EPF
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1875783
Riccardo pisze:
Riccardo pisze:
weiss pisze:Hej,

w sumie temat pewnie do usunięcia ale naszło mnie właśnie, że jakoś w maju 2008 zacząłem nieśmiałą przygodę z EIN...

Szacun! Gratuluję i gonię ;)
:beer: :beer: :beer:

No i dogoniłem :)
Dzisiaj mija mi 8 lat z e-p. Co się zmieniło?
Jak pewnie zauważyliście, od pewnego czasu nie uczestniczę już w życiu forum. Po tych ośmiu latach po prostu mi spowszedniało i znudziło się epalenie. Nie, nie mam zamiaru rzucać, ale nie interesują mnie już nowości, nie dostaję ślinotoku i gęsiej skórki na widok nowego moda. Mam trochę sprzętu, używam na co dzień 2-3 modów z K5, czasem Hussar czy jakiś dripper. Płynów też już mi się nie chce wymyślać (no, czasem jakiegoś sztosa umieszam ;) ), jaram jedną swoją papierosową mieszankę i solówki Inawery. I jestem szczęśliwy. Zamiast topić kasę w dymie, realizuję inne hobby. Oczywiście nie żałuję czasu poświęconego dla naszej społeczności, cieszę się, że poznałem wspaniałych ludzi. Martwię się trochę dyrektywą, ale nie wywołuje już ona u mnie specjalnych emocji. Ja już coraz mniej potrzebuję, w zasadzie to bardziej przyzwyczajenie do chmurki, niż fizyczne uzależnienie. I to mnie cieszy :)
Pozdrawiam wszystkich *CZAJNICZEK* :beer: :beer:


Ciekawe czy jest waćpan tu nadal.
Odkąd ustawka zamknęła mi pewne i regularne dostawy płynów ze stanów właściwie też mnie już nie bawią różne smaki. Nadal NIE KUPUJĘ nic w e-smoking world ani nic od tytoniowej mafii (na jedno wychodzi) i polecem takie zachowanie również innym waperom.
Odkryłem niedawno inną ciekawą rzecz, której smaki i dodatki mnie interesują.
Mianowicie wyciepałem pół roku temu wszelkie energetyki w puszkach, za to robię sobie coś co nazywa się Terere. :mrgreen:
To yerba mate na zimno. Trzeba do tego najlepiej termosu specjalnego tak by wrzucić tam masę lodu. Yerba zaparza się tak samo lodowatą wodą jak i taką gorącą, nie wrzącą. I bardzo sobie te zmianę chwalę. Na ciśnienie nie wpływa jak kawa czy energetyk, nie wypłukuje magenzu, dodaje witamin. Generalnie same plusy! :mrgreen:
Tylko uwaga! Na początku było to dla mnie za mocne i latałem po suficie jak po 4 energetykach. Kwestia wprawy, odpowiedniego suszu itd.
Smaki niektóre, że aż chce się chcieć pić.
Awatar użytkownika
By Isia
#1875796
SzamanDM Moje gratulacje :drinkb
By Baryua
#1875806
@SzamanDM Gratuluję!
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1877771
SzamanDM pisze:Ciekawe czy jest waćpan tu nadal.

Nie jest :) Znudziło mi się i od połowy września 2018 nie jaram :)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1878020
To gratulacje. Nie wapujesz znaczy się?
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1878034
SzamanDM pisze:To gratulacje. Nie wapujesz znaczy się?

Dziękuję. To oczywiste, biorąc pod uwagę, że palenie rzuciłem 9 lat temu. Ale ja nie jestem ortodoksem nazewnictwa :)
Awatar użytkownika
By Superlux
#1879776
@SzamanDM

Wielkie Gratki, ja pod koniec listopada uderzyłem w 9kę ale za ...ja nie mam zamiaru rzucać.
Ładna liczba Waszeć, zawsze kojarzyłem Ciebie najpierw ze sznurkami a później z watą. To... i oczywiście niemieckie ( ! ) i ruskie sprzęcidła ( jakoś nie wiem dlaczego ale nie greckie, z tymi kojarzę inne osoby, np Tombę - biorąc pod uwagę już tylko tych wielkich... z Hall of Fame. Być może się mylę *BLUSH* ).

Twoje Zdrowie - :drinkb
Ostatnio zmieniony 26 sty 2019, 01:53 przez Superlux, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1879777
@Riccardo

...i Ty Brutusie ? *BICZ*
W sumie to rozumiem, wszystko się kiedyś nudzi...nawet żona :lol: a co dopiero takie wapowanko.
Summa summarum, pamiętaj jednak że nadal mamy Ciebie na oku...Legendo *winko*


Twoje Zdrowie Mistrzu :drinkb
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1881185
Superlux pisze:@SzamanDM

Wielkie Gratki, ja pod koniec listopada uderzyłem w 9kę ale za ...ja nie mam zamiaru rzucać.
Ładna liczba Waszeć, zawsze kojarzyłem Ciebie najpierw ze sznurkami a później z watą. To... i oczywiście niemieckie ( ! ) i ruskie sprzęcidła ( jakoś nie wiem dlaczego ale nie greckie, z tymi kojarzę inne osoby, np Tombę - biorąc pod uwagę już tylko tych wielkich... z Hall of Fame. Być może się mylę *BLUSH* ).

