "biernym palaczem" :) Lekarz trochę zgłupiał i zostal zasypany pytaniami od ludzi na które nie umiał udzielić odpowiedzi. Pare osób sie mnie popytało co i jak, gdzie kupić, gdzie zdobyć wiecej informacji itp.

Niestety na wywiad sie nie załapałem (zjawilem sie juz blizej konca akcji, byli juz tylko ludzie z TVP Lublin ale juz ze tak powiem prawie pozbierani i gotowi na opuszczenie miejsca) :| ale pogadałem sobie z jakimś gościem z "TV Lublin" -> niestety typowo prywatna rozmowa. dostałem wizytówke, w zamian dałem mu namiary na forum :) Poopowiadałem troche o wlasnych doswiadczeniach, z czym to sie je o akcjach jakie robi ColinsS (prezentacje na targach) no i zostałem poproszony o informację jeżeli coś usłyszę o takiej akcji w lublinie :) Co prawda prosił o jakis namiar telefoniczny na producentow organizujachy akcje promocyjne, ale mialem watpliwosci czy aby np. mogę mu dać numer do Pana Wojtka z ColinsS'a (jako ze mialem tylko numer, ktory nie jest oficjalnie podany na stronie, a z ktorego Pan Wojtek do mnie kiedys dzwonil). Podalemn jednak adres www wiec jakby cos to pewnie jakos sobie odszuka numer.
Trochę marne wrażenie robiłem jako e-palacz bo miałem ze soba tylko PEN'a, ktory mi odcinał co chwilę... ale starałem sie palic pulsacyjnie ale tak aby nie rzucało sie to w oczy.

Czy zrobilem dobra reklame? prawde mowiac to staralem sie byc dosc neutralny, nie promowalem na zasadzie wychwalania w niebiosy a bardziej staralem sie wytlumaczyc kilku osobom na czym to polega -> zaciekawienie bylo raczej mlodych osob oraz osob w garniturkach z rodzinami...

P.S.
Ja tez nic o calej akcji nie wiedzialem, poprostu przechodzilem przez Plac Litewski i tak od niechcenia podszedlem zobaczyc co ciekawego wyczyniaja - z boku to nie wygladalo zbyt fascynujaco (podobne do prawei cotygodniowych akcji badania cisnienia czy tym podobnych)

P.S.2
Jezeli uda sie nam w Lublinie zronbic jakies male spotkanie e-palaczy to postaram sie odezwac do tego czlowieka z TV Lublin -> nie wiem czym mnie zignoruje bo to by i tak malo formalna akcja byla, ale moze przyjdzie od tak z ciekawosci i kiedys ruszy temat przy okazji.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.