EPF
By BezimiennyII
Fajnie, delikatnie kwaskowy jest grape juice. Idealne odwzorowanie napoju Helena wingoronowego, takiego w butelce przypominającej prostopadłościan z lat 90.
A z innych - Achtung od Los Aromatos. Kiwi z agrestem.
By patrykz103
erbis pisze:
BezimiennyII pisze:...takiego w butelce przypominającej prostopadłościan z lat 90

Prostopadłościany z lat dziewięćdziesiątych różnią się od współczesnych?

Najwyraźniej kolega zapomniał wstawić przecinka w odpowiednie miejsce ;)
Awatar użytkownika
By Baryua
Witam serdecznie! :hat_low:
Jeżeli ktoś używał aromatów Red Oak, Red Type Blend, DK Tobacco Base II (ew. pierwsza wersja, II to tylko brak etanolu) lub Western to bardzo proszę o podzielenie się sprawdzonym dawkowaniem.
Przeszukałem internet i znalazłem takie zalecenia:
Red Oak: 3%, 3,5%
Red Type Blend: poniżej 10%, 5-15%, 5%, 3%
DK Tobacco Base: 4-7%, 2-5%, 5-6%, 5%
Western: 5%, 4%
O ile Red Oak i Western wyglądają sensownie, tak w dwóch pozostałych rozrzut jest dość duży i to na ich dawkowaniu najbardziej mi zależy.
Normalnie porobiłbym po kilka próbek, lecz niestety aktualnie mam mocny deficyt materiałów bimbrowniczych.
*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Superlux
Mój ulubiony ? Niezmiennie - Apricot czyli morela. Tylko ja nie szukam odwzorowań 1:1, nie znam się na poezji, nie wiem na którym stoku dojrzewały winogrona itp itd. Smakuje mi i to jest najważniejsze. Po prostu do codziennego wapowania, od jakichś 4 lat jeszcze mi się nie znudziła.

:drinkb
Awatar użytkownika
By Baryua
Baryua pisze:Witam serdecznie! :hat_low:
Jeżeli ktoś używał aromatów Red Oak, Red Type Blend, DK Tobacco Base II (ew. pierwsza wersja, II to tylko brak etanolu) lub Western to bardzo proszę o podzielenie się sprawdzonym dawkowaniem.
Przeszukałem internet i znalazłem takie zalecenia:
Red Oak: 3%, 3,5%
Red Type Blend: poniżej 10%, 5-15%, 5%, 3%
DK Tobacco Base: 4-7%, 2-5%, 5-6%, 5%
Western: 5%, 4%
O ile Red Oak i Western wyglądają sensownie, tak w dwóch pozostałych rozrzut jest dość duży i to na ich dawkowaniu najbardziej mi zależy.
Normalnie porobiłbym po kilka próbek, lecz niestety aktualnie mam mocny deficyt materiałów bimbrowniczych.
*CZAJNICZEK*

Red Type Blend i DK Tobacco Base - %% nadal poszukiwane.
Awatar użytkownika
By Cinmar
Baryua pisze:Red Type Blend i DK Tobacco Base - %% nadal poszukiwane.

Najprawdopodobniej musisz porobić próbki i sprawdzić na własnej skórze. Jeśli w necie znalazłeś taki rozstrzał, to raczej tu też nie dostaniesz przepisu na ambrozję.
Awatar użytkownika
By Baryua
Nie chodzi o ambrozję, tylko o to, żeby powstało coś wapowalnego na czym będzie można bazować przy ew. poprawkach. W niektórych aromatach 0,5% różnicy w stężeniu to przepaść.
Zmieszałem na 5% i zobaczę co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
By Cinmar
Masz rację, ale wszystko rozbija się o preferencje. To co mieszam kobiecie dla mnie jest niewapowalne. Ona z kolei w moim ADV ma za dużo mentholu. Tobie tłumaczyć tego nie trzeba :D
Wyciągnąłbym średnią stężeń z internetowych przepisów i później robił poprawki.
Awatar użytkownika
By Cinmar
Grape Juice jest dobry jako element dominujący. Gruszka jest za słodka, więc u mnie robi za dalsze tło (poniżej 2% w gotowym wyrobie).
Zastrzegam, że mówię wyłącznie o mieszankach kilkuaromatowych, nie wapuję solówek.
Awatar użytkownika
By Baryua
Porządnie przegryzione, więc pora na degustację. *CZAJNICZEK*
Red Oak (3%) - wspaniały zapach liquidu. Smak ciężki, drzewny, dymny. Wyczuwalna słodycz, jakby kokosowa z nutą migdału. Pozostawia delikatną suchość w ustach, przy 3% wg mnie jest intensywny, ale jak najbardziej przyjemny.
Western (5%) - bardzo przypomina tytoń z papierosa, takiego z wyższej półki, coś pomiędzy light a super light, czyli tak jakby tytoń ze szczyptą sianka. W tle nuta jakiegoś nieokreślonego suszonego owocu (z tych kwaskowych, truskawka?), ale prawie nie dodaje ona słodyczy, głównie delikatny owocowy posmak.
Awatar użytkownika
By Baryua
Tytoni TPA ciąg dalszy. *CZAJNICZEK*
Dk tobacco II (5%) - jak dla mnie 5% to za dużo. Warstwa tytoniowa bardzo podobna do tej z Westerna, ale nie czuć w niej sianka. W tle słodkawy wafelek, taki dobrze wypieczony, delikatnie maźnięty nadzieniem orzechowym.
Red type blend (5%) - zapach liquidu mocno owocowy, jakby świeża truskawka/poziomka. W smaku ewidentnie tytoniowy, lecz czuć wyraźnie słodką, bardzo soczystą owocowość - głównie truskawkową, ale też troszeczkę jakby żurawinową, z tym że oba owoce pozbawione są kwaskowości.
Cubano (1,6%) - bardzo wydajny aromat. Nadaje smak liquidowi używanemu przeze mnie na co dzień, od bardzo dawna. Wapuję łańcuchowo, a z Cubano zaciągam się maksymalnie 10-15 razy i jestem zaspokojony. Swoim podobieństwem do analogów (popiołkowy pazur) skutecznie trzyma mnie od nich z dala, nawet na mocno zakrapianych uroczystościach, gdzie po %% smród dymu papierosowego nie odrzuca, a wręcz przeciwnie - bardzo kusi.
Smak zbliżony do cygara z niższej półki - mocno popiołkowy (zapach aromatu/liquidu kojarzy się eweidentnie z popielniczką), tytoniowy, drzewny, wytrawny, szorstki. W tle delikatna słodycz, waniliowa. Mam wrażenie, że po dłuższym odstaniu (mniej więcej ponad miesiąc) popiołkowy pazur słabnie, choć nadal jest wyraźny. Zapach po wapowaniu w pomieszczeniu nie przeszkadza osobom postronnym, czasem słyszałem, że "pachnie trochę jak gorzka czekolada".
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
Smok Strick Prince

Witam, posiadam Smok Stick Prince od jakiegoś mies[…]

GeekVape Aegis 100w

Ponieważ dostałem prośbę o opisanie tego moda, a […]

Nowe zasilanie - jakie?

Czołem. Istick Eleaf 20 i 30 W umierają. Niestety[…]