EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By MyDamianek
#1835063
Mam problem z wyborem grzałki do zeus rta , a mianowicie , chciałbym żeby dobrze oddawała smak i działała na około 25 w . Zależy mi na chłodnej chmurce . Najlepiej żeby była łatwa do skręcenia bo jestem zielony w skręcaniu grzałek :)
By Dzwonu
#1835080
No to może Geekvape N80 fused clapton wire 30GA*3+38GA. Drut jest mega miękki, szybko się nagrzewa, bardzo łatwo się z niego robi grzałki, dostępny w najlepszym sklepie.
By Dzwonu
#1835097
No właśnie nie, drut drutowi nierówny. Ja po walkach z grubymi claptonami znalazłem złoty środek.Cienkie rdzenie i owijka, szybki start, chłodny parownik. Zresztą temat kilkukrotnie był wałkowany na forum. To są moje odczucia, może inni lubią grubsze. Ale fakt jest taki, że gruby drut równa się więcej mocy do bujnięcia grzałki.
Awatar użytkownika
By tabacznik
#1835157
Obecnie na Battlestar RTA mam skręcone grzałki z Kanthalu A1 26ga+Ribbon Twisted Wire. 2 x 7 zwojów (chyba) na 3mm, co dało mi 0.44 Oma. Ogółem drut wygląda jak skrętka taśmy z drutem. Dobrze się kręci, bez wcześniejszego opalania palnikem. Co do nagrzewania. Przy 28-32 W rozgrzewa się powoli, ale i tak mam nawyk 2-3 krotnego pulsowania przyciskiem, przed zaciągnięciem się.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1835359
To może ja pomogę, bo jakoś 2 tyg temu przez jednego z użyszkodników forum musiałem się pomęczyć trochę z tym parownikiem(równocześnie ze swoim egzemplarzem). Na 2 parownikach przewaliłem może z 5-6 różnych typów grzałek(z rdzeniami w zakresie 0,18-0,25mm, jak i bezrdzeniowe). Ten parownik dość mocno odbiega od podobnych konstrukcji przez typ nawiewu i ogromne LH(dość specyficzne oddawanie smaku). Zdjęć jeszcze nawet nie zdążyłem obrobić / opublikować, ale finalny wybór w obu egzemplarzach padł na micro sploty(2-stronnie lusterkowane/ spłaszczone do granic wytrzymałości materiału). Bodajże 10 drutów x2(loops) w rozmiarach 0,10-0,12mm co zwróciło 0,7-0,9Ohm i przyjemną, soczystą, zimną chmurę w zakresie 25-35W:
Obrazek
Wszystko co testowałem i posiadało rdzenie nawet 0,18mm jakoś wybitnie dobrze się nie spisywało, pomimo, że zostawiałem dużo wolnych przestrzeni/ bardzo luźne owijki(0,05-0,08mm) w SFC. Po prostu ten parownik nie lubi żelastwa, a praca na fajnym poziomie na gołych drutach 0,3-0,4mm nawet w trybie TC to totalny niewypał.

Aha i przed instalacją finalnej grzałki właściciel tego parownika włożył tam bodajże FC - niby malutki 2x0,25mm + 0,1mm, ale jak widać i tak taka ilość żelastwa zaowocowała powolnym obumieraniem izolatora. Zatem nie bagatelizowałbym powyższego tematu, bo dobór odpowiedniej grzałki akurat w zeusie jest dość ważny(zresztą wszystkie produkty GV nie lubią żelastwa/ ich izolatory).
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1835398
@TooCruel

Czy jest jakaś f-ma ( oprócz Ciebie i Kormiro :wink: ) która produkuje, sprzedaje na szeroką skalę podobne grzałki, chodziłoby dokładnie o coś takiego...z delikutaśnych drucików, właśnie w zakresie 0,7 - 1,0 Om - circa about takie jakie zrobiłeś tutaj czy wcześniej do Cthulhu MTL ?
To co jest dostępne na rynku to dramat a nie każdy ma odpowiednie zdolności żeby robić podobne cuda...wiem napiszesz że to łatwe *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By blucas
#1835400
Podpinam się do pytania. Szukam i nigdzie znaleźć nie mogę żadnego sklepu gdzie można by dostać jakieś małe grzałki.
Chętnie bym sprawdził czy da się coś poza pojedynczym drutem zamontować do Hussara RTA. Oczywiście pod smak.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1835402
Superlux pisze:@TooCruel

