EPF
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
No i pięknie to wygląda, ale w sumie niezły z ciebie ryzykant ;) Myślałem, że kupiłeś do oryginału. Jak się bellcap spisuje? Nie ma powodzi po tankowaniu?
A kolega @Baryua to którego konkretnie klona z FT ci sprzedał?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 16:14 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
By marti701
Nie wiem jakiej firmy ten klon. Oryginał dopiero w drugiej połowie czerwca, jeśli klon się sprawdzi
Na razie powodzi nie było.
Awatar użytkownika
By Baryua
Bardzo chciałbym pomóc, ale niestety noc, podczas której było robione zamówienie/zamówienia to czarna dziura w mej pamięci, a po zamówieniu nie pozostały żadne ślady (widocznie nie z mojego konta). :(
Na 100% nie jest to SXK, YFTK itp. gdyż najwyższej półki klonów nigdy nie wybieram jeśli jest duża różnica w cenie.
Awatar użytkownika
By Superlux
Nałóg Totalny pisze:
Superlux pisze:Melduję się. Klon YFTK z ft - nie pasuje.

A mógłbyś zmierzyć fi bazy? Trochę dziwne, że Darka YFTK teoretycznie pasuje (baza 11mm) a twój YFTK nie pasuje? :roll:

No też ma 11mm ( klon 22 mm, YFTK z Ft ) a z tego co widzę to Ty potrzebujesz 11,5...dlatego właśnie " teoretycznie " nie pasuje. No chyba że coś się tam pozmieniało na tych zdjęciach które zapodałeś :zakrecony
Nie mam już tych z 3fvape, został mi tylko jeden - ww by YFTK i co najlepsze u mnie te bell capy, przedłużki, większe baniaki ( 22 mm ) z 3f były kompatybilne z moimi klonami YFTK z ft ale też nie wiem o co do końca chodzi bo z 3f zamawiałem tu chyba jako pierwszy, może i tam się coś popindoliło. Ja już za tym nie nadążam. Z resztą ten mój ostatni Lite chyba też będzie na wylocie, u mnie Dvarw, Spica, True MTL, By-ka v8, Siren 2...wszystkie go mordują. No może się jeszcze wybroni ale musi najpierw powalczyć o miejsce w top 10 :mrgreen: .

:drinkb
By marti701
Kanthal D 0,35 6 zwojów micro coil, na 2,5mm, wata Fiber Freaks Original "01", 13W - delikatne bulgotanie non stop, Berserker z takim samym setupem wygrywa smakiem. Diagnoza - zbyt wąska grzałka, przez co dużo waty po bokach.
8 zwojów, ten sam drut i wata, 14W - Berserker może się schować ze wstydu. Jest kop i super smak, bulgotania brak :beer:
By marti701
Krasnal45 pisze:@marti701
Ale do stockowych grzałek nadal mu daleko? *BLUSH*

2 dni temu wyczyściłem magazyn pewnego sklepu z waty Fiber Freaks, którą zawsze używałem, ale moje zapasy dawno temu się skończyły. To ona była brakującym ogniwem. Berserker miał iść już na bazarek, jednak zostaje *SMOKEKING*
Cała wina to te dziadowskie waty aktualnie sprzedawane, do DL się nadają, ale do MTL to kicha, strasznie spłaszczają smak :x
Jest moc, Exceed trafił do gabloty :lol:
Awatar użytkownika
By Baryua
Superlux pisze:No też ma 11mm ( klon 22 mm, YFTK z Ft ) a z tego co widzę to Ty potrzebujesz 11,5...dlatego właśnie " teoretycznie " nie pasuje.
A praktycznie pasuje, bo te 0,5 mm wypełnia uszczelka :D Gdy do komina wsadzi się część bazy powyżej uszczelki to jest trochę luzu, a dopiero jak wejdzie uszczelka to całość jest spasowana :wink:
marti701 pisze:8 zwojów, ten sam drut i wata, 14W - Berserker może się schować ze wstydu. Jest kop i super smak, bulgotania brak :beer
Kanthal D 0,35-0,4 mm, 8 zwojów na 2,5 mm to mój święty graal odkąd używam MTL RTA :beer: Smaczy mi genialnie na każdym parowniku tego typu.
By marti701
Jutro zrobię taki sam setup do Berserkera. Wojna trwa, dziś bitwę wygrał Kayfun :lol:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
Superlux pisze:No też ma 11mm ( klon 22 mm, YFTK z Ft ) a z tego co widzę to Ty potrzebujesz 11,5...dlatego właśnie " teoretycznie " nie pasuje. No chyba że coś się tam pozmieniało na tych zdjęciach które zapodałeś :zakrecony