Twoje Zdrowie - :drinkb


Dziękuję! :beer:
Niemieckie i ruskie? Raczej niemieckie i amerykańskie. A z Grecji miałem jedynie Foga. Nadal mam tylko nie ma już chyba do niego "napędu" w sprzedaży. Kto to jeszcze teraz pamięta. ;)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1881681
Superlux pisze:@Riccardo

...i Ty Brutusie ? *BICZ*
W sumie to rozumiem, wszystko się kiedyś nudzi...nawet żona :lol: a co dopiero takie wapowanko.
Summa summarum, pamiętaj jednak że nadal mamy Ciebie na oku...Legendo *winko*

No coż, masz rację. Zawsze powtarzałem, że nie chcę rzucać. Ale to wyszło samo tak. Czy tak zostanie? Zobaczymy. Na razie jest dobrze :)

Superlux pisze:Twoje Zdrowie Mistrzu :drinkb

Bardzo dziękuję, Twoje też :beer: :beer: :beer:
Awatar użytkownika
By Potek
#1881696
@maniak, @jq0o, @StaryChemik, @Riccardo, @kijan77... same znajome nicki. Jak miło czytać. Pozdrawiam
Ja cały czas bez zmian. Tylko e-p *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By weiss
#1881812
U mnie za kilka miesięcy stuknie 11 lat :wink:
Chociaż (wstyd przyznać) już byłem baaardzo blisko powrotu do analogów spowodowanego końcówką zapasów.
Nie wyobrażam sobie kupowania 100 tych śmiesznych 10ml buteleczek miesięcznie, zlewania tego wszystkiego, mieszania i po 30 dniach powtarzania tego samego...
Do maja jakoś dociągnę, jedenastka musi "pęknąć" :)
A co później? Nie wiem :(
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1881820
kijan77 pisze:Już niedługo trzeba będzie założyć temat "To już 10 lat..." *SMOKEKING* :mrgreen:

Będziesz pierwszy, mnie mija w wakacje. *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Superlux
#1883270
STRUNA pisze:
kijan77 pisze:Już niedługo trzeba będzie założyć temat "To już 10 lat..." *SMOKEKING* :mrgreen:

Będziesz pierwszy, mnie mija w wakacje. *CZAJNICZEK*


Gdyby jeszcze był wśród nas @Lesmie to chyba On by nas wszystkich przegonił...jego 10 lat już dawno minęło.

:drinkb
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1886575
Superlux pisze:Gdyby jeszcze był wśród nas @Lesmie to chyba On by nas wszystkich przegonił...jego 10 lat już dawno minęło.

i Vlodo :(
Jest E-Jack, On też ma jakiś kosmiczny staż.
By ADINI
#1886583
U mnie zaczęło się sie kwiecień 2010 z małymi wzlotami i porażkami ,ale trwam dalej...poza tematem widzę jak społeczność forum się zmienia...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1886654
Potek pisze:@maniak, @jq0o, @StaryChemik, @Riccardo, @kijan77... same znajome nicki. Jak miło czytać. Pozdrawiam
Ja cały czas bez zmian. Tylko e-p *SMOKEKING*


Potek, Potek...niektórych postów, tematów już nie ma ale pamiętam że doradzałeś mi na przełomie listopada i grudnia 2009. Ty, Tomba, Tusia, Jaceka, Riczi, Daro, Ubs, Lesmie itd itd. Pamiętam, miałem wtedy nick - cichy a kiedy w 2012 rzuciłem Volishe to zaczęło być pod górkę. Jeszcze z larwą i z najprostszymi sznurkami sobie radziłem ale im dalej tym trudniej. Wróciłem na forum w 2013tym ale nie pamiętałem nicku i hasła, stworzyłem nowe. Przypomniałem sobie po kilku miesiącach dane do starego ale ludzie kojarzyli mnie już tylko jako Superlux więc poprosiłem żeby Loger połączył mi konta pod nowym nickiem jednak mogło być już tylko z nową datą *BLUSH* ...ale w historii moich postów stoi jak byk, że byłem tu w listopadzie 2009 :lol: :lol: :lol: Było ich więcej ale zniknęły po kilku remanentach. Pamiętam ten wybór - Collinss Pen II...i później Joye 501 z papierośnicą - ładowarką, to był wtedy bajer :mrgreen:

Twoje Zdrowie :drinkb
Awatar użytkownika
By hilton1
#1886689
To były piękne czasy :roll: A , taki wynalazek jak kulka Wojana pamiętacie ?
Awatar użytkownika
By Superlux
#1886832
hilton1 pisze:To były piękne czasy :roll: A , taki wynalazek jak kulka Wojana pamiętacie ?


Kulka Wojana...i recenzje Telesfora na yt. Odlot :mrgreen:
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1886889
Superlux pisze:Pamiętam ten wybór - Collinss Pen II...i później Joye 501 z papierośnicą - ładowarką, to był wtedy bajer :mrgreen:


A to nie czasem 401? Już nie bardzo pamiętam ale 401 to był mój pierwszy. I odrazu się przekonałem i z 2 paczek zeszło do zera z paroma wyjątkami ze względu na wadliwość tego urządzonka. Potem już tylko poszukiwania coraz lepszego i niezawodnego sprzętu. Pamiętam jak nieźle się podtrułem nikotyną testując pierwszego eGo gdy jechałem autem chmurząc zaciekle 24mg. :D
Awatar użytkownika
By looque
#1886897
Superlux pisze:Potek, Potek...niektórych postów, tematów już nie ma ale pamiętam że doradzałeś mi na przełomie listopada i grudnia 2009


A ja pamiętam "kompatybilność gwintów" by Potek
Awatar użytkownika
By Superlux
#1887119
SzamanDM pisze:
Superlux pisze:Pamiętam ten wybór - Collinss Pen II...i później Joye 501 z papierośnicą - ładowarką, to był wtedy bajer :mrgreen:


A to nie czasem 401? Już nie bardzo pamiętam ale 401 to był mój pierwszy. I odrazu się przekonałem i z 2 paczek zeszło do zera z paroma wyjątkami ze względu na wadliwość tego urządzonka. Potem już tylko poszukiwania coraz lepszego i niezawodnego sprzętu. Pamiętam jak nieźle się podtrułem nikotyną testując pierwszego eGo gdy jechałem autem chmurząc zaciekle 24mg. :D


Nie 501, tu mnie zamuliło ale 510, dokładnie Joye 510 i akurat w okolicach października / listopada wymyślili do tego ładowarkę w kształcie paczki papierosów. Ładowało się ją w domu a później już na wyjściu po kilkukrotnym zaciągnięciu wkładało się e-petka do tej ładowarki i chowało do kieszeni. Collinsa kupiłem 30 listopada a Joye jakoś w połowie stycznia chociaż miało być pod choinkę. Ta ładowarka od Joye nawet otwierała się tak jakoś podobnie jak tradycyjna paka analogów. Mogłeś wapować czy też palić lub e-palić jak wtedy powszechnie się mówiło dłużej bo można było takiego 510 podładować gdzieś ze 2 - 3 razy, w ten sposób bateryjka działała te kilka godzin więcej i nie było takiego stresu po wyjściu z domu. Joye były mniejsze i z wyglądu miały przypominać tradycyjne pety, Pen to był długaśny ( jak na owe czasy ) długopis. Z resztą do Collinsa też dokupiłem później podobną ładowarkę ale ta już była w kształcie typowej papierośnicy i dłużej trzymała prund. Mam ją do dzisiaj...w moim małym muzeum. :mrgreen: Może Tobie chodziło nie o Joye a o DSE 401 albo o Mild M-401 ?

:drinkb
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1887215
Tak. O ten ostatni. Po 2 tygodniach z nim już zamówiłem pierwszego egonka bo tylko słabość sprzętu powodowała śmierdzące wpadki. :lol:
510 to do dziś w sumie żyje w postaci gwintów. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Isia
#1896370
Jak zaczynałam przygodę z e-papierosem to nikt mi nie wierzył,a dziś minęło już 8 lat bez jednego analoga :D *TANIEC*
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1896374
Isia pisze:Jak zaczynałam przygodę z e-papierosem to nikt mi nie wierzył,a dziś minęło już 8 lat bez jednego analoga :D *TANIEC*

Podwójne święto. *1st*
Gratulacje. *winko*
Awatar użytkownika
By Isia
#1896377
@Krasnal45 , @SuwMar Dziękuję :beer:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1896382
@Isia to ponownie wszystkiego naj... :drinkb *winko* :drinkb
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1896383
I ode mnie również: serdeczne gratki Isiu. :drinkb *GOOD*
Awatar użytkownika
By Isia
#1896387
@DorotaM , @bulit73 Dziękuję *winko*
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1896412
Isia gratki i goń mnie goń :)
By gourmet
#1896553
Gratki @Isia :beer:
Awatar użytkownika
By Isia
#1896564
STRUNA , sethe , gourmet Dziękuję *winko*
Awatar użytkownika
By zakk87
#1913239
kurcze, u mnie też strzeliło. Kiedy to minęło? :D
Awatar użytkownika
By pol
#1913240
zakk87 pisze:.... Kiedy to minęło? :D

Między kręceniem kolejnych grzałek.

*TORT* *PIWKO*
By gourmet
#1918822
Brawo, jeszcze czasami ciągnie do śmierdzieli?
By ego3kex
#1918881
U mnie, pełne 8 lat będzie na gwiazdkę tego roku .Wtedy żona kupiła mi e-pap.Jestem w grupie ryzyka . Chcę zakończyć to wapowanie .Nie kurzyłem 4 dni. Organizm zaczął wariować.Myślę że odstawkę trzeba stopniować. Właśnie sobie teraz *SMOKEKING* .Pozdrawiam.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.