Czy jest jakaś f-ma ( oprócz Ciebie i Kormiro :wink: ) która produkuje, sprzedaje na szeroką skalę podobne grzałki, chodziłoby dokładnie o coś takiego...z delikutaśnych drucików, właśnie w zakresie 0,7 - 1,0 Om - circa about takie jakie zrobiłeś tutaj czy wcześniej do Cthulhu MTL ?
To co jest dostępne na rynku to dramat a nie każdy ma odpowiednie zdolności żeby robić podobne cuda...wiem napiszesz że to łatwe *BOJE SIE*


Z tego co mi wiadomo to raczej to nieopłacalne, aby dana firma spłaszczała sploty i dodatkowo je lusterkowała. GV robi produkty o nazwie ALPHA BRAID i coś tam coś tam, tylko bliżej 0,3-0,4Ohm, ale są dość grube i średnio nadają się do pracy w klimatach MTL, albo po prostu typowo pod niską moc. Jedyne na co można liczyć to na jakichś rzemieślników, którzy po prostu lubią babrać się w drutach(i przy okazji mają wyobraźnię jak poprawnie przeliczyć dany układ MTL). Praca na splotach z drutami 0,1mm i mniej nigdy nie była dla mnie prosta, ale jakoś się do nich przyzwyczaiłem(początkowo męka po 2-3h nad 20cm... aktualnie 30min i mamy perfekcyjnie dociągnięte druty nawet na 4-5 takich grzałek jak wyżej).
Awatar użytkownika
By Superlux
#1835406
TooCruel pisze:
Superlux pisze:@TooCruel

Czy jest jakaś f-ma ( oprócz Ciebie i Kormiro :wink: ) która produkuje, sprzedaje na szeroką skalę podobne grzałki, chodziłoby dokładnie o coś takiego...z delikutaśnych drucików, właśnie w zakresie 0,7 - 1,0 Om - circa about takie jakie zrobiłeś tutaj czy wcześniej do Cthulhu MTL ?
To co jest dostępne na rynku to dramat a nie każdy ma odpowiednie zdolności żeby robić podobne cuda...wiem napiszesz że to łatwe *BOJE SIE*


Z tego co mi wiadomo to raczej to nieopłacalne, aby dana firma spłaszczała sploty i dodatkowo je lusterkowała. GV robi produkty o nazwie ALPHA BRAID i coś tam coś tam, tylko bliżej 0,3-0,4Ohm, ale są dość grube i średnio nadają się do pracy w klimatach MTL, albo po prostu typowo pod niską moc. Praca na splotach z drutami 0,1mm i mniej nigdy nie była dla mnie prosta, ale jakoś się do nich przyzwyczaiłem(początkowo męka po 2-3h nad 20cm... aktualnie 30min i mamy perfekcyjnie dociągnięte druty nawet na 4-5 takich grzałek jak wyżej).



Dziękuję za odpowiedź, tak podejrzewałem. Trochę już czytałem o Twoich pracach, czytałem jak to opisywałeś...niestety nie nadaję się - znam swoje ograniczenia :roll: Właśnie chodziło mi o klimaty mtl, no i jeżeli dla Ciebie nie było to proste a jesteś w top10 na świecie to co takie małe żuczki jak ja mogą...co najwyżej mogą coś spitolić :mrgreen: Ok, wszystko już wiem...i wiem gdzie szukać, rzemieślnicy to dobry adres. :wink:
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1835427
blucas pisze:Podpinam się do pytania. Szukam i nigdzie znaleźć nie mogę żadnego sklepu gdzie można by dostać jakieś małe grzałki.
Chętnie bym sprawdził czy da się coś poza pojedynczym drutem zamontować do Hussara RTA. Oczywiście pod smak.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka


