EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By gotx
#1894064
Dzień dobry. Ostatnio zacząłem mieszać własne liquidy i trochę zdziwiła mnie ich "moc". Zazwyczaj kupowałem tańsze liquidy (Dr Jack albo inne mniej znane marki) o deklarowanym stężeniu nikotyny 12mg. Tak więc zrobiłem sobie mieszankę własną o takim samym stężeniu (paliłem po leżakowaniu min. tygodnia, więc wszystko się dobrze zmieszało) i ku mojemu zdziwieniu trudno było to palić - smak jest OK, ale drapie to w gardło i mam uczucie za dużej "mocy" nikotynowej. Mieszanka na bazie 50pg / 50vg. Rozcieńczyłem własną mieszankę dolewając trochę gliceryny (aby osiągnąć stężenia 9mg oraz 6mg - gliceryna, aby trochę złagodzić drapanie). I co się okazało, w moim odczuciu smakowym liquid własny po dolaniu gliceryny, po osiągnięciu stężenia około 7,5mg nikotyny daje tyle kopa co kupny (ten z niższej półki cenowej) o stężeniu 12mg. W moim przypadku osiągnąłem bardzo zadowalający efekt przy stężeniu we własnych mieszankach 7,5mg, mimo że wcześniej kupne to tylko 12mg. W sensie mam podejrzenia, że kupne liquidy mogą trochę na tej nikotynie oszukiwać, dając mniejsze stężenia. W sumie nie wiem, czy ktoś kontroluje jakość sprzedawanych liquidów pod kątem stężenia nikotyny. Mam więc do was takie pytanie, czy zauważyliście coś podobnego? Może ewentualnie to nie kwestia nikotyny, tylko po prostu w liquidach kupowanych przeze mnie był jakiś inny, skład powodujący łagodniejszy efekt e-palenia.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1894095
gotx pisze: Może ewentualnie to nie kwestia nikotyny, tylko po prostu w liquidach kupowanych przeze mnie był jakiś inny, skład powodujący łagodniejszy efekt e-palenia.

gotx pisze:Mieszanka na bazie 50pg / 50vg.

Przeważnie gotowe liquidy mają 30PG/70VG. Podbiłeś glikol, który jest odpowiedzialny za wyrazistość smaku i w pewnym sensie kopa.
gotx pisze:W sumie nie wiem, czy ktoś kontroluje jakość sprzedawanych liquidów pod kątem stężenia nikotyny.

Też nie wiem ale produkty niektórych firm, nie są najwyższych lotów, więc i moc może być przekłamana.

Wniosek? Trzeba mieszać samemu :wink:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.