EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By CharlesVane
#1895439
Witam, to mój pierwszy post a więc witam wszystkich, e-papieros pale juz kilka ładnych lat, ale zawsze miałem zwykłe na przycisk, nie znam się, kupiłem P1 LOOP i tam idzie nastawić napięcie od 3.4V do 4.8V, oczywiście idzie wyczuć większą chmurę na wyższym napięciu, ale co jeszcze może się zmienić? Czy mocniejsze podgrzanie płynu szkodzi ?
By Krasnal45
#1895442
Najpierw czytamy, potem pytamy, na końcu kupujemy. Ty zrobiłeś dokładnie odwrotnie. Najpierw kupiłeś, teraz pytasz, a czytanie pewnie boli?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1895444
P1 LOOP to brzmi dumnie jak android. Zanim się zatrujesz i tak się zepsuje pewnie ten LOOP. Więc masz z bani, jeden problem mniej.
By Krasnal45
#1895445
A czego oczekujesz od nas, porady? Odnośnie czego?
Odpowiem Ci na Twoje pytanie skoro już pytasz. Mocniejsze podgrzanie płynu Ci nie zaszkodzi. Dużo wcześniej zostaniesz ostrzeżony pewnym zwierzakiem.
By CharlesVane
#1895447
"Dużo wcześniej zostaniesz ostrzeżony pewnym zwierzakiem" Co ??

P1 LOOP nie wiem , taki jest napis, pisałem, że się nie znam ;/
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1895448
CharlesVane, dlaczego więc przed zakupem nie odwiedziłeś tego forum? Błąd.
No dobra. Zespół grzewczy 1,6 więc ustaw dla niego okolice 3,8V i to byłoby na tyle z porad.
Większe napięcie to większe obciążenie dla tej grzałki i krótszy jej żywot a dla Ciebie bardziej gorąca chmura,możliwość nagłego spotkania z bobrem (spalony vel przypalony nośnik w grzałce w skrócie spalenizna czyli super smak)
oraz zwiększona częstotliwość wymiany grzałek. Szkody większej pewnie nie zaznasz, ale i szczęścia raczej też nie.
Więc jak masz możliwość to rozwiąż ten związek, bo przyszłościowy to on nie jest.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1895449
Jaką masz tam grzałkę? Bodajże 1,6 oma. Ustaw napięcie w granicach 4,0 volt i będzie dobrze.
By CharlesVane
#1895452
No , o takie odpowiedzi chodziło, trafnie i na temat, dziękuje bardzo, tak grzałka 1.6oma, a jeżeli ustawie na najmniejszy zakres 3.4V to będzie jakieś gorsze spalanie płynu(jakościowo), czy tylko po prostu mniejsza chmura ?

Aha i nie będę zakładał nowego wątku i zapytam tutaj czy czym niższa temperatura podgrzania płynu jest "zdrowsza", tzn. mnie wydziela się substancji szkodliwych?
By Krasnal45
#1895454
Spalanie płynu? Tam nie ma żadnego spalania. Jest podgrzewanie w wyniku czego następuje jego parowanie.
CharlesVane pisze: zapytam tutaj czy czym niższa temperatura podgrzania płynu jest "zdrowsza", tzn. mnie wydziela się substancji szkodliwych?

To niezupełnie tak. Przede wszystkim, nikt nie powiedział, że wapowanie jest zdrowe. Jest mniej szkodliwe od palenia papierosów. W porównaniu z papierosami, e-papieros nie wydziela substancji szkodliwych, a jeżeli wydziela, to w porównaniu do papierosa analogowego są to ilości śladowe pochodzące z aromatu zawartego w liquidzie. Jeżeli paliłeś papierosy i przestawiłeś się na e-papierosy, w obojętnie w jakiej postaci, powinieneś to zauważyć sam po sobie. Jeżeli nigdy nie paliłeś papierosów, to nasza dyskusja przybierze zupełnie inny obrót.
By CharlesVane
#1895461
Palę normalne i te. Cały czas, normalnie palę paczkę dziennie Mallborasów i dodatkowo e-papieros. Dlatego pytam. Mniej więcej wiem jak bardzo co jest szkodliwe, ale chcę znać różnicę w ustawieniach e-papierosach i szkodliwością, aby to zminimalizować. Wiem to raczej nie ma sensu przy paleniu paczki normalnych dziennie, ale tak pytam z ciekawości, a może nawet w końcu rzucę zwykłe :)
By Krasnal45
#1895463
Paczkę analogów dziennie walisz w płuca, a pytasz czy e-papieros będzie mniej szkodliwy na napięciu o pół wolta niższym??? :shock: Robisz głupka z siebie, czy próbujesz robić z nas?
Dałem chyba jasną odpowiedź:
W porównaniu z papierosami, e-papieros nie wydziela substancji szkodliwych, a jeżeli wydziela, to w porównaniu do papierosa analogowego są to ilości śladowe pochodzące z aromatu zawartego w liquidzie.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2019, 22:12 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Timi
#1895464
@CharlesVane
Ładnie się zakręciłeś :lol:
:palm2
By CharlesVane
#1895468
Timi pisze:@CharlesVane
Ładnie się zakręciłeś :lol:
:palm2


Dlaczego ? Pytam czy działając na napięciu 3.4V jest mniej szkodliwe niż 4.8V.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1895474
CharlesVane pisze:
Timi pisze:@CharlesVane
Ładnie się zakręciłeś :lol:
:palm2


Dlaczego ? Pytam czy działając na napięciu 3.4V jest mniej szkodliwe niż 4.8V.

Całe to pytanie jest z doopy wyjęte i jakakolwiek odpowiedź na nie dąży do tego samego. Jako spec od wysokich napięć odpowiem że zabijają Ampery. Takie napięcia możesz nosić spokojnie w kieszeni bez uszczerbku większego na zdrowiu. Co innego jak ci batka wybuchnie, ale o to nie pytałeś, a wybuchają w kieszeni lub okolicach paszczy.
Awatar użytkownika
By Timi
#1895486
CharlesVane pisze:Ampery nie zabijają, zabija natężenie, prąd.

A jego jednostką jest pixel.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
By Maskota
#1895493
CharlesVane pisze:Ampery nie zabijają, zabija natężenie, prąd.
Nie zabijają volty a właśnie ampery :D Amper jest jednostką natężenia prądu. Spawarka dająca spoczynkowo np. 25 volt przy natężeniu 250amper w odpowiednich warunkach usmaży Cię jak kurczaka gdzie 220voltów z gniazdka raptem nieprzyjemnie pierdyknie. Zajmij się swoim e fajkiem bo fizyka nie jest Twoją mocną strona :D
By CharlesVane
#1895497
Maskota pisze:
CharlesVane pisze:Ampery nie zabijają, zabija natężenie, prąd.
Nie zabijają volty a właśnie ampery :D Amper jest jednostką natężenia prądu. Spawarka dająca spoczynkowo np. 25 volt przy natężeniu 250amper w odpowiednich warunkach usmaży Cię jak kurczaka gdzie 220voltów z gniazdka raptem nieprzyjemnie pierdyknie. Zajmij się swoim e fajkiem bo fizyka nie jest Twoją mocną strona :D


A przy 1V ile trzeba amper aby usmażyć kogoś ?

E-fajkiem się właśnie zajmuje, próbuje podłączyć 3 ogniwa li-po pod ten wynalazek.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.