Musisz podpytać użytkownika @ulthart. Z tego co pamiętam testował masę rozwiązań pod tym parownikiem.
Hussara nie posiadam ale jego baza jest większa niż np w tym mikro-parowniku tym MTLowu:
Obrazek
Układy na 0,1-0,12mm dość łatwo ukształtować w takich parownikach. Jeżeli powyższa skala nic nie mówi to tak wygląda goły drut 0,3mm na tle splotów jakie stosuje się w parownikach MTLowych:
Obrazek
...tylko nie wiem czy jest to wątek o Hussarze...
Awatar użytkownika
By blucas
#1835447
TooCruel pisze:...tylko nie wiem czy jest to wątek o Hussarze...


Tak, wiem. Dlatego też jedynie podpiąłem się pod pytanie i przepraszam za OT ale muszę jeszcze sprostować pewien temat skoro TooCruel się rozpisał.

Chodziło mi o bazę dual = malutkie sloty i ogólna ciasnota.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
By heniek62
#1836951
Witam. Chciałbym zapytać posiadaczy Zeusa RTA czy w tym parowniku jest regulacja ilości dopływu liquidu.
By Resux
#1836996
Nie ma i nie jest potrzebna. Dostarcza go wystarczająco dużo i nie przelewa.
Awatar użytkownika
By Julia
#1837680
Ja kręcę zwykłą grzałkę z kanthal. Żadne plecionki itd. Zwykły staromodny drut. Wybieram gruby (chyba 0.4).
Średnica 0.3. Zwojów (dobrze odmieniam:)?) z miliard bo budowa wymusza takie rozwiązanie. Nagrzewa się od strzała, chmurzy pięknie.... Mocowałam się z kupą żelastwa i cholera mnie wzięła więc wracam do korzeni.
Jest cudnie. Polecam nowym w temacie.
By Resux
#1837688
Julia pisze:Ja kręcę zwykłą grzałkę z kanthal. Żadne plecionki itd. Zwykły staromodny drut. Wybieram gruby (chyba 0.4).
Średnica 0.3. Zwojów (dobrze odmieniam:)?) z miliard bo budowa wymusza takie rozwiązanie...

Na 0.32 (28ga) też fajnie wychodzi. Mam 7.5 zwoju o średnicy 3.5 mm. Wyszło 1.73 ohm i już na 10.5 W (moc jak w MTL :) ) da się wapować w temp. pokojowej. Jest dokładnie tak jak piszesz dalej. Cienki drut i szybkie podgrzanie liquidu są dla tego parownika najlepsze. Wcześniej testowałem tą z zestawu od producenta ( jakiś flat clapton) i fused clapton kanthal A1. Wapowanie na nich było tak samo dobre jak stare odgrzewane ziemniaki.
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1837721
Ja z kolei mam na Zeusie zasereowaną frzałkę z kanthalu 0,4. Zwykły parallel 10 zwojow i jest cudnie - 0,59 ohma, 45 watow i chmurzy bosko, smaczy bosko. Imo nie ma sensu sie bawic w jakies cudaczne plecionki, nie w tym parowniku ;)
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1890882
Witam. Zwracam się z pytaniem czy wasze Zeusy też dużo zużywają liquidu. Mój długo się nagrzewa na 35 W a potem pije jak smok po siarce. Grzałka skręcona z SS Fused Clapton Wire ss316L. Jakieś sugestie? Przesiadłem się z Smook Big Baby na gotowe grzałki na tegoż Zeusa Double i płyn znika czy to normalny objaw. Mam ochotę go odsprzedać a używam go od piątku 12 kwietnia i już jestem przerażony
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1890898
bercik1965 pisze:Witam. Zwracam się z pytaniem czy wasze Zeusy też dużo zużywają liquidu. Mój długo się nagrzewa na 35 W a potem pije jak smok po siarce. Grzałka skręcona z SS Fused Clapton Wire ss316L. Jakieś sugestie?

