EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By R.Snook
#1886286
Witam, mam taki problem kupiłem aromaty firmy Capella i każdy śmierdzi strasznie i ma ohydny smak, nie przypominający żadnego z deklarowanych smaków, najgorsze są lody waniliowe.
Moje pytanie brzmi czy te aromaty takie są ?, Czy może gliceryna i glikol od firmy Biomus jest złej jakości ?.

Pozdrawiam.
By Maskota
#1886288
Śmierdzi sam aromat czy po zmieszaniu z bazą

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By BezimiennyII
#1886291
A co ma glikol i gliceryna od Biomusa do aromatów?
Aromaty Capelli, szczególnie te w oryginalnych buteleczkach 13 ml są bardzo mocno skoncentrowane ( stąd sugerowane stężenia większości nie przekraczają 4% ) i mogą mieć dość intensywny zapach. Zrobiony z nich liquid wymaga długiego leżakowania ( dotyczy to również owocówek, minimum 3-4 tygodnie) aby smak i zapach się wyklarowały.
By R.Snook
#1886293
Maskota pisze:Śmierdzi sam aromat czy po zmieszaniu z bazą

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


po zmieszaniu z bazą.
By Maskota
#1886295
No lody waniliowe mają specyficzny zapach na początku, ale nie żeby aż tak śmierdziały. Ja aromatu capelli używałem po terminie ważności i nic mi nie śmierdziało

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By R.Snook
#1886296
BezimiennyII pisze:A co ma glikol i gliceryna od Biomusa do aromatów?
Aromaty Capelli, szczególnie te w oryginalnych buteleczkach 13 ml są bardzo mocno skoncentrowane ( stąd sugerowane stężenia większości nie przekraczają 4% ) i mogą mieć dość intensywny zapach. Zrobiony z nich liquid wymaga długiego leżakowania ( dotyczy to również owocówek, minimum 3-4 tygodnie) aby smak i zapach się wyklarowały.


Co do mocnych zapachów to bym się kłócił... sok pomarańczowy praktycznie w cale nie pachnie, cukierki, guma miętowa, borówka, to samo.
Ja akurat miałem aromaty w butelkach po 10ml.
By R.Snook
#1886299
Maskota pisze:No lody waniliowe mają specyficzny zapach na początku, ale nie żeby aż tak śmierdziały. Ja aromatu capelli używałem po terminie ważności i nic mi nie śmierdziało

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Powiem tak... ani mi ani koledze to nie smakowało jak lody waniliowe... śmierdzi masakrycznie, zapach podobny do bobra(nowy clapton i wata założona).
By Maskota
#1886300
Jak długo stoją już te liquidy od zmieszania

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By R.Snook
#1886301
Maskota pisze:Jak długo stoją już te liquidy od zmieszania

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


prawie tydzień.
By R.Snook
#1886302
R.Snook pisze:
Maskota pisze:Jak długo stoją już te liquidy od zmieszania

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


prawie tydzień.


a lody waniliowe 3 dni
By Maskota
#1886303
BezimiennyII pisze: Zrobiony z nich liquid wymaga długiego leżakowania ( dotyczy to również owocówek, minimum 3-4 tygodnie) aby smak i zapach się wyklarowały.



Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Niebieskid
#1886304
Potwierdzam, każdy z liquidów ma ten sam spieprzony smak. Full moon jest cacy a capella śmierdzi
Awatar użytkownika
By gregg
#1886305
Dawno nie miałem nic od Capelli, ale nie wspominam ich źle. Część trafiła w gust, część nie.
Tworząc swoje deserówki, nigdy nie trafiłem na wanilię, śmietankę, czy tam jakiś krem, który nie zafundował mi ekspresowego płukania gęby i parownika. Niezależnie od producenta, od często zachęcającego zapachu z butelki - wszystko mnie w moment odrzucało (a bardzo lubię to, co waniliowe z pożywienia). A wśród znajomych mój waniliowy samogon zawsze był chwalony.
Co do Biomusa, stosuję go często, na przemian z Bioskamedem i Minerałami i nigdy nie miałem problemu.
By BezimiennyII
#1886307
R.Snook pisze:
BezimiennyII pisze:A co ma glikol i gliceryna od Biomusa do aromatów?
Aromaty Capelli, szczególnie te w oryginalnych buteleczkach 13 ml są bardzo mocno skoncentrowane ( stąd sugerowane stężenia większości nie przekraczają 4% ) i mogą mieć dość intensywny zapach. Zrobiony z nich liquid wymaga długiego leżakowania ( dotyczy to również owocówek, minimum 3-4 tygodnie) aby smak i zapach się wyklarowały.


Co do mocnych zapachów to bym się kłócił... sok pomarańczowy praktycznie w cale nie pachnie, cukierki, guma miętowa, borówka, to samo.
Ja akurat miałem aromaty w butelkach po 10ml.


Aromaty Capelli w buteleczkach 10 ml są znacznie mniej skoncentrowane i smakują całkiem inaczej niż te w 13 ml. Dla mnie to syf. Ale poczekaj jakiś czas, niech się liquid przegryzie.
By R.Snook
#1886308
Maskota pisze:
BezimiennyII pisze: Zrobiony z nich liquid wymaga długiego leżakowania ( dotyczy to również owocówek, minimum 3-4 tygodnie) aby smak i zapach się wyklarowały.



Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


zobaczymy co będzie jak mówicie, że po 3-4 tygodniach powinno być dobrze to zobaczymy na pewno dam znać czy wszystko jest okej.
By Maskota
#1886309
3 dni na deserówke którą są lody waniliowe to stanowczo za mało.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By gregg
#1886312
Zakładając, że proporcje aromatu są właściwe, jeśli coś odrzuca ohydnością po trzech dniach od zmieszania, to po miesiącu również będzie :mrgreen:
By Maskota
#1886313
Nie do końca moge się zgodzić ;-) Czarna porzeczka z Aromy przy spróbowaniu po jednym dniu stania smakowała okropnie. Teraz ma 2tygodnie i jest całkiem dobra. Lepsza niż inne czarne porzeczki które wapowałem :-) z butli nadal wali chemią której jednak nie czuć przy wapowaniu

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1886314
gregg pisze:Zakładając, że proporcje aromatu są właściwe, jeśli coś odrzuca ohydnością po trzech dniach od zmieszania, to po miesiącu również będzie :mrgreen:

Niektóre tak mają.
By BezimiennyII
#1886315
gregg pisze:Zakładając, że proporcje aromatu są właściwe, jeśli coś odrzuca ohydnością po trzech dniach od zmieszania, to po miesiącu również będzie :mrgreen:


No tu się nie zgodzę. Niektóre samogony jadą okrutnie przez kilka pierwszych dni od zamieszania, potem to się klaruje. Przynajmniej ja to zauważyłem na kilku aromatach morelowych czy wiśniowych.

@R.Snook, ja cały czas pisząc o Capelli mam na myśli oryginalne buteleczki, a nie przelewane przez dystrybutorów. Nie mniej jednak niech odstoją jeszcze przez jakiś czas.
By Maskota
#1886317
Moja owocówka z fake do dziś się nie wyklarowała chociaż ma miesiąc :-D mętne to to jest. Jak dla mnie i tak najlepiej wypadają aromaty inawery ;-)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By gregg
#1886318
Ja z kolei korzyść czasu zauważałem jedynie przy tytoniówkach.
A tak, to częściej miałem i mam niekorzyść czasu :mrgreen:
By BezimiennyII
#1886319
Maskota pisze:Moja owocówka z fake do dziś się nie wyklarowała chociaż ma miesiąc :-D mętne to to jest. Jak dla mnie i tak najlepiej wypadają aromaty inawery ;-)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Im mniej chemiczny aromat, tym potrzebuje więcej czasu. Widać to szczególnie w przypadku aromatów cytrusowych. Niestety, słabej jakości aromaty zanikają po dłuższym leżakowaniu. Z moich spostrzeżeń wynika, że słabe aromaty po miesiącu od mieszania z baza praktycznie tracą smak.
By Maskota
#1886320
Smak jest w miare ok, owocowy słodki jednak nie czuć konkretnych owoców. I kolor mętny

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By gregg
#1886329
BezimiennyII pisze:Im mniej chemiczny aromat, tym potrzebuje więcej czasu.

A ja uważam, że na odwrót. Jak coś dobre, to dobre. I dobrze. A niepożądany posmak chemii w aromacie czasem znika po kilku dniach. I to właśnie taki aromat może potrzebować więcej czasu. Chociaż częściej, jak jest chemiczny posmak, to lepiej z nim w kibel, niż żyć nadzieją, że się polepszy. Bo się nie polepszy.

BezimiennyII pisze:Z moich spostrzeżeń wynika, że słabe aromaty po miesiącu od mieszania z baza praktycznie tracą smak

Z moich też. Ale wyraz "słabe" ja zastąpiłbym "każde".
Awatar użytkownika
By bulit73
#1886330
gregg pisze: BezimiennyII pisze:
Z moich spostrzeżeń wynika, że słabe aromaty po miesiącu od mieszania z baza praktycznie tracą smak


Z moich też. Ale wyraz "słabe" ja zastąpiłbym "każde".

Wapowałem już mieszanki po roku a nawet starsze i smak był :wink: Robione, przeważnie z TPA i Capelli.
Awatar użytkownika
By gregg
#1886336
Ja też wapowałem. Też czułem smak :)
Ale odkąd jestem na >60% PG, zauważyłem, że w większości przypadków moje samogony najlepiej mi leżą w przedziale 2-20 dni. Po 3 tygodniach od zmieszania czuję już lekkie spłaszczenie smaku. Wyjątek to tytoniówki.
Podobnie z jedzeniem - też wolę świeże :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1886337
gregg pisze:Podobnie z jedzeniem - też wolę świeże :mrgreen:

Chyba jak każdy :wink:
Z niektórymi aromatami to jak z winem. Im starsze tym lepsze :mrgreen:
By Baryua
#1886347
Capella jest specyficzna i jak dla mnie nieakceptowalnie mało wydajna, niezależnie od konfekcjonowania. Swoją drogą teorie o zależności smaku tego samego aromatu od pojemności butelki przypominają niegdysiejsze komiczne, masowe przypadki autosugestii dot. gorszej jakości TPA z E-d, bo "ktoś gdzieś coś napisał" :kulam Najlepiej podsumował mi Capellę ich Double Watermelon (arbuz), który smakował jak świeży ogórek posypany cukrem. No ale są gusta i guściki, na pewno znajdą się fani tych aromatów. :zakrecony
By tjablo02
#1888318
Brałem niedawno trochę Capelli z edymu i powiem szczerze, że są nijakie... Na jakieś 10szt jedynie sernik i winogrona mają jakikolwiek smak, a reszta smakuje niczym

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.