EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By bezbek
#1899038
Czesc, palilem dawno temu e-papierosy, sporo sie od tego czasu pozmienialo w dostepnosci i produktach. Siedze juz pare godzin i czytam, im wiecej tym mniej wiem. Mam kilka pytan i prosbe o pomoc w doborze sprzetu.

Co do atomizera, zdecydowalem sie na Rebuildable Dripping Tank Atomizer, ze wzgledu na zbiornik, ktory wystarczy na dluzej i mozliwosc krecenia wlasnych grzalek. Czy mozliwe jest znalezienie atomizera RDTA ktorym moge palic MTL i DTL? Preferuje MTL ale jesli jest jakis system regulacji to czemu nie. Co do MOD, na pewno na jeden akumulator 18650 z regulacja mocy i pomiarem oporu elektrycznego grzalek. Uda sie cos znalezc do 200 PLN z drutem i wata?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!
By joloass
#1899042
Jezeli juz preferujesz podejscie Mtl, to skad pomysl na parownik RDTA ? Chyba ostanim jaki sie ukazal o takiej specyfikacji byl Galaxies MTL RDTA, a w nim baniaka o sporej pojemnosci nie uswiadczysz ...

Na twoim miejscu szukajac czegos nawet z pogranicza Mtl i Dtl (czy to luzniejszy dopaszczowiec, czy tez ciasniejszy doplucniak) skupilbym sie bardziej na poszukiwaniu czegos z bogatej oferty RTA.
Wybor wiekszy, pojemnosci dochodzace tez do 5ml oraz chyba caly czas najlepiej rozwijajacy sie w sensie oferty i nowinek segment parownikow.
Dobre walory smakowe + szerszy zakres cugu od tzw. powszechnie pojmowanego ciasnego Mtl-owca + sporo miejsca na liquid = klasyka w postaci Kajfuna 5, Tajfuna 3, Hussara ... zas z nowinek Centaur mini :idea:
Osobiscie z ciekawosci przetestowalem dwa podobno bardziej restrykcyjne Dtl-owce; Intake oraz Serpenta i dla mnie roznica pomiedzy nimi a wspomnianymi, przewiewniejszymi Mtl-owcami byla zbyt zauwazalna abym mogl je stawiac na rowni pod wzgledem odczuc z ich wapowania.

Reasumujac, juz chyba nawet wybor tzw. Squonk moda z jakims RDA wydaje sie sensowniejszy, choc nie wierze w malo problematyczne dzialanie tego ustrojstwa :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 06 lip 2019, 15:05 przez joloass, łącznie zmieniany 13 razy.
By Baryua
#1899043
Miło się czyta posty nowych użytkowników, którzy zaznajomili się z podstawami i piszą z sensem. *GOOD* Szkoda, że już od dawna nie egzekwuje się tu (i to surowo) takiego zachowania.
Przede wszystkim muszę pochwalić podjęcie decyzji o kupnie sprzętu na własnoręcznie robione grzałki. To najlepszy możliwy wybór.
bezbek pisze:palilem dawno temu e-papierosy, sporo sie od tego czasu pozmienialo w dostepnosci i produktach.
Zmieniło się również to, że na forum chmurzymy/używamy lub ew. wapujemy, a nie "palimy" :D

RDTA nigdy nie używałem, więc niestety nie pomogę z wyborem. Dobrym rozwiązaniem będzie rozważenie zakupu atomizera RTA. Osobiście używam atomizerów RTA w stylu MTL: Kayfun lite 2019 i Dvarw MTL - to bardzo dobre sprzęty, ale DL na nich jest raczej niemożliwe. Można je często znaleźć na naszym bazarku. Wg mnie nie ma sensu szukać jednego atomizera do MTL i DL, gdyż, w myśl zasady "jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego", takie połączenia są kiepskie. Jedyny Atomizer jaki znam, który połączył dobrze te dwa style wapowania poprzez regulację to Footoon Aqua Master V2.
Co do MODa to na 1 akumulator 18650 świetnym wyborem będzie znany i uwielbiany Pico 75W lub Tesla WYE 85W. Jeśli ma być bardziej budżetowo, a mniej jakościowo to można wziąć pod uwagę: Vapor Storm Puma Baby 80W, GeekVape Lucid 80W. Lucid podaje maksymalnie marne 4,2 V, ale do spokojnego wapowania wystarczy.
By bezbek
#1899046
Dziekuje za odpowiedzi, macie racje co do RTA o wiele wiekszy wybor. Owszem zestaw chce zrobic budzetowy, bo nie wiem jak dlugo z tym wytrzymam, ostatnim razem wapowalem niecaly rok i udalo sie rzucic nikotyne, tak samo z siebie, na jakis czas. Co do MTL i DTL w RTA, trafilem na atomizer Merlin Mini RTA, wydaje sie w sam raz dla mnie. Dwie bazy, pod 1 i 2 grzalki, dodatkowe wykrecane wklady do DTL i cena jest dosc atrakcyjna, chociaz z opinii wynika ze potrafi byc problematyczny. Storm Puma Baby 80W wyglada rowniez bardzo atrakcyjnie. I chyba zdecyduje sie na taki zestaw Merlin Mini RTA i Storm Puma Baby, bedzie gralo? :)
By joloass
#1899050
Cokolwiek nie kupisz, przemysl sobie moze najpierw poziom swojego zapalu do czynnosci uzupekniania baniaka liquidem ? 2ml pojemnosci raczej bedzie wymagac jego wyzszych wartosci :lol:
By Walerianek
#1899053
Z Merlinem i DTL nie jest tak rozowo w-g mnie ale moze Tobie wystarczy , zawsze pozniej mozesz dokupic sobie Kylina Mini bezproblemowego DTLa , zasilanie moze byc , do tego dwa akusy i ladowarka
By bezbek
#1899080
Baryua pisze:Tesla WYE 85W. Jeśli ma być bardziej budżetowo, a mniej jakościowo to można wziąć pod uwagę: Vapor Storm Puma Baby 80W, GeekVape Lucid 80W.

