EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1887517
Mam trzy Kayfuny Lite V2 i zwykłe, różnych firm. Kupowane już dawno temu. Od niedawna mam też Wismec Reuleaux RX75, a wkrótce także Eleaf Pico 75. Do tej pory korzystam z Kanthala D 0,2mm. Grzałki typowo pod smak, bo 1,1Ω. Do tego bardzo wygodną, bo już pociętą w paski bawełnę Fiber Freaks. I drut i bawełna wkrótce będą się powoli kończyć.

Ponieważ wspomniane boksy, to nowy nabytek, to sobie pomyślałem, że może by pójść za ciosem i zainwestować w jakiś lepszy nośnik płynu i lepsze grzałki. Na smak nie narzekam, zwłaszcza po przesiadce z mechanika na boksa, gdzie mam ustawione na stałe 12-15W - niebo, a ziemia *SMOKEKING* , ale być może może być jeszcze lepiej *SMOKEKING*

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 mar 2019, 14:07 przez roscislaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1887531
Evendi pisze:Może drut np. SS? Skoro będziesz miał Pico to tryb TC i wg. mnie poczujesz różnicę.

Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka

Dzięki :piwo Poszukam jeszcze więcej informacji o tym drucie SS. Mam nadzieję, że grzałki formuje się równie łatwo jak z Kanthala.

Co do nośnika, to niczego lepszego od Fiber Freaks nie wymyślono? Z tym, to miałem wygodę - gotowe paski, które po lekkim zrolowaniu idealnie wchodziły w grzałkę o średnicy ~2,5mm. Pewnie już czegoś takiego nie znajdę...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1887540
roscislaw pisze:Co do nośnika, to niczego lepszego od Fiber Freaks nie wymyślono?

Fiber N'Cotton. topic117290-100.html
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1887590
Ni80, to ten co był w egonowych grzałkach, taki czarnawy? Jeżeli tak, to wydaje się on zbyt "delikatny" - przy wymianie watki cała grzałka będzie się rozkraczać. Ale ma Ni80 tę zaletę, że szybko się nagrzewa i szybko stygnie.

Przez przypadek, przed chwilą, znalazłem niklowy - 0,3mm (99,2% niklu) , 1,36om/m. Tak na oko, to on chyba nie bardzo będzie, bo za duża pojemność cieplna, czy tam ciepło właściwe - czajnik zapewne będzie się nadmiernie grzał...
Ale sprawdzę.

Wracając do bawełny, widział ktoś może gdzieś takie gotowe paski?
https://imgur.com/a/YoxmnUL
Bardzo wygodne, musiałem przycinać tylko na długość, ich szerokość to ~8mm i idealnie pasowały do grzałki o średnicy 2,5mm. Kupowałem je wieki temu na fastech.com .
Wszystko jedno czy to Fiber N'Cotton, czy Fiber Freaks.
A mogłem wtedy kupić dwie paczki... :-)
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1887718
@Krasnal45
Dzięki za tę informację *SMOKEKING* Moje boxy są stanie pracować w trybie kontroli temperatury, jednak jeszcze nie czas na tak poważne wyzwania, tym bardziej, że termin "współczynnik TCR" zupełnie nic mi nie mówi :beer:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1887752
roscislaw pisze:tym bardziej, że termin "współczynnik TCR" zupełnie nic mi nie mówi


topic88315.html
topic100203.html
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.