Sugestii jest kilka. Jeśli zadajesz pytanie, to zadawaj je jak najbardziej konkretnie. Nie napisałeś z jakich drutów skręcony jest fused clapton. Jednak poczytaj o bezwładności termicznej grzałek i ich powierzchni odparowania. Jeśli zrobisz zestaw np. z cienkiego zwykłego claptona, to powinno być wyraźnie lepiej.

Edyta:
Za cienki clapton ja osobiście uznaję 28 + 32. Zwykły pojedynczy drut grubości 26 GA też potrafi pozytywnie zaskoczyć.
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1890944
Podałem jaki drut użyłem do grzałki może nie wszystko ale się nie znam. Piszecie nazwy których nie ogarniam. Nie każdy jest w tym obeznany. Szukam pomocy a nie nazw. Może inaczej, co zalecacie, jaka grubość grzałki w środku jaki drut. Problemem jest to że chciałem singla a dostałem udała i nie ma raczej możliwości żeby go wymienić. Może inne propozycje atomizer z górnym wlotem powietrza. Jak pisałem wcześniej chętnie się go pozbędnę lub zamienię i tylko Wrocław
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1890946
bercik1965 pisze:Podałem jaki drut użyłem do grzałki może nie wszystko ale się nie znam.

Podałeś tylko rodzaj splotu i matriał z jakiego jest wykonany. Tak jakbyś zapytał: "mam białego mercedesa, dlaczego kiepsko jeździ". Nie podałeś grubości drutów, parametrów grzałek (średnica, ilość nawojów). Rdzenie w popularnych fused claptonach zaczynają się od 24 GA, a kończą na 30 GA. Owijki podobnie, a ja z wróżbiarstwa miałem mierną ocenę.
W zamian i tak dostałeś najbardziej treściwą odpowiedź jaką można było udzielić - łącznie z rodzajem i grubością drutów. Konkretny clapton, konkretny drut pojedynczy. Ukręć z jednego z nich identyczne grzałki w porównaniu do tych, jakie masz (ilość zwojów i średnica). Jeśli będzie mało satysfakcjonująco - trzeba kombinować dalej z tymi parametrami.
By Krasnal45
#1890947
bercik1965 pisze:Problemem jest to że chciałem singla a dostałem udała i nie ma raczej możliwości żeby go wymienić

A w czym jest problem? Do Zeusa Dual RTA można założyć zarówno dwie grzałki jak i jedną.
bercik1965 pisze:Podałem jaki drut użyłem do grzałki może nie wszystko ale się nie znam

Chodzi o grubość drutów w rdzeniu i grubość owijki.
Jeżeli nie ogarniesz podstawowych pojęć, to będziemy tak sobie gaworzyć jak ślepy z głuchym.
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1890990
dziękuję za cierpliwość i chyba zrozumiałem czego nie napisałem więc tak wracając do drutu 28ga x2 +30ga 10ft, a skręciłem na 7 zwojów średnicy 3mm i tym razem na jedną grzałkę. watę osadziłem dość ciasno i po dzisiejszych próbach wydawało się że jest OK ale nie do końca bo jak za dużo razy pociągnę to czuję bobra po chwili odpoczynku jest ok. Proszę o wyrozumiałość gdyż nazewnictwa nie ogarniam i mam z nim problem
By Maskota
#1890991
Za dużo waty i transportu nie ma

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1891001
bercik1965 pisze:wracając do drutu 28ga x2 +30ga 10ft, a skręciłem na 7 zwojów średnicy 3mm i tym razem na jedną grzałkę. watę osadziłem dość ciasno i po dzisiejszych próbach wydawało się że jest OK ale nie do końca bo jak za dużo razy pociągnę to czuję bobra po chwili odpoczynku jest ok

Druty, które podałem wcześniej (clapton i pojedynczy) stosuję przy dualu. Przy pojedynczej grzałce ten, który masz jest całkiem dobry, choć ja u siebie wolę używać 28 x 2 + 36 lub nawet 30 x 2 + 36. Na takich grzałkach 25 W jest czasem nawet za dużo i raczej ciężko na nich "zbobrzyć".

