EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By piotros34
#1893507
Skusiłem się i zamówiłem e-papierosa przez domenę ,,ali'' paczkę zatrzymał mi urząd celny - dostałem list, abym nadesłał im potwierdzenie zakupu dla przedmiotu.
Dzisiaj dostałem list z taką treścią:

Obrazek

Czy mogę się do tego jakoś odwołać, czy nie ma już szans na 'ratunek'?
Na stronie producenta znalazłem jakiś certyfikat ale nie wiem czy to wystarczy (Vaporesso).
Instrukcji obsługi może mógłbym gdzieś poszukać na jakiejś stronie i też przetłumaczyć.
Pytanie jest takie czy to wystarczy czy nie ma najmniejszego sensu i jak dalej zachować się w tym przypadku?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1893510
Coś nowego. Podeślij im co potrzebują i czekaj na rozwój wypadków. Normalne, nic strasznego.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1893511
By piotros34
#1893513
Tylko nie mam tego co potrzebują, muszę tego szukać na zasadzie skopiować tekst po angielsku, przetłumaczyć i wysłać - a nikt mi się pod tym nie podpisze, że to prawdziwa instrukcja itd.
Więc jestem w kropce ale jak widzę to chyba stracę paczkę i dostanę dodatkowo do zapłaty za utylizację?
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1893514
piotros34 pisze:Tylko nie mam tego co potrzebują, muszę tego szukać na zasadzie skopiować tekst po angielsku, przetłumaczyć i wysłać - a nikt mi się pod tym nie podpisze, że to prawdziwa instrukcja itd.
Więc jestem w kropce ale jak widzę to chyba stracę paczkę i dostanę dodatkowo do zapłaty za utylizację?


Możesz mieć i podpisane kwity przez samego Xi Jinpinga, ustawa mówi jasno.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1893515
SuwMar pisze:
piotros34 pisze:Tylko nie mam tego co potrzebują, muszę tego szukać na zasadzie skopiować tekst po angielsku, przetłumaczyć i wysłać - a nikt mi się pod tym nie podpisze, że to prawdziwa instrukcja itd.
Więc jestem w kropce ale jak widzę to chyba stracę paczkę i dostanę dodatkowo do zapłaty za utylizację?


Możesz mieć i podpisane kwity przez samego Xi Jinpinga, ustawa mówi jasno.

I dlatego należy dostarczyć wymienione dokumenty.
By Krasnal45
#1893517
piotros34 pisze: przetłumaczyć i wysłać - a nikt mi się pod tym nie podpisze,

SuwMar pisze:Możesz mieć i podpisane kwity przez samego Xi Jinpinga

Zrób tak jak oni zrobili. Sam podpisz: "Z upoważnienia Xi Jinpinga, ojca żółtego narodu - @piotros34 :lol:
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1893529
piotros34 pisze:Tylko nie mam tego co potrzebują, muszę tego szukać na zasadzie skopiować tekst po angielsku, przetłumaczyć i wysłać - a nikt mi się pod tym nie podpisze, że to prawdziwa instrukcja itd.


