EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1839318
Adam100 pisze:Wracam do mojego pytanie odnośnie legalnego zakupu bazy 18mg...


Masz bana na google :wink: Wpisz "baza nikotynowa 18mg" i po sprawie.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1839329
Adam100 pisze:No i sobie poszukałem.... Zapomniałem, że trzeba mieć działalność. :(


Wpisz tak jak Ci napisałem w poprzednim poście i wybierz pierwsze z listy, "baza optymalna".
Awatar użytkownika
By vapniak
#1842324
Mam pytanie do doświadczonych użytkowników/bimbrowników, którzy chmurzą liquidy z nikotyną:

Czy w przypadku testowania nowych dla Was mieszanek smakowych, od razu dodajecie nikotynę, aby po jej przegryzieniu się otrzymać finalny produkt?

Czy robicie 0mg i jak smak Wam podejdzie to kolejna partia jest już wykonywana z docelową zawartością nikotyny? Czy nikotyna zmienia mocno smak (nie chodzi o kop w gardło, tylko sam smak)? I tutaj zaznaczę, że stosuję 3mg/ml, bo to też może mieć jakieś znaczenie wtedy.

Chodzi mi o takie powiedzmy próbki liquidu na nowych aromatach/ich mieszankach, bo sporządziłem ich ostatnio kilkanaście już z nikotyną i pewnie część odwiedzi zlew, więc czy jest sens dla niesprawdzonych wcześniej przepisów wydawać pieniądze na shoty nikotynowe, czy lepiej tak jak pisałem wyżej zrobić 0mg i jak smak jest OK to następna partia z nikotyną.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1842325
vapniak pisze:Czy w przypadku testowania nowych dla Was mieszanek smakowych, od razu dodajecie nikotynę, aby po jej przegryzieniu się otrzymać finalny produkt?


Osobiście robię z nikotyną, nic nie stoi jednak na przeszkodzie byś robił próbki 0mg.
Awatar użytkownika
By vapniak
#1842328
pol pisze:Jaki jest koszt iniekcji nikotynowej?


Patrząc jednostkowo, to praktycznie żaden, ale jak "naprodukowałem" 450ml mieszanek (próbka to powiedzmy 30ml, żeby spokojnie testować w czasie), to już wyszło ok. 40zł za same shoty. Kolejne czekają na wolną chwilę żeby wymieszać, więc pewnie wyjdzie kolejne tyle, dlatego się zastanawiam nad wpływem zawartości nikotyny na smak liquidu, a że zarobionych przez siebie pieniędzy nie lubię marnować, stąd pytanie. Dopiero zaczynam przygodę z "własnymi wyrobami", więc pewnie trochę składników przeleję i wyleję jeszcze zanim znajdę kilka perełek do codziennego użytku.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1842330
vapniak pisze:(próbka to powiedzmy 30ml, żeby spokojnie testować w czasie)


No to faktycznie robisz próbki :mrgreen:
Kup sobie do testowania drippera i wtedy wystarczą Ci próbki po 10ml.
Awatar użytkownika
By vapniak
#1842333
bulit73 pisze:Kup sobie do testowania drippera i wtedy wystarczą Ci próbki po 10ml.

Taki jest ostatecznie plan, ale trochę lektury jeszcze przede mną zanim przystąpię do zakupu + tyle co przesiadłem się z clearomizerów na RTA, a radości trzeba dozować z umiarem, bo człowiek oszaleje ;)

McGrinn pisze:Śmiało rób do testów próbki bez nikotyny, nie odczujesz różnicy w smaku, jeżeli już to niewielką.

Dziękuję bardzo za pomoc :). Właśnie o to mi chodziło, czy smak zmienia się w znaczący sposób. Kilka kolejnych miksów zrobię 0 i 3mg/ml, co da mi jednoznaczną odpowiedź.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1842560
bulit73 pisze:
vapniak pisze:(próbka to powiedzmy 30ml, żeby spokojnie testować w czasie)


No to faktycznie robisz próbki :mrgreen:
Kup sobie do testowania drippera i wtedy wystarczą Ci próbki po 10ml.


