EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By Jajacek2
#1892964
Mam od niedawna ten parownik i byłbym z niego bardzo zadowolony gdyby nie pewien problem. Niezależnie od sposobu ułożenia bawełny mam jakieś dziwne problemy z transportem liquidu. Po nowym setupie normalne wapowanie trwa góra dzień albo dwa, a potem pojawiają się objawy słabego transportu. Nie jest to stricte bóbr, ale raczej chmurzenie na jego granicy, dość nieprzyjemne. Próbowałem dawać mniej waty, więcej, układałem ją głęboko do samego końca kanałów z liquidem, albo krótko, żeby je tylko zakryć od góry i cały czas jest to samo. Na drugi albo trzeci dzień po każdym nowym setupie pojawia się lekki posmak bobra. Mam jeszcze drugi parownik Kayfun v4 od SV, z taką samą grzalką, bawełną i liquidem, na którym muszę zmieniać watę co 5-7 dni.
By Maskota
#1892967
A czy w czasie gdy zaczyna się ten słaby transport odpowietrza się baniak? Ja podobne problemy miałem z k5 (pomine że było to zimą i liquid mógł gęstnieć chociaż używam 50/50). Po zrobieniu nowego seta działał dobrze przez 2-3 baniaki i zaczynało się chmurzenie na granicy bobra. Wymieniłem uszczelki i parownik zaczął się poprawnie odpowietrzać mimo używania w tej samej temperaturze. A wcześniej musiałem co jakiś czas popuścić cap od tankowania żeby poszły bombelki dopiero wtedy jakiś tam transport był. Sprawdź czy u Ciebie się odpowietrza w momencie zaniku transportu
Awatar użytkownika
By Jajacek2
#1892970
Też na to wpadłem, kiedy odkręcę na chwilę cap i odczekam parę minut wszystko wraca do normy ale po kilku chmurach jest znowu to samo. Zastanawiam się nad rozwierceniem otworów transportujących liquid.
By Maskota
#1892971
Jajacek2 pisze:Też na to wpadłem, kiedy odkręcę na chwilę cap i odczekam parę minut wszystko wraca do normy ale po kilku chmurach jest znowu to samo. Zastanawiam się nad rozwierceniem otworów transportujących liquid.
Spróbuj najpierw podmienić oringi na nowe. Może z którymś jest problem i kuleje przez to transport. Może uda się obejść bez inwazyjnych sposobów
Awatar użytkownika
By Jajacek2
#1892973
Spróbuję ale nie sądzę żeby to coś pomogło, parownik jest nowy więc oringi także. Uszkodzenie oringów spowodowałoby zmniejszenie podciśnienia we wnętrzu komory na liquid i właśnie wtedy byłby lepszy transport.
By Maskota
#1892975
Niby tak powinno być, jednak sugerując się moim przypadkiem że po zmianie oringów wszystko wróciło do normy to właśnie zrobiłbym w pierwszej kolejności. Brak mi innych pomysłów ponieważ mój był już kilka miesięcy używany gdy stracił transport
By mattoid1973
#1892993
Jajacek2 pisze:Uszkodzenie oringów spowodowałoby zmniejszenie podciśnienia we wnętrzu komory na liquid i właśnie wtedy byłby lepszy transport.


Czekaj, czekaj... A jakim cudem chciałbyś mieć lepszy transport jeśli podciśnienie będzie mniejsze? Bo na mój gust działa to odwrotnie niż Ci się wydaje.
By Dyszka
#1893058
mattoid1973 odkręć górny cap w tym czajniku , dowiesz się jak zmniejszenie podciśnienia , tak do zera wpłynie na transport .
By mattoid1973
#1893075
@Dyszka
Mylisz pojęcia/zjawiska. Zmniejszenie podciśnienia musi pogorszyć transport, bo zaciąganie się parą, nie powoduje przy okazji "zassania" liquidu. Natomiast odkręcenie capa, spowoduje wylanie się całego liquidu, właśnie przez brak podciśnienia, które ten liquid utrzymuje w baniaku. Przy okazji szczelny baniak, przy zaciąganiu się powoduje przepływ liquidu w przeciwną stronę, niż właśnie go, poprzez odkręcenie capa.
Pomysł, przetestuj i daj znać, czy odkręcenie capa Ci poprawi transport. Ewentualnie zapytaj nauczyciela od fizyki.
Awatar użytkownika
By Jajacek2
#1893468
Problem rozwiązałem z pomocą dwóch waperów z Salonu Rozchmurzonych. Pomogło zmniejszenie ilości bawełny w kanałach transportujących liquid i pozostawienie odrobiny wolnego miejsca w kanałach, po zewnętrznej stronie. Pod koniec tego wątku https://e-papierosy-forum.pl.pl/forum/vi ... =82&t=4341 jest dokładniejszy opis.
By pietrek86
#1893474
Na jakim setupie wapujesz - drut i bawełna ze masz smak przez 2 tygodnie?
Awatar użytkownika
By Jajacek2
#1893476
pietrek86 pisze:Na jakim setupie wapujesz - drut i bawełna ze masz smak przez 2 tygodnie?

Nie napisałem, że setup wystarcza mi na 2 tygodnie, tylko że na 5-7 dni. Mam grzałkę z kanthalu A1 0,4 mm, 8 zwojów na 3 mm, a bawełna to Hugsvape Snow Cotton.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.