EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Vendrikk
#1897588
Witam,
Założyłem nową gotową grzałkę fused clapton gotowe-grzalki/4004-4546-vandy-vape-clapton-prebuilt-coil.html -fused_clapton_coil_043_ohm i czuć taki dziwny posmak (to nie jest posmak bobru) . Ten problem mam już na kolejnym zestawie grzałek. Jak pozbyć się tego dziwnego smaku? Watę mam cotton bacon prime
By Vendrikk
#1897591
Przepalałem grzałkę, myślę że waty dałem odpowiednią ilość, kolega mi powiedział żebym podpalił tą grzałkę zapalniczką, za pierwszym razem podziałało, ale gdy po jakimś czasie atomizer mi wpadł do mleka (nie wnikajmy XD) i miałem potrzebę wymienić watę i grzałę, gdy wymieniłem (na całkowicie nową przepaliłem, zalałem watę i gdy chciałem się zaciągnąć poczułem taki dziwny smak (to nie był ani smak liquidu ale spalonej waty lub grzałki)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1897593
Po kąpieli w mleku umyłeś cały parownik?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1897595
Vendrikk pisze:tak, dokładnie cały umyłem

To chyba za słabo. Do wody, dodaj płynu do mycia naczyń i zostaw go na całą noc. Oczywiście najpierw rozkręć na części pierwsze.
By Vendrikk
#1897598
Wszystko zrobiłem jak piszesz. Problemem nie jest mleko bo wszystko dokładnie umyłem i nie ma opcji żebym źle to zrobił, problem jest chyba w grzałce lub wacie, czuć taki "metaliczny" smak, ale gdy podpaliłem zapalniczką (tak powiedział mi znajomy) to zrobił się popiół https://imgur.com/a/QDQcoyU
Ostatnio zmieniony 20 cze 2019, 12:03 przez Vendrikk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1897599
Vendrikk pisze:Wszystko zrobiłem jak piszesz

Wynika z tego, że to za mało. Można wygotować parownik ( oczywiście z umiarem) z dodatkiem soku lub kwasku cytrynowego.
By Vendrikk
#1897603
bulit73 pisze:
Vendrikk pisze:Wszystko zrobiłem jak piszesz

Wynika z tego, że to za mało. Można wygotować parownik ( oczywiście z umiarem) z dodatkiem soku lub kwasku cytrynowego.

zapewniam cię że jest dobrze wystarczająco umyte, smak jest taki sam jak za pierwszym razem zmieniałem grzałke, wtedy znajomy powiedział żebym podpalił zapalniczką na 2sekundy i to zrobiłem ale teraz nic to nie dało
By Vendrikk
#1897613
Czyli tej waty lepiej nie podpalać? ;D A czemu czuć taki dziwny metaliczny posmak?
Maskota pisze:Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim. Nie sama się przerywa a zjada ją agresywny liquid pod wpływem temperatury. Był na forum całkiem niedawno taki przypadek i sam też tak miałem z marnej jakości premiksem

Czyli to wina premixu? Jak bym dolał shota nikotynowego to by tej waty nie przerywało?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2019, 12:38 przez Vendrikk, łącznie zmieniany 1 raz.
By Maskota
#1897614
Metaliczny posmak czuć od grzałki. Skoro wypaliło Ci wate w jej wnętrzu to zaciągasz się rozgrzanym metalem. Tak samo jest w przypadku gdy wata przechodzi przez grzałke zbyt luźno i nie przylega do całej jej powierzchni. Nie nie opalaj waty żadną zapalniczką, to jełoptubowe porady od gimbusów dla gimbusów którym się wydaje że znaleźli sposób na poprawienie smaku. Tylko w jaki sposób pare odstających kłaczków waty ma ten smak popsuć? Nie wiem, trzeba zapytać pomysłodawców... ;)
Jakiego premixu/aromatu czy liquidu używasz? Nie chodzi o dolanie shota tylko poprostu niektóre aromaty w premixach są agresywne i wypalają wate wewnątrz grzałki, przykład z forum dotyczył chyba aromatow full moon, mój przypadek był z premixami Dzinks i Mr. Wicks. Poprostu zjadało wate, że o paskudny smaku przyprawiającym o wymioty już nie wspomne
By Maskota
#1897616
Nie wiem czy dobrej jakości, pewnie tak. Ja używam zazwyczaj tylko Muji bo jest mi najwygodniej. Zawatuj to od nowa tak żeby wata przechodziła z lekkim oporem i wtedy sprawdź, oczywiście bez przypalania zapalniczką bo może to nie liquid a zapalniczka powoduje wypalenie tej waty.
By Maskota
#1897630
Virtus jest ok, co do selfie się nie whpowiem bo miałem tylko jeden premix od nich. Ale jednak virtusy rozbijaj bazą zerówką jeśli nie chcesz nikotyny, jednak 80ml ulepku będzie syfić bardziej niż 120ml rozcieńczonego płynu
By Vendrikk
#1897635
Maskota pisze:Virtus jest ok, co do selfie się nie whpowiem bo miałem tylko jeden premix od nich. Ale jednak virtusy rozbijaj bazą zerówką jeśli nie chcesz nikotyny, jednak 80ml ulepku będzie syfić bardziej niż 120ml rozcieńczonego płynu

ile dolać bazy 0mg do prexmiu virtus 50ml?
By Vendrikk
#1897639
Założę nową grzałkę i dam znać
@edit
@Maskota Założyłem nową grzałkę i nie podpalałem jej, jest sporo lepiej niż wcześniej ale czuć metaliczny posmak, nie jest on bardzo intensywny ale jest, zalałem premixem od empire brew passion fruit którego kiedyś rozcieńczyłem z shotem, na ilu watach mogę vapować żebym miał pewność że wata w środku jest nie przerwie (waty dałem dosyć sporo)

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.