Ja też mieszam próbki po 30 ml to pozwala na wyczucie smaku i tego jak się zmienia na przestrzeni 2 tygodni :) 10 ml to nawet upierdliwie się miesza :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By blucas
#1842561
Heh. Ja od roku nie zrobiłem nic poniżej 100 ml.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
By binio-22
#1850339
Obrazek
Koledzy czy dobrze jest wyliczone, baza nikotynowa jest taka 50mg/ml 50PG/50VG
Po zmieszaniu otrzymam 100ml liquidu 50PG/50VG o mocy 12mg/ml
Awatar użytkownika
By bulit73
#1850342
binio-22 pisze:Koledzy czy dobrze jest wyliczone, baza nikotynowa jest taka 50mg/ml 50PG/50VG
Po zmieszaniu otrzymam 100ml liquidu 50PG/50VG o mocy 12mg/ml


A jakie stężenie % aromatu?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1850345
binio-22 pisze:10%


Liczę na innym kalkulatorze i mój pokazuje tak:
24ml bazy 50mg
38ml PG
38ml VG
10ml aromatu
I masz liqiud 12mg 50/50 :D Czyli policzyłeś dobrze :wink:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1850347
binio-22 pisze:Dziękuję bardzo.


Przepraszam. Policzyłeś źle :( U Ciebie wyszło 28ml PG.

Zrób tak jak Ci podałem :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1850350
binio-22 pisze:To znaczy że źle liczyłem?


Na to wychodzi. Ja korzystam z takiego kalkulatora: https://ejuice-me-up.soft112.com/
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1850353
bulit73 pisze:
binio-22 pisze:10%


Liczę na innym kalkulatorze i mój pokazuje tak:
24ml bazy 50mg
38ml PG
38ml VG
10ml aromatu
I masz liqiud 12mg 50/50 :D Czyli policzyłeś dobrze :wink:



Wynik końcowy to 110 ml bazy.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1850355
DorotaM pisze:Wynik końcowy to 110 ml bazy.


Masz rację :D Pominąłem aromat. Chyba trzeba iść już spać :mrgreen:

@binio-22 policzyłeś wszystko dobrze. W tym co ja podałem należy zmniejszyć PG z 38ml --> 28ml.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1850386
binio-22 pisze:Obrazek
Koledzy czy dobrze jest wyliczone, baza nikotynowa jest taka 50mg/ml 50PG/50VG
Po zmieszaniu otrzymam 100ml liquidu 50PG/50VG o mocy 12mg/ml


Moim zdaniem przy 10% stężeniu aromatu powinno być:
24ml bazy
28 ml glikolu
38 ml gliceryny
10 ml aromatu
By Łewap
#1870318
Witam,ostatnio im więcej czytałem na forum tym mniej wiedziałem i trochę się pogubiłem,wiec chciałbym się bezpośrednio upewnić.
Czy baza VPG jest "gotowa" i wystarczy dodać shoty i aromat? Aktualnie jest 50/50 a dokladniej 47/48 oraz 5% wody (jestem świadomy strzelania przy wapowaniu) lecz następnym razem chciałem zrobic w proporcjach 70/30 i jesli kupie taka sama baze w tych proporcjach to smiało mogę lać w buteleczke 10ml i nie zmieni ona proporcji? W sklepie nie do końca ufam i wolałbym się upewnić tu
By Krasnal45
#1870323
A dlaczego niby baza po przelaniu do mniejszej buteleczki ma zmienić proporcje? Nie, nie zmieni.
Nieznacznie zmieni proporcje dopiero po dodaniu aromatu, który zwykle jest robiony na podstawie czystego glikolu, ale to przy dawkowaniach rzędu 3-5% marginalna sprawa.
By piotom70
#1871547
Dopiero zaczynam cos tam bede mieszal, moze jakas propozycja jak to wimieszac chce uzyskac 30ml gotowego liquidu
Avoria Base 50VG/50PG
Hangsen Nicotine Shot 50PG / 50VG - 18 mg 10 ml - 18 mg
Decadent Vapours Tobacco rekomendowane 20%
Decadent Vapours Caramel rekomedowane 15%
mam tez
Aftercooler bardzo zimne e-sok, uczucie chłodzenia (bez smaku mentolu lub mięty pieprzowej) after cooler ws/23 40% Szwedzka mieszanka Aftercooler to najsilniejsze na rynku, czyste rozwiązanie WS-23
Zalecane dawkowanie:
Zacznij od około ~ 0,4% 10 kropli, 0,24 g
Przepraszam ale chyba nie tu gdzie trzeba sie wbilem raczej chyba powinienem tu :
Pytania niedoświadczonych mieszaczy, czyli Wy tworzycie FAQ!
By LeePaa
#1880797
Zakupiłem 1l glikolu i 1l gliceryny i koncentrat nikotyny 100 mg/ml.Zrobiłem baze 70PG/30VG i mam takie pytanka.
1-Czy dodawać od razu nikotyne ,czy lepiej dodawać ją do każdego 100ml przed sporządzeniem liquidu?
2-Chcę bazę podzielić i 0,5 l trzymać w lodówce.Czy to 0,5l trzymane w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej może się zepsuć w przeciągu 4-5 miesięcy?
3-Ostatnio zmieszałem bazę 50/50 z bazą 70/30 PG/VG i mam straszne suchoty w paszczy.Czy powinienem do tej nowej bazy dolać trochę wody?Jak wiadomo glikol wysusza , ale zależy mi na oddaniu smaku i dobrym transporcie.
4-czy koncentrat nikotyny też trzymać w lodówce?
By Krasnal45
#1880801
1. Bez znaczenia.
2. Każdy ze składników bazy czy liquidu ma określony termin przydatności do spożycia i tego należy się trzymać. Przechowywanie w lodówce nieco przedłuża "świeżość" produktu i warto tam trzymać zarówno poszczególne składniki, jak i gotowe produkty. Przez 4-5 miesięcy, raczej nic się nie "zepsuje".
By luk866
#1885981
Witam mam bazę nikotynową natural 36mg 100 ml bazę sam zmieszałem glikol i glicerynę 50/50 koncentrat flavour 15ml chce uzyskać moc 12jak liczyłem to mam zrobić 200 bazy seta nikotyny ale za Chiny nie wiem ile koncentratu wlać na 300 dwie buteleczki ? Wystarczy koncentratu niby mniej się daje nie wiem pomoże ktoś
By luk866
#1886006
Kupiłem bazę nikotynową natural 36mg 100 ml.
teraz niej chce zrobić liquid 12mg. bazę postanowiłem sam zmieszac glikol i glicerynę zrobiłem pół na pół 50/50 mam 2 l gdyby coś :-D.do tego wszystkiego posiadam koncentrat flavour 15ml. I z tego wszystkiego chce uzyskać 300ml liquid o mocy 12mg.jak liczyłem to mam wymieszać 200 bazy PG/VG z 100mg nikotyny o mocy 36mg, ale za Chiny nie wiem ile koncentratu wlać na 300ml. dwie buteleczki koncentratu wystarczy jak jeden ma 15% żeby był dobry ale nie za słodki smak ? koncentratu niby mniej się daje niż aromatu czy źle kalkuluje ?
Awatar użytkownika
By gregg
#1886009
A producent koncentratu nie podaje proponowanego dawkowania?
Jeśli nie, zacznij od próbki z 5% stężeniem. Po spróbowaniu od razu, na żywca już będziesz widział, czy go dodać, a może rozcieńczyć.