@Maskota ma rację. Zmniejsz ilość waty, aby miała jedynie niewielki opór w grzałce i rozczesz końcówki wkładane w kanały. Ja bym jeszcze spróbował zmniejszyć ilość zwojów. W swoich grzałkach robię maksymalnie 6 (częściej 5) i tyle zazwyczaj spełnia moje oczekiwania. Ale każdy ma je inne odnośnie mocy, wielkości chmury i smaku. Spróbować mozesz.
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1891006
dziękuję. zmniejszę ilość zwojów o jeden czyli do 6 dam trochę mniej waty i dam znać. a gdyby tak dać grzałkę nie na 3mm tylko na 2,5. Końcówki rozczesałem na tyle ile wydawało mi że dobrze. Z tym, że dla jednych jest dobrze dla innych za mało. Rany jakie to skomplikowane. Ale jestem wdzięczny, że ktoś się odezwał i podpowiada, jestem wdzięczny. Liczyłem że w sklepie wiedzą co i jak, widać się myliłem. Dzisiaj już nie mam czasu żeby się zająć nową watą ale jeszcze jedno pytanie radzicie zmienić na inny drut
By Maskota
#1891009
Drut możesz zostawić, ujmij tylko troche waty. Jeśli utrafisz z jej ilością to nie będziesz się musiał nawet przykładać do jej czesania a transport będzie ok.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1891211
bercik1965 pisze:a gdyby tak dać grzałkę nie na 3mm tylko na 2,5

W tym kierunku bym nie szedł w parowniku dostosowanym zarówno do 2, jak i do 1 grzałki. Na razie nie masz wprawy, a pewnie trzeba będzie popracować nad ułożeniem nośnika, bo kanał na liquid jest tam dosyć potężny. No i może to imo wpłynąć na osłabienie smaku - przynajmniej tak wynika z moich eksperymentów.
Awatar użytkownika
By blucas
#1891239
Panowie... kupiłem sobie BMW z silnikiem 5l. Co zrobić żeby palił 3l /100km?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1891241
Jeżdzij na holu z odpalonym silnikiem

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1891295
nie zmniejszyłem grzałki i została na 7 zwojach ale zmniejszyłem ilość waty i czuć poprawę, choć że tak powiem bardziej siorbie wydając właśnie taki dźwięk. Smak spoko nie czuć bobra a to już plus. Wiem muszę się dużo jeszcze nauczyć, ale uczymy się całe życie i wyciągamy wnioski oby dobre. Dziękuję za rady i poświęcony czas :D :D :D
By Maskota
#1891298
Popracuj jeszcze nieco nad ułożeniem waty. Jeśli dałeś jej tyle że jest na pograniczu nadtransport/lanie to będzie siorbać.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1891381
KRASNAL45. Fakt jest faktem jestem dziadkiem ale Ty jesteś starszy :) :) :) Może masz większą wiedzę, ale nie stawia cię to nad innymi. Rady żadnej nie udzieliłeś ale chciałeś zaistnieć, brawo Ty. :D :D :D
Dziękuję tym, którzy przyczynili się do tego, że coś pojąłem.
By Krasnal45
#1891391
@bercik1965
Gdybym nie był od Ciebie starszy, to nie odważyłbym się Ci tego napisać, co nie zmienia faktu, że nie było w tym cienia złośliwości. Wręcz przeciwnie.
Powiadasz, że się stawiam nad innymi i zaistnieć chciałem? Cóż, masz prawo do takiej opinii. Wygrałeś, jesteś wielki a ja z TWOJEGO wątku już znikam. Brawo Ty :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1891975
Krasnal45 przepraszam ale uważałem to za złośliwość i nie miałem złych intencji tylko ostatnio mam kiepskie dni
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.