EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By misiojedzie
#1899318
Witam, po poprzednim troszkę zbyt spontanicznym zakupie e-p znanej i nielubianej przez forumowiczów firmy zrobiłem małe badanie rynku w poszukiwaniu czegoś co będzie odpowiadało moim wymaganiom i padło na Aegis Mini (tak, wiem o istnieniu większego aegisa, oglądałem obydwa modele i znam różnice między nimi). Ponieważ to mój pierwszy mod zagłębiłem się w ustawienia i niezbyt rozumiem niektóre opcje. Np ustawianie temperatury dla TC, NI, SS. Czy to kontrola temperatury dla grzałek robionych samemu przy zastosowaniu innego parownika niż Cerberus z zestawu?

Co to za wykresik VPC i tryb Bypass? jest mi to potrzebne? wytłumaczy ktoś prostymi słowami bez tych tajemniczych skrótów i terminów?

póki co staram się własnymi siłami dopasować moc i airflow :D ale fajek jest naprawdę super. oprócz jednego minusa, plastikowy wyświetlacz bardzo łapie wszelkie rysy. ale to akurat tylko drugoplanowa estetyka.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1899322
misiojedzie pisze: Np ustawianie temperatury dla TC, NI, SS. Czy to kontrola temperatury dla grzałek robionych samemu przy zastosowaniu innego parownika niż Cerberus z zestawu?

Gotowe grzałki, też są wykonywane z tych drutów.

misiojedzie pisze:Co to za wykresik VPC i tryb Bypass?

Bypass, to tryb mechanika. VPC, bodajże ustawiasz sobie do trybu TC.
By misiojedzie
#1899323
czyli korzystając z grzałek sklepowych takich jak w zestawie te tryby nie interesują mnie tak? nie chciałbym tam czegoś naklikać przez niewiedzę.

wiem że to kwestia indywidualna ale otwarty na max airflow to więcej dymu i więcej zużywanego liquidu. czy jeśli przykręcę airflow i będzie się "ciągnęło" nieco ciężej może to mieć jakiś wpływ na żywotność grzałki? może pytania bzdurne no ale...

dodam że używam grzałek 0.3 na ustawionych 30W (moc liquidu 1 albo 1.5mg)

da się zmienić jednostkę temperatury na celsjusze?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1899325
misiojedzie pisze:czyli korzystając z grzałek sklepowych takich jak w zestawie te tryby nie interesują mnie tak? nie chciałbym tam czegoś naklikać przez niewiedzę.

Nie wiem jakie są w zestawie ale przeważnie, jeżeli grzałka jest z SS, Ni lub Ti to te oznaczenia są na grzałce.

misiojedzie pisze:wiem że to kwestia indywidualna ale otwarty na max airflow to więcej dymu i więcej zużywanego liquidu. czy jeśli przykręcę airflow i będzie się "ciągnęło" nieco ciężej może to mieć jakiś wpływ na żywotność grzałki? może pytania bzdurne no ale...

Masz parowniki mtl i dl i w zależności jak wapujesz, dobierasz sobie parownik. Później, żeby wyregulować sobie przepływ powietrza, używasz AH.
By misiojedzie
#1899342
Czy parownika DTL na niskich W i przykreconym AF można też używać jako MTL? Czasem duża ilość dymu jest uciążliwa.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1899389
misiojedzie pisze:Czy parownika DTL na niskich W i przykreconym AF można też używać jako MTL?

Od biedy tak ale wszystko zależy od grzałki jaka tam będzie.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.