Wg fragmentu pisma działania zmierzające do usunięcia nieprawidłowości może podjąć producent lub jego upoważniony przedstawiciel. Przedstawiciel w tym przypadku jest zapewne rozumiany jako importer, więc nie próbowałbym wpasowywać się w tę rolę, żeby potem jeszcze bardziej nie musieć się tłumaczyć.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 22:21 przez E-Styx, łącznie zmieniany 1 raz.
By cbn
#1893542
Zawsze też możesz powiedzieć "prawdę" czyli że w paczce jest e-papieros, a na radosną nowinę celnika, że nie przepuści takiej paczki, wytłumaczyć się ze swojej niewiedzy na temat przepisu o kupnie takiego asortymentu z za granicy i poprosić o jego zwrot do nadawcy. Po czym jak paczka wyruszy w drogę powrotną za mur otworzyć spór na Ali express z prośbą o całkowity zwrot kosztow z powodu zawrócenia paczki przez celników. W moim przypadku zakończyło się to bez straty złotówki. Dostałem nieco inne pismo więc jeśli uda Ci się zdobyć wymagany dokument to próbuj. Natomiast wszelkie próby oszukania celników lub brak odpowiedzi raczej na dobre nie wyjdzie, bo oni dobrze wiedzą co jest w paczce i mają pełne prawo ją otworzyć.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
By piotros34
#1893543
oni stwierdzili właśnie, że tam jest epapieros (po nazwie jaka jest wpisana na paczce) czyli nie wysyłać dokomentacji żadnej? (to jest nie kombinować z tłumaczeniem jakichś wpisów ze stron i wysyłać) tylko dzwonić i tyle?
By dexx
#1893547
Dzwoń ,podaj numer sprawy , jak się będą pytać co jest to mów prawdę, spytaj sie dokładnie jakie dokumenty potrzebują, jesli dobrze zagadasz ,poprosisz, to być może ci puszczą paczkę, ewentualnie zapłacisz tylko Vat +koszty celne
Awatar użytkownika
By PucH2
#1893555
Goldi pisze:Czego byś nie napisał to i tak paczki z e-p nie dostaniesz.

Zamówi nową :lol:
Grunt to twardym być!
By Dizeed
#1893590
Ja sie podziele moim doswiadczeniem. Przepraszam za stylistyke ale pisze z komorki na szybko - chce pomoc. Otoz identyczna sytuacja jakies 2 miesiace mnie spotkala. Opisalem rzeczy po nazwie. Elektroniczny inhalator nikotynowy, atomizery sztuk 2 do niego zwoj drutu oporowego, etc. Zadzwonilem czy moge podeslac im skan na mail. Babeczka mila mowi ze tak i po podeslaniu doliczyli mi z 30% pln do wartosci platne przy odbiorze na co sie zgodzilem inaczej utylizacja na koszt chinczyka i juz. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1893592
Dizeed pisze:Ja sie podziele moim doswiadczeniem. Przepraszam za stylistyke ale pisze z komorki na szybko - chce pomoc. Otoz identyczna sytuacja jakies 2 miesiace mnie spotkala. Opisalem rzeczy po nazwie. Elektroniczny inhalator nikotynowy, atomizery sztuk 2 do niego zwoj drutu oporowego, etc. Zadzwonilem czy moge podeslac im skan na mail. Babeczka mila mowi ze tak i po podeslaniu doliczyli mi z 30% pln do wartosci platne przy odbiorze na co sie zgodzilem inaczej utylizacja na koszt chinczyka i juz. Pozdrawiam


Tak czytam co napisałeś i przychodzą mi do głowy tylko dwie możliwości. Pierwsza to taka, że kobiecie znudziła się już ta praca, druga to musiałeś mocno płakać jeżeli Ci to puścili(kobieta była bardzo uczuciowa). :mrgreen:
Utylizacja bądź odesłanie do *FT* to najbardziej prawdopodobne i chyba jedyne wyjście co ma tutaj rację bytu.
By Dizeed
#1893916
Kombinujcie i nauczcie się plakać na zawołanie. Polecam. Generalnie to na paczce troszku zaoszczędzłlem, ale już nie zamawiam od chińskich braci. ;) Poza tym sądzę iż jeżeli mamy zamówionko do 300, może 400 zł, to szkoda zachodu i naciskania by otrzymać to co chcemy jesli płacz nie pomaga. Ech gdyby tylko u nas wybór byłby większy albo taki jak u nich a nie z 70% towarów od razu przegrywa z ustawą "Teraz Panowie Dupcia" (tpd). Pamiętam że kiedyś dosyłkę robili z Grecji i automatycznie, jako państwo UE, omijali kontrolki i celnicy nie pisali listów miłosnych z odą do utylizacji. A co do innego nazewnictwa to i tak mogą poświńtuszyć że to niebezpieczne materiały. Ja życzę powodzenia i dawajcie znać co sie uszykowało. Pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony 09 maja 2019, 22:39 przez Dizeed, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1893917
@Dizeed piękny esej a teraz weź go popraw zgodnie z Regulaminem :wink: ( III p.1).
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.