EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By johenem
#1890848
Niedawno zakupiłem gotowy zestaw Vaptio Wall Crawler. I mam dwa dosyć spore problemy. Pierwszy jest taki, że bateria starcza na bardzo krótko (zasilony jest zielonym akumulatorem 18650 Sony- bodajże 2700mah). Drugi zaś jest taki, że od niedawna wyskakuje często taka pomarańczowa ikonka z literką V. Sprawdziłem to w instrukcji i pisze tam, ze ta ikona to zabezpieczenie nisko napięciowe. Tylko, ze nie do konca wiem od czego to zalezne i jak to naprawic. Prosze o pomoc
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1890886
johenem pisze:To jest nowy model i nowy akumulator, ma moze 4 dni wiec zajechany na pewno nie jest


Z tym nowym modelem to nie przesadzaj. :D
Akumulator może kupiłeś nowy a jest już "stary". :) Sprawdź na innym akusie.
By johenem
#1890889
Kupiony w vapeshopie, nie otwarty w pudełku nowy akumulator. W dodatku model Wall Crawler ma opcje sprawdzania zywotnosci akumulatora i tam po zakupie bylo wszystko ok, wiec stary to on raczej nie jest.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1890896
Tak wytłumaczone jak fizyka w czasie strajku belfrów :lol:
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1890900
johenem pisze:a co mam jeszcze powiedzieć?


Co tu jeszcze mówić, trzeba sprawdzić.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1890901
@johenem Najlepiej nic czego nie jest w stanie dowieść współczesna fizyka.

ps. wiesz że na tym forum ważono już batki przed i po naładowaniu, a nawet opracowano wzór że to wszystko gufno warte :lol:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2019, 20:01 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1890902
johenem pisze:Kupiony w vapeshopie, nie otwarty w pudełku nowy akumulator.

Przeczytaj jeszcze raz co Ci @SuwMar napisał. Mam kupione w 2017 kotlety, nie otwarte, w pudełku, nowe. Chcesz?
Może bardziej obrazowo dotrze.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1890905
johenem pisze:Dobrze, ale w skrocie odpowiedz jest taka ze to wina akumulatora tak?

Coś trzeba wykluczyć, więc najłatwiej sprawdzić na innym aku.
By Krasnal45
#1890910
johenem pisze:tylko co akumulator ma do ciągłych ikonek które sa w instrukcji opisane jako zabezpieczenie niskonapieciowe?

Ma to, że po wciśnięciu przycisku Power, występuje tak duży spadek napięcia na akumulatorze, że włącza się zabezpieczenie. Wina może leżeć zarówno po stronie akumulatora jak i boxa.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1890911
@johenem masz dwa wyjścia:
1. Kupić drugiego takiego samego boxa i sprawdzić aku.
2.Kupić drugie aku i sprawdzić boxa.
Wybór jest raczej oczywisty, ale wybierz co uważasz za słuszne.
By johenem
#1890924
Wapuje roznie, przewaznie 40/45w. I okej, sprawdze z innym akumulatorem. Btw. swoja droga, niezle musialbyc zjechany skoro z 5 kresek baterii ktore laduja sie pare h po nwm 10 buchach sa nagle 2 kreski. Laduje powiedzmy 3h, a wyladowywuje sie w 2min.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1890925
A jak ładowałeś aku? Przez usb.
By johenem
#1890926
Niestety przez usb.. mam w planach zakupić ladowarke ale teraz slabo z kasa, no ale z drugiej strony to naprawde mam go od kilku dni wiec od kilku ladowan przez usb chyba by sie az tak nie spierdzielil.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1890928
johenem pisze:naprawde mam go od kilku dni wiec od kilku ladowan przez usb chyba by sie az tak nie spierdzielil.

Jest to możliwe.
By Baryua
#1890929
Krasnal45 pisze:P.S. Mógłbyś to rozwinąć? :
W dodatku model Wall Crawler ma opcje sprawdzania zywotnosci akumulatora i tam po zakupie bylo wszystko ok

Mod ma opcję zmierzenia rezystancji wewnętrznej ogniwa. :wink:
@johenem jeśli masz więcej niż 250 mΩ (0,25 Ω) to masz kiepskie ogniwo. A jeśli powyżej 500 mΩ (0,5 Ω) to ogniwo nadaje się do utylizacji.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.