EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
By monsieur
#1881150
Cześć wszystkim!

Jako że mija mi właśnie pierwszy rok bez nikotyny, wspomagany ep i liquidami 0mg, chciałbym podzielić się kilkoma przemyśleniami i historią.

Z nierozerwalnym związku z analogami byłem 20 lat, nie licząc jednego niemal rocznego okresu kiedy rzucałem, ale podpalałem i kilku okresów z e-papierosem i paleniem hybrydowym. Poza tym paliłem zawsze i wszędzie, czy zdrowy, czy chory, dochodząc do nawet dwóch paczek dziennie... a czasem pękało i więcej.

Przez ten okres nauczyłem się dwóch rzeczy. Palę, bo jestem uzależniony i to dlatego lubię. Jak chcesz rzucić palenie to... nie możesz palić :) Może i banał, ale każdy kto wrócił do palenia po okresie abstynencji wie, jak człowiek łatwo zaczyna sobie wszystko zaraz w głowie tłumaczyć, racjonalizować i składać samemu sobie obietnice... po wypaleniu tego jednego małego papieroska. Po czym wraca nieświadomie do nałogu w tydzień.

Także tym razem rzucałem już dość wyedukowany i z motywacją (dzieci, ale też sam długo biłem się z myślami).

Nie czekałem na dzień spokoju, wręcz przeciwnie - rozpocząłem w okresie dość dla mnie ciężkim. Jako wsparcie zakupiłem znane tabletki z cytyzyną. Szybko zorientowałem się niestety, że niezbyt to na mnie działa i że po prostu nie dam rady...

Wybawieniem był dla mnie mój e-papieros. Jednak nauczyłem się już, że nalewanie do niego nikotyny, w moim przypadku tylko wydłuży okres pomiędzy jednym, a drugim papierosem... Dlatego tym razem od samego początku zacząłem zalewać go zerówkami.

Z perspektywy czasu wydaje się to dobrym posunięciem.

Będąc szczerym, początek nadal był ciężki, ale z e-papierosem mogłem nadal utrzymywać rytuały, wychodząc w te same miejsca, rozmawiać z palaczami... Wapując wtedy przynajmniej 10ml liquidu dziennie. I o ile