Na aliexpress Tesla jest w cenie Pumy, czyli okolo 100PLN, pytanie tylko czy to oryginalne czy podrobki. Dvarw MTL i Kayfun Lite, maja dosc waskie ustniki, czy nie skraplaja za duzo pary? Pamietam ze kiedys mialem wlasnie taki waski ustnik i co jakis czas lapalem "kapcia" ze skroplin.

joloass pisze:Cokolwiek nie kupisz, przemysl sobie moze najpierw poziom swojego zapalu do czynnosci uzupekniania baniaka liquidem ? 2ml pojemnosci raczej bedzie wymagac jego wyzszych wartosci :lol:

Wydawalo mi sie ze przy MTL zuzycie liquidu jest znacznie mniejsze niz w przypadku DL ale moze faktycznie 2ml to zdecydowanie za malo. Merlin RTA MTL ma juz 5ml, chyba lepsza opcja.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1899082
bezbek pisze:Na aliexpress Tesla jest w cenie Pumy

I co z tego? Jeśli życzysz sobie przebojów z UC, to rób wedle życzenia, ale nie wypisuj tego typu rzeczy. Zakaz sprzedaży transgranicznej, a na forum respektujemy prawo.
By joloass
#1899092
Pomijac rozterki cenowe odnosnie budzetowych modow, do ktorych i tak musisz dokupic raczej dwa akumulatory oraz ladowarke, w przypadku parownika odpowiedz sobie na pytanie; czego od niego oczekujesz ?

Przytoczony przez ciebie Dvarw MTL i Kayfun Lite to moim zdaniem restrykcyjne atomizery, ktore moga raczej cie rozczarowac jezeli masz preferencje odmienne od oferowanego przez nie cugu/ przewiewu. No chyba ze je jestes jednym z tych ciumkaczy, ktorych masochistyczne upodobania eskalowaly wlasnie w te strone :-P

Najbezpieczniejsza opcja w przypadku niewiadomej, ktora zdaje ci sie towarzyszyc patrzac na rozrzut jakim cechuja sie twoje wybory, bedzie:
- jakis luzny Mtl-owiec (do tych paru ktore wymienilem nie patrzac juz na spora pojemnosc mozna dorzucic Ammita MTl, Fresie ... Skyline, Soulmate?)
- lub bardziej restrykcyjny Dtl-owiec na jedna grzalke posiadajacy najczesciej reduktor umozliwiajacy zainstalowanie dripa 510 w miejsce 810 (wspomniany Intake, Serpent .... do ktorych dochodzi cala reszta najpopularniejszych w tym zakresie doplucniakow: Horus, Juggerknot Mini, Ammit single coil 25, Kylin Mini ... )
Footoon Aqua Master V2, przytoczony przez kolege Baryua tez ma bardzo pochlebne recenzje jezeli idzie o oferowana w nim elastycznosc regulacji powietrza.

Ogolnie rzecz ujmujac; jezeli zalezy ci bardziej na wrazeniach smakowych kierujesz sie w strone Mtl, jezeli moga/ maja one zas ustapic miejsca szeroko pojetemu przeciagowi i tzw. chmurze to kupujesz Dtl :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07 lip 2019, 02:23 przez joloass, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1899094
Imo Skyline oferuje tu chyba najwięcej opcji spośród wszystkich znanych mi parowników których można używać jako mtl-e i dtl-e. Wbrew pozorom nie jest to najprostszy atomizer na rynku ale chyba ( powtarzam - chyba ) najwszechstronniejszy. A z łagodnych dtl ( bardziej niż łagodnych :mrgreen: ) poleciłbym Intake'a, jedyny dziurawiec który przypadł mi do gustu ale ja jestem dopaszczowym naziolem więc nie miałem wielkiego wyboru :roll: .




:drinkb
By bezbek
#1899107
Tak zdecydowanie MTL, jak pisalem wczesniej DL opcjonalnie, jesli jest taka mozliwosc. Gdzie kupowac skoro nie na ali? Bo w Polskich sklepach, internetowych wybor maly albo szalone ceny...
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1899125
bezbek pisze:Tak zdecydowanie MTL, jak pisalem wczesniej DL opcjonalnie, jesli jest taka mozliwosc. Gdzie kupowac skoro nie na ali? Bo w Polskich sklepach, internetowych wybor maly albo szalone ceny...


Jeśli MTL to jest Spica Pro na bazarku.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.