EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By 2dest86
#1890597
http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-ro ... 31,11.html

Ostatnimi czasy zauważyłem u siebie podwyższone ciśnienie (średnio 155/95 i tak codziennie). W poniedziałek idę na drugą wizytę do lekarza. Czy ktoś miał podobne objawy? Nie twierdzę, że to jest połączone bezpośrednio z EP ale wydaje mi się , że coś jest na rzeczy. Zapraszam do dyskusji.
By Maskota
#1890600
Ze 155/95 chodzisz do lekarza? Toć ja ze swoim codziennym 175/90 powinienem już na oiomie leżeć

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1890601
Może przesyłka z *FT* w drodze, ale to czym bliżej będzie, to ciśnienie będzie rosło.
Awatar użytkownika
By 2dest86
#1890605
Widzę, że żarciki się trzymają a ja tu w poważnej sprawie *SMOKEKING* Poczekamy , może ktoś będzie miał chęć napisać coś poważnego :drinkb
By gourmet
#1890665
Jeżeli mierzone rano, w spoczynku to można się (lekko) niepokoić. Z tezą artykułu nie sposób się nie zgodzić, nikotyna podwyższa ciśnienie.
By Krasnal45
#1890681
@gourmet
Nikotyna zawarta w analogu, owszem, ta zawarta w liquidzie już niekoniecznie. Tak na szybko co znalazłem:
E-papierosy weszły na rynek kilka lat temu. Dziś używają je miliony ludzi, tymczasem na temat ich szkodliwości, a także teoretycznie pozytywnych działań, wciąż prawie nic nie wiadomo. Lukę tę postanowił wypełnić zespół pod kierunkiem dr Konstantinosa Farsalinosa z Centrum Chirurgii Serca im. Onassisa w Atenach.

Test ciśnienia i pulsu

Naukowcy do badań zaprosili 42 młodych zdrowych palaczy (ich średni wiek wynosił 36 lat). 20 z nich paliło zwykłe papierosy, reszta co najmniej trzy miesiące przed eksperymentem przerzuciła się na elektroniczne namiastki. Wszyscy mieli za sobą dość długą historię palenia, aczkolwiek użytkownicy e-papierosów narażali się zdecydowanie dłużej.

Uczestników poproszono, by na cztery godziny przed eksperymentem powstrzymali się od picia kawy. Samo badanie było dość proste. Konwencjonalni palacze wypalali jednego papierosa, a pozostali przez siedem minut "zaciągali się" zawierającą nikotynę parą. Zaraz po tym uczestnikom mierzono ciśnienie krwi oraz puls, a także wykonywano echo serca. Porcja nikotyny w e-papierosie wynosiła 11 mg/ml, zdaniem badaczy nie była więc ani specjalnie wysoka, ani niska.

Zgodnie z oczekiwaniami konwencjonalni palacze zareagowali dość gwałtownie: podskoczyło im ciśnienie, a serce zaczęło bić zdecydowanie szybciej. Wartość skurczowego (tego wyższego) ciśnienia krwi wzrosła średnio o 7,6 proc., rozkurczowego o 6,3 proc., liczba uderzeń serca na minutę zwiększyła się o 10 proc.

Na tym tle użytkownicy e-papierosów spisali się zdecydowanie lepiej. Puls nie zmienił się nawet o jotę, ciśnienie skurczowe też pozostało bez zmian, jedynie ciśnienie rozkurczowe krwi wzrosło o 4,4 proc.

W badaniu echograficznym palacze tytoniu też wypadli zdecydowanie gorzej. Lewa komora słabiej napełniała się utlenowaną, pochodzącą z płuc, krwią. U użytkowników e-papierosów nie zanotowano niczego niepokojącego. - To istotna obserwacja, gdyż to właśnie nieprawidłowe rozkurczanie się lewej komory jest często pierwszym symptomem niedomagania serca, zanim pojawią się jakiekolwiek objawy choroby - podkreślał w Monachium dr Farsalinos.



Tu źródło http://wyborcza.pl/1,75400,12374881,E_papieros_zbawi_palaczy__Kardiolodzy_sa_za.html
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.