EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By RafalMarcin
#1885840
Mam tendencyjne ,albo i nie pytanie :)
Po 3 latach wrocilem do epapierosa. Uruchomilem mojego wysłużonego eVic VTC mini + Kangartech Subtank mini z RDA, wiec chcialbym uruchomic nowy zestaw, a ten miec w razie awarii.
Zalezy mi, aby byl prosty w designie tak jak eVic (zadnych wzorkow,niepotrzebnych wyzlobien i krzykliwych kolorow), oraz wytrzymały na zarysowania i upadki (ewentualnie byly do niego dostepne kondomy/pokrowce).
Fajnie jakby mial USB C oraz, aby mod byl na dwa aku 18650, ale nie jest to konieczny warunek, moge pójść na kompromis :)

Co do clearomizera chcialbym ,aby mial mozliwosc łatwego tankowania, oraz aby zamkniecie bylo pewne, abym nie mial przygód w kieszeni.
Musi miec rowniez opcje RDA, abym mogl sam kręcić grzalki.
Nie zalezy mi na mocnym sprzecie i puszczaniu ogromnych chmur, obecnie pale na okolo 20W przy grzalce 0,45 Ohma.
Prosze o propozycje osob, ktore mialy stycznosc z wieloma wspolczesnymi zestawami, a nie ktore kupiły jakis tam i ten polecaja bo sa zadowoleni. Chodzi mi o obiektywne propozycje.
Przegladam od kilku dni internety, ale jest tego cala masa, a nie chcialbym wydac kasy na cos co posłuży pol roku ,albo bede sie z tym orał.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By gregg
#1885842
Aktualnie polecać publicznie cokolwiek z kategorii EIN średnio można, więc nie będziemy tego robili.

Popatrz sobie np na:
1) Voopoo Drag 2,
2) Asmodus 155 Boost,
3) Tesla Wye 200
Silikony znajdziesz do każdego, ale w rodzimych sklepach może być ciężko.
Pytanie o usb sugeruje, że chcesz przez nie ładować boxa, tak? Bezpieczniej dla boxa i akumulatorów będzie, gdy zrobisz to za pomocą zewnętrznej ładowarki (ceny takich dwukanałowch od ok 30zł).

Co do atomizera - chcesz wapować dopłucnie?
By RafalMarcin
#1885846
Ksztalt Tesli by mi chyba najbardziej odpowiadal ,ale te kolory. Kto to projektuje, gimnazjalisci na lekcji plastyki?
Z USB C chodzi mi o awaryjne ladowanie, a wszystkie ladowarki w domu i w samochodzie posiadam wlasnie na USBC. Nie jest to problem bo mozna zalozyc prsejsciowke, ale zawsze wygodniej jakby mial USB C.
Co do ladowarki to ,tak mam procesorowa Neticore i nią bede ladowal ogniwa.
Co do atomizera to zapomnialem dodac, aby mial maly przedmuch, ponieaz pale dopaszczowo jak papierosa, takze bez regulacji albo z duzym przedmuchem odpada.

A co mozesz powiedziec o WISMEC GEN3 DUAL?
Jak wypada w porownaniu do Tesli?
Awatar użytkownika
By gregg
#1885849
Z tym Wiesmeciem nie miałem nigdy styczności, więc nie wiem.

A co do atomizerów, to:
Kayfuny, Sireny, Skyline, Berserker, Hussar. Ale ja akurat wapuję DL. Więc to suche dane, zaraz pewnie ktoś z licznej grupy MTLowców podpowie lepiej.
Mogę jedynie powiedzieć takie coś... Mam kumpla, który wapuje tylko MTL. Długo leciał na Kayfunie V5 od SXK. Później zanabył Berserkera i był mocno zadowolony. Kayfuna odstawił. W sobotę wrócił z FR i przywiózł Centaura Mini. Sobie i dla mnie. Sam jest zachwycony. Smaczy tak samo jak Berserker, za to nie cieknie, nie poci się nic a nic. Mi z kolei Centaur nie podszedł. Za mały cug. I po dwóch baniakach wiem, że pójdzie w ludzi.
By RafalMarcin
#1885879
Dzieki wielkie za nakierowanie :)
Wybor padl na Tesla Wye 200W (130pln) + Berserker Mtl 2/4,5 ml (130pln)

Do tego bede potrzebowal:
1. 2x18650 jaki prad rozladowania?
2. Jaki drut? Posiadam Kanthal A1 0,5mm jest cos lepszego?
3. Jaki transport? Posiadam wate Muji. Zauwazylem ,ze jedna transportuje ok, a inna po kilku chmurach w ogole. Sa różni producenci tej waty? Na co zwrócić uwage?
A moze cos lepszego wymyslili?
Awatar użytkownika
By gregg
#1885883
RafalMarcin pisze:Wybor padl na Tesla Wye 200W (130pln)

Gdzie taki fajne ceny na Teslę mają? :wink:

Co do akusów - szukaj Sony VTC 5, 6, LG HG2, Samsung 30Q, 25R. VTC 5 masz w dobrej cenie na forumowym bazarku u kolegi @woytazo.

Drut - Twój 0,5mm będzie za gruby. MTLowcy chwalą Superfine MTL Fused Clapton od Vandy Vape.

Bawełna - Cotton Bacon V2. Jak dla mnie super nośnik.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1885892
Dopaszczowo prąd rozładowania nie musi być wielki. Myślę, że od 15A w górę. Osobiście korzystam z LG HG2.
Najpopularniejsze MTL padły, ale od siebie dorzucę do stawki Aresa. Dość fajna konstrukcja, ale preferuję Sireny (swoją drogą, bardzo podobne. Berserkera nie miałem, więc się nie wypowiem.
0,5mm to trochę sporo. Pomyśl na jakimś prostym drutem 0,3-0,4mm. Albo zwykłym claptonem N80 30GA+38GA.
Muji daje radę praktycznie ze wszystkim. Jeśli chcesz coś innego, Kendo jest całkiem fajnym nośnikiem. Sam korzystam z Evana, ale w vapeshopie raczej tego nie uświadczysz.

Edit: SS i N80 są po prostu inne. Musisz spróbować obu i sam zdecydować.
Pod MTL moim zdaniem N80. Ale w związku z tym odpada TC.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1885913
MTLowcy chwalą Superfine MTL Fused Clapton od Vandy Vape -potwierdzam

W K5,jak i Skyline mam Ni80 ,z drutów SS się wyleczyłem, jakoś mi nie podchodzą.


Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1885930
Cinmar pisze:Zakaz sprzedaży transgranicznej.

Będzie zdziwienie jak przyjdzie pismo z UC :mrgreen:

p.s. Z racji tego, ze nie mieszkasz w PL ciebie, to nie dotyczy :wink:
Ostatnio zmieniony 12 mar 2019, 20:48 przez bulit73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1885931
Tiaaa.... RafalMarcin, a Regulaminek Forum się przeczytało przed zaakceptowaniem go?
Wrócę tu za moment i jeśli te linki nadal tu będą to... *DIABLO*
Awatar użytkownika
By bulit73
#1885935
gregg pisze:Ale przecież on nie "sprowadza" tego do PL :-)

Ale linkuje na polskim forum, gdzie ustawa obowiązuje.
By RafalMarcin
#1885943
Przyznaje sie bez bicia
Jasne, że czytałem cały regulamin, ale jakos ten akapit mi umknął :D
Kilka lat mnie nie ma w kraju, a tam takie dobre zmiany, że linkowac na forach nie mozna?
Toż to kuriozum :-o
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1885951
Jeśli używasz 20W to lżejsze, mniejsze i wygodniejsze będzie zasilanie na jeden akumulator.
Zależnie ile ml. dziennie wapujesz, i jak ciężką masz grzałkę, to albo starczy na cały dzień, albo raz wymienisz akumulator.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.