EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By Zychuu
#1898996
Witam :) . 15 czerwca odebrałem m.in. glicerynę ze sklepu e-dym, po czym zdążyłem się połapać, że na glicerynie jest napisane "best before" październik 2019. Napisałem do e-dymu o zaistniałej sytuacji, po czym odpisali w taki oto sposób:

Dzień Dobry,

Niestety zwrot nie jest możliwy, ponieważ produkt nie jest przeterminowany.

Podczas odbioru rezerwacji, miał Pan możliwość sprawdzenia daty przydatności wybranych produktów i w razie wątpliwości mógł Pan wtedy zrezygnować.


No i w tym momencie przypomniało mi się słynne powiedzenie wśród stereotypowych mistrzów autohandlu "do bramy i się nie znamy" :wink: . Zapytałem ich, w jaki sposób pojedyncza osoba ma w 4 miesiące wydoić litr gliceryny? W dodatku robię mieszanki 50:50, więc w ogóle nie ma mowy, żebym taką litrową buteleczkę zużył nawet w rok przy paleniu przypuśćmy 5ml codziennie (w każdym razie na to pytanie jeszcze nie odpisali). Czy do was też przychodzą gliceryny z podobną datą ważności? Według mnie powinni lepiej szacować sprzedaż żeby nie dochodziło do takich sytuacji, a jak już im się noga powinie i nadciąga koniec daty ważności to powinni sprzedawać takie produkty na przecenie, bo nie po to się kupuje litrowe butelki, żeby zużyć mniej niż 50% produktu, a reszte wyrzucić do kosza... :evil:
Awatar użytkownika
By Baushoku
#1898998
uważam to za produkt ''sterylny'' i bez obaw użyszkodnikuję nawet po terminie. Tak samo w przypadku aromatów.
To nie kompot ;)
Biorąc pod uwagę niby najlepszy sklep'''' to juz od dłuższego czasu, ma klienta za nic. ;)
By Zychuu
#1898999
Baushoku pisze:uważam to za produkt ''sterylny'' i bez obaw użyszkodnikuję nawet po terminie. Tak samo w przypadku aromatów.
To nie kompot ;)
Biorąc pod uwagę niby najlepszy sklep'''' to juz od dłuższego czasu, ma klienta za nic. ;)


Nawet 8 miesięcy po terminie? Wykopałem takie znalezisko gliceryna-po-terminie-t118210.html.
A co do aromatów to tym bardziej się nie zgodzę. Jest parę aromatów inawery które dosyć szybko zmieniają kolor na żółty/pomarańczowy, zapach&smak też jest zauważalnie dziwny, gorszy. Chyba trzeba powoli zmieniać sklep, mógłbym na was liczyć o podanie jakichś polskich/europejskich ale sprawdzonych sklepów internetowych?
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1899000
Termin ważności październik. Dla mnie wszystko Ok, najlepszy sklep to ani moja rodzina, ani znajomi, to chyba będę obiektywny. Co do traktowania klienta to...inna bajka, nie na ten wieczór. Wiesz, że ten litr będziesz zużywał rok, to albo zapytaj przed zakupem o datę przydatności, albo kup w mniejszych opakowaniach.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1899001
@Zychuu jeżeli tak mało używasz gliceryny, to po co kupujesz litrową butelkę? Są przecież mniejsze pojemności.
E-dym, dobrze ci odpisał. Produkt nie jest przeterminowany a 3 miesiące, to jeszcze sporo czasu.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1899003
Zychuu pisze:Zapytałem ich, w jaki sposób pojedyncza osoba ma w 4 miesiące wydoić litr gliceryny? W dodatku robię mieszanki 50:50, więc w ogóle nie ma mowy, żebym taką litrową buteleczkę zużył nawet w rok przy paleniu przypuśćmy 5ml codziennie (w każdym razie na to pytanie jeszcze nie odpisali).

Nie musisz czekać na odpowiedź. Na podstawie matematyki na poziomie szkoły podstawowej: 20 ml dziennie liquidu 50/50 da ponad litr gliceryny w ciągu 4 miesięcy. Sporo osób ma taki przerób dzienny, albo nawet jeszcze większy.
Naprawdę sądzisz, że ekspedient w sklepie sprzedając pełnowartościowy produkt ma się zastanawiać ile go zużywasz, w jakich proporcjach i czy sam czy z połową dzielnicy na spółkę?
By Zychuu
#1899007
@bulit73 Taniej ;)

E-Styx pisze:
Zychuu pisze:Zapytałem ich, w jaki sposób pojedyncza osoba ma w 4 miesiące wydoić litr gliceryny? W dodatku robię mieszanki 50:50, więc w ogóle nie ma mowy, żebym taką litrową buteleczkę zużył nawet w rok przy paleniu przypuśćmy 5ml codziennie (w każdym razie na to pytanie jeszcze nie odpisali).

Nie musisz czekać na odpowiedź. Na podstawie matematyki na poziomie szkoły podstawowej: 20 ml dziennie liquidu 50/50 da ponad litr gliceryny w ciągu 4 miesięcy. Sporo osób ma taki przerób dzienny, albo nawet jeszcze większy.
Naprawdę sądzisz, że ekspedient w sklepie sprzedając pełnowartościowy produkt ma się zastanawiać ile go zużywasz, w jakich proporcjach i czy sam czy z połową dzielnicy na spółkę?