Dobrze wyliczyłeś. 200(0) + 100(36) da Ci 300(12). Ale dodasz jeszcze aromat i moc się zmniejszy. Więc chcąc mieć 12mg, PG + VG + aromat masz mieć 200ml w 300ml liquidu.
By hotpotat
#1924180
Siemanko, kupiłem ostatnio 100ml gliceryny i 100ml glikolu oraz 4x10ml bazy 18mg i sprzedawca powiedział mi, że jeżeli połączę to wszystko ze sobą to powinienem otrzymać bazę 12mg i chciałem się upewnić czy na 100% tak będzie.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
By Luzny123
#1924580
Witam wszystkich palaczy!
Potrzebuję kogoś kto udzieli mi swojej wiedzy na temat własnych liksow. Ostatnio kieszeń boli jak się wchodzi do vape shopa więc stwierdziłem że trzeba chociaż spróbować zrobić własne. Nabyłem niedawno gotową bazę (70%/30%) o mocy 12 oraz zwykle premixy o mocy 0 głównie chodzi mi o to ile bazy i ile premixa wlać do buteleczki 10 ml żeby wyszła moc 12.
Przykładowo wlać 9 ml bazy i 1 ml i wtedy będzie tak jak chce czy to będzie bardziej skomplikowane ?
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc
By XGrzesX
#1925467
Chciałbym przygotować sobie pierwszy raz liquid.
Kupiłem bazę o mocy 18mg, glicerynę, glikol oraz aromat.
Chciałbym uzyskać 60ml liquidy o mocy 12mg w proporcjach VG/PG 50/50.

Próbuje wykorzystać dostępne w Internecie kalkulatory ale mam z tym problem:

Kalkulator na stronie http://al.one.pl/kalkulator.html podaje mi takie ilości składników:
Obrazek

a kalkulator na stronie http://skrypty.info.pl/kalkulator.html zwraca komunikat, że nie da się takiego liquidu przygotować:
Obrazek

Proszę pomóżcie i napiszcie co wprowadzam źle w tym kalkulatorach.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.