EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Photrox
#1887676
Wczoraj kupiłem bazę 100ml i aromat 10ml do tej bazy dodałem cały aromat wiem że to powinno postać ale musiałem spróbować i czy to powinno tak być ze po jednym dniu czuć sam smak bazy nie czuje wogule aromatu aromat i baza są z wiemy e-liquid24 czy jakoś tak
Awatar użytkownika
By bulit73
#1887677
Photrox pisze:Wczoraj kupiłem bazę 100ml i aromat 10ml do tej bazy dodałem cały aromat wiem że to powinno postać ale musiałem spróbować

Jak wiesz, to po co próbujesz?

Jaki smak ma aro?
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1887679
A mieszasz/wstrząsasz? Pewnie aromat nie jest równomiernie rozprowadzony i tyle.
Daj mu minimum tydzień, codziennie wstrząsając energicznie przez kilka minut.
By Photrox
#1887680
Wstrząsam, i jeszcze jedno pytanie słyszałem że jak położę w ciepłe miejsce np na kaloryfer to przyspieszy proces łączenia
By Photrox
#1887682
Ale patrząc a chemicznego punktu widzenia dzięki ciepłu cząsteczki szybciej się poruszają więc myślałem że to przyspieszy ten proces
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1887683
@Photrox dobrze że zaczynasz mieszać sam, tylko powiedz mi dlaczego ustaliłeś stężenie aromatu na poziomie 9%?
By Krasnal45
#1887684
Ale podwyższona temperatura może narobić więcej szkód niż pożytku. Może zmienić smak i zapach aromatu uwalniając przedwcześnie związki lotne parujące w stosunkowo niskich temperaturach.
By Photrox
#1887685
Na internecie przeczytałem na różnych forach że to swojego lq do bazy dodaje się około 10% aromatu
By Krasnal45
#1887686
To zależy jakiego aromatu, jakiego producenta, jakiego smaku...... te proporcje zawierają się w granicach 2% do nawet w niektórych przypadkach do 30%
By Photrox
#1887690
@Krasnal45 Czytam że zrozumieniem i dlatego napisałem ten post żeby dowiedzieć się czy wszystko zrobiłem dobrze czy z danym aromatem i baza od akurat tego producenta trzeba założyć inne proporcje
Ostatnio zmieniony 24 mar 2019, 14:34 przez Photrox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1887692
Czy to był identyczny aromat?
Jeśli sugerujesz się materiałami z yt, to tam powinieneś kierować pytania (wybacz uszczypliwość).
Do tego dochodzi kwestia własnych preferencji, bo to, że ktoś wrzucił 10% nie oznacza z automatu, że Tobie będzie odpowiadać.
Nawiasem mówiąc, trochę dużą próbkę zrobiłeś. U mnie próbki nie przekraczają 50-60ml, gdzie to, co przelewa mi się w domu liczę w litrach :D
By Photrox
#1887693
@Cinmar to nie był identyczny aromat. A na forum napisałem po to żeby zapytać się czy takie proporcje które dobralem są dobra i tak smak powinno być czuć czy powinienem dodać tego więcej. Wiem że każda firma ma inny aromat i tak powinno się dodać tyle a tego tyle. Dlatego dopisałem firmę bazy i aromatu.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1887694
Tej firmy nie znam, mogę tylko zgadywać, że to jakiś wysepkowy wynalazek.
Powinieneś móc gdzieś znaleźć informację o stężeniu sugerowanym, zrobić kilka próbek w różnych stężeniach i wrócić za tydzień - dwa z rezultatem.
Więcej nic nie wymyślę ponad to, co już powiedziałem (wstrząsaj/mieszaj).
Awatar użytkownika
By hilton1
#1887698
Jak nie wyczuwasz , żadnego smaku, to zdecydowanie zbyt mało tego aromatu dałeś. Następnym razem zrób próbkę 10 ml.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1887706
@hilton1, nie jestem pewien, czy zwiększenie stężenia po spróbowaniu próbki po jednym dniu to dobra rada. A mniejsze ilości popieram.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1887707
Dosyć dawno dostałem w prezencie 5 aromatów tej firmy: ciastko i 4 owocówki. Poza ciastkiem (całkiem przyzwoitym), które wymagało jakichś 5% pozostałe owocówki były o wiele bardziej esencjonalne. Do tej pory mam jeszcze jeżynę i rabarbar, których wystarczy dodać z 10 kropel do 50 ml mieszanki owocowej i już są wyczuwalne. Nie sądzę, żeby z pitahają miało być aż tak diametralnie różnie.
By Photrox
#1887784
Mam jeszcze jedno pytanie czy po każdym aromacie i bazie po zamieszaniu po jednym dniu nic nie czuć bo mi się wydaje że nawet po jednym dniu powinno się coś czuć
By Maskota
#1887786
Photrox pisze:Po dwóch dniach nadal nic nie czuć
Na jakim sprzęcie wapujesz
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 09:11 przez Maskota, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1887787
Kuźwa, chłopie, zostaw to na minimum tydzień, a nie biegasz przy tym jak z rozwolnieniem.
Daj znać, czy nabrało smaku po dwóch dniach, jednej godzinie i piętnastu minutach.
By Maskota
#1887788
Cinmar pisze:
Maskota pisze:Dwuch

Chyba jaja sobie robisz

Kuźwa, chłopie, zostaw to na minimum tydzień, a nie biegasz przy tym jak z rozwolnieniem.
Daj znać, czy nabrało smaku po dwóch dniach, jednej godzinie i piętnastu minutach.
Niby jakiś tam smak powinno być czuć. Ja zawsze 2ml zalewam sobie na czysty parownik już po kilku h. Dwuch dokładnie tak napisał autor ;-)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1887789
Cinmar pisze:Kuźwa, chłopie, zostaw to na minimum tydzień, a nie biegasz przy tym jak z rozwolnieniem.
Daj znać, czy nabrało smaku po dwóch dniach, jednej godzinie i piętnastu minutach.


Rozumiem że pisanie co godzinę o smaku lub jego braku to lekka przesada,ale fakt że po dniu ,potem następnym problem występuje to nie jest normalne i chyba dobrze że @Photrox pyta.
Ja radzę kupić inny, z innej firmy i obczaić czy tu też problem występuje.Propozycje zwiekszenia czy zmniejszenia % aromatu raczej są bez sensu.I tak tego nie poniuchamy,nie zawapujemy by osądzić co i jak.
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.