Na podstawie polskiego, na poziomie szkoły podstawowej da się wywnioskować, że obliczyłem sobie 5ml. Rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem kuleje? O tym nie powinien decydować ekspedient w sklepie, tylko sklep który powinien mieć jakieś granice i mieć jakąś minimalną gwarantowaną datę bb, albo chociaż w opisie dawać informację "istnieje możliwość dostania produktu którego data ważności jest krótsza niż pół roku". Jestem ciekaw jak Ty byś się zachował, dostając coś co ma się zepsuć np po dwóch miesiącach i nie zdążysz tego spalić. Problemu jako takiego nawet bym do nich nie miał, gdyby zwyczajnie mógłbym odesłać to co mam i dostać coś ze słuszniejszą datą ważności.

@Krasnal45 Właśnie szukałem coś na allegro i chyba będę musiał do nich uderzyć, dzięki za info!
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1899009
Zychuu pisze:@bulit73 Taniej ;)

Moment. Czyli kupiłeś więcej, bo tak jest taniej, a teraz płaczesz, że nie przerobisz?
Czekam jeszcze na historię, gdzie będziesz miał żal i pretensje do sklepu, bo kupiłeś 5 litrów (bo taniej!), a terminu zostanie "tylko" rok.
Zychuu pisze:O tym nie powinien decydować ekspedient w sklepie, tylko sklep który powinien mieć jakieś granice i mieć jakąś minimalną gwarantowaną datę bb

To jest dobre. Ale możesz to załatwić jeszcze lepiej. Idź płakać do producenta, że nie powinien sprzedawać "tak dużych" opakowań, bo ludzie nie nadążają zużywać.
Żaden przypadkowy osiołek nie będzie mówić sklepom co sklep powinien. Masz swoje "taniej".
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1899012
U mnie nic nie kuleje.
Napisałeś:
Zychuu pisze:Zapytałem ich, w jaki sposób pojedyncza osoba ma w 4 miesiące wydoić litr gliceryny?
to wyjaśniłem, jak to w cudowny sposób jest możliwe.
Zychuu pisze:Na podstawie polskiego, na poziomie szkoły podstawowej da się wywnioskować, że obliczyłem sobie 5ml.

Nikogo nie obchodzi, a już na pewno sprzedawcę, co sobie obliczyłeś. Dostałeś towar pełnowartościowy, a że nie przeliczyłeś na ile czasu starczy i nie sprawdziłeś czy pokryje się to z datą przydatności, to tylko Twoje gapiostwo.
Jak kupujesz ser w spożywczym to też nie sprawdzasz daty i liczysz, że sprzedawca będzie myślał za ciebie czy aby nie za dużo i czy zdążysz go zjeść w terminie? Litości.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1899013
Zychuu, a ja sobie tak tylko myślę, zarejestrowałeś się na forum dzisiaj i 6 minut po rejestracji popełniłeś ten wątek. Hm... ciekawe.
Co do sedna tematu, nie jesteśmy rzecznikami tego sklepu i nie nam wypowiadać się w jego imieniu.
Jednak zazwyczaj gdy kupuję coś w sklepie ( a Ty odbierałeś tą glicerynę w stacjonarce) to sprawdzam daty ważności, ot takie przyzwyczajenie.
Więc? Zupełnie nie rozumiem Twojego rozczarowania i powodu pisania nam tu o nim.
By Zychuu
#1899015
Cinmar pisze:
Zychuu pisze:@bulit73 Taniej ;)

Moment. Czyli kupiłeś więcej, bo tak jest taniej, a teraz płaczesz, że nie przerobisz?
Czekam jeszcze na historię, gdzie będziesz miał żal i pretensje do sklepu, bo kupiłeś 5 litrów (bo taniej!), a terminu zostanie "tylko" rok.
Zychuu pisze:O tym nie powinien decydować ekspedient w sklepie, tylko sklep który powinien mieć jakieś granice i mieć jakąś minimalną gwarantowaną datę bb

To jest dobre. Ale możesz to załatwić jeszcze lepiej. Idź płakać do producenta, że nie powinien sprzedawać "tak dużych" opakowań, bo ludzie nie nadążają zużywać.
Żaden przypadkowy osiołek nie będzie mówić sklepom co sklep powinien. Masz swoje "taniej".


Zawsze kupowałem 1l, zużywałem ją i jakoś nigdy nie mieli problemu wysyłać gliceryny, która ma roczną datę ważności ;). Nieźle poleciałeś teraz z fantazją, widzę, że sporo fanboy'ów chińskiego e-dymu się znalazło na tej stronie, puknij ty się chłopie. Jedyna rzecz którą wystarczy zrobić to napisać kilka wyrazów w opisie produktu, żeby nie było takich nieporozumień ;]
Awatar użytkownika
By PucH2
#1899017
Wątek uczy "nie ufaj nikomu" i na tym bym zakończył bo prawo na to sprzedawcom pozwala. Niekiedy sklep sprzedaje aromaty z dopiskiem "krótka data ważności.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1899019
Zychuu pisze:... Jedyna rzecz którą wystarczy zrobić to napisać kilka wyrazów w opisie produktu, żeby nie było takich nieporozumień ;]


No baaa i odświeżać te kilka słów w tym opisie zgodnie ze stanami magazynowymi,
dokładnie uwzględniając ilości sztuk o danej dacie przydatności
i aktualizowanie tych informacji na bieżąco po każdorazowej sprzedaży i przyjęciu nowego towaru. :lol:

Więc jak to leciało? :wink:

Zychuu pisze: Nieźle poleciałeś teraz z fantazją, ......, puknij ty się chłopie.


:lol:


Dobra zamykam, bo nic tu więcej już nie dodamy.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.