Nic się nie pozmieniało, jest sztywniutko tak jak było :)
Będzie pasował jak ulał, bo dochodzi jeszcze oring. Dzięki za pomiar :beer:
By marti701
Dziwna sprawa :roll: Cały czas testuję z baniakiem ST od kolegi @Nałóg Totalny , ale przed chwilą założyłem ten z zestawu. Kopa brak. Myślę sobie pewnie coś trąciłem przy wymianie. Zakładam ST, jest kop, znów z zestawu, nie ma kopa. Nie mam suwmiarki by pomierzyć, ale na oko widzę jedynie taką różnicę, że w ST komin jest z grubszej blachy. :shock:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
Grubość blachy na razie może zostawmy w spokoju. Ale przyjrzyj się (w klonie i w bellcapie ST) średnicom komina, zarówno tej grubszej części (nad bazą) jak i krótszej (od ustnika). Sprawdź też długość tych dwóch części komina. Ciekawa sprawa. Przypuszczam, że problem z brakiem kopa tkwi w znacznym przewężeniu komina w klonie. Przewężenie to prawie nie występuje w bellcapie. Bardzo ważny będzie też sposób w jaki się zaciągasz. Jeśli dość gwałtownie, to większego kopa poczujesz przy braku przewężenia, czyli z bellcapem. Ale paradoksalnie - jeśli zaciągasz się powoli, typowo MTL, to również odczujesz większego kopa na bellcapie. Tylko, że to nie będzie typowy kop, ale raczej taki "harsh" w gardło. Coś takiego występuje kiedy ktoś mniej doświadczony próbuje na siłę wziąć sztacha w stypu MTL na parowniku dopłucnym. Angole na taki typ kopa mówią "harsh throat hit" i jest to oczywiście zjawisko niepożądane, czasem bolesne :lol:
Taką mam teorię.
Na fotkach zaznaczyłem różnicę w przewężeniach. Widać, że w bellcapie zwężka prawie nie występuje, a w klonie jest bardzo duża.
Jeśli tak jest w oryginalnym bellcapie od Steam Tunersów, to zdaje się, że chłopaki to zdupczyli, albo taki był zamysł.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Superlux
Nałóg Totalny pisze:
Superlux pisze:No też ma 11mm ( klon 22 mm, YFTK z Ft ) a z tego co widzę to Ty potrzebujesz 11,5...dlatego właśnie " teoretycznie " nie pasuje. No chyba że coś się tam pozmieniało na tych zdjęciach które zapodałeś :zakrecony

Nic się nie pozmieniało, jest sztywniutko tak jak było :)
Będzie pasował jak ulał, bo dochodzi jeszcze oring. Dzięki za pomiar :beer:

Niezły ze mnie agregat :lol: , o oringu zapomniałem. Tak to jest kiedy się nie myśli :roll:
Czyli a propos de facto znalazłeś odpowiedniego klona, pogratulować :beer:

:drinkb
By marti701
Nałóg Totalny pisze:Grubość blachy na razie może zostawmy w spokoju. Ale przyjrzyj się (w klonie i w bellcapie ST) średnicom komina, zarówno tej grubszej części (nad bazą) jak i krótszej (od ustnika). Sprawdź też długość tych dwóch części komina. Ciekawa sprawa. Przypuszczam, że problem z brakiem kopa tkwi w znacznym przewężeniu komina w klonie. Przewężenie to prawie nie występuje w bellcapie. Bardzo ważny będzie też sposób w jaki się zaciągasz. Jeśli dość gwałtownie, to większego kopa poczujesz przy braku przewężenia, czyli z bellcapem. Ale paradoksalnie - jeśli zaciągasz się powoli, typowo MTL, to również odczujesz większego kopa na bellcapie. Tylko, że to nie będzie typowy kop, ale raczej taki "harsh" w gardło. Coś takiego występuje kiedy ktoś mniej doświadczony próbuje na siłę wziąć sztacha w stypu MTL na parowniku dopłucnym. Angole na taki typ kopa mówią "harsh throat hit" i jest to oczywiście zjawisko niepożądane, czasem bolesne :lol:
Taką mam teorię.
Na fotkach zaznaczyłem różnicę w przewężeniach. Widać, że w bellcapie zwężka prawie nie występuje, a w klonie jest bardzo duża.
Jeśli tak jest w oryginalnym bellcapie od Steam Tunersów, to zdaje się, że chłopaki to zdupczyli, albo taki był zamysł.

Obrazek
Obrazek

Z zewnątrz różnią się znacznie, ale od środka już nie.

Obrazek

Obrazek

To nie jest tak, że po założeniu bellcapa dostajemy hita w gardło. Czuć kopa, ale taki jaki powinien być. Na baniaku z zestawu smak i kop zostaje jakby delikatnie stonowany. Czary jakieś
Smok Strick Prince

Witam, posiadam Smok Stick Prince od jakiegoś mies[…]

GeekVape Aegis 100w

Ponieważ dostałem prośbę o opisanie tego moda, a […]

Nowe zasilanie - jakie?

Czołem. Istick Eleaf 20 i 30 W umierają. Niestety[…]

Po wprowadzeniu zapisów (nieszczęsnej) ustawy i zm[…]