EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Coyote
#1899436
Witam, ostatnio kupiłem moda mechanicznego Reuleaux RX Machina, atomizer Hellvape Rebirth RDA i dwa akumulatory IJoy 20700 40A. Do atomizera wkręciłem, jedną grzałkę 0.17 Om. Zestaw sprawował się świetnie, ale pojawił się jeden problem. Mimo że akumulator naładowany jest na 100%, grzałka się nie nagrzewa, a kontakt dodatni ogniwa osiąga wysoką temperaturę. Na początku pojawiało się to sporadycznie, ale teraz już prawie w ogóle nie nadaje się do użytku. Myślałem, że pin atomizera nie dochodzi do złącza, ale nie to jest przyczyną. Nie mogę też w żadne sposób zajrzeć do środka złącza czy nic tam nie zawadza. Akumulatory są sprawne. Sprawdzałem je na modzie Tauren Max i boxie Blitz Vigor. Spotkałem się pierwszy raz z czymś takim, więc proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1903629
W wiesku 2/3 po wyjęciu baterii można było dostrzec taką małą blaszkę - u mnie bardzo grzał się box. Dokreciłem krzyżakiem tą blaszkę na maxa i problem minął. Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem ale piszesz, że akumulator grzeje się w okolicach dodatniego bieguna baterii. Może chłodzenie nie wyrabia i dokrecenie tejże blaski Ci pomoże - jeśli ją w ogóle tam masz :)

Jeśli nie wypowiedzialem się wystarczająco jasno, to wpisz wujkowi Googlowi "wismec 2/3 heating issue resolving" czy cos podobnego i powinieneś znaleźć film. Może w Twoim przypadku jakoś pomoże.. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edit - kurcze rozpisałem się, a przecież Ty masz mechanika... Nie usuwam wpisu - może komuś z elektronicznym Wiesławem się przyda moja wypowiedź
Awatar użytkownika
By AmnuM
#1903633
Też tak miewałem czasem z mechanikami. Coś powoduje zwarcie i dlatego akus się nagrzewa. Musisz sprawdzić styczność pinów w rurce, oraz izolatory. Sprawdź też czy po bokach nie ma śladów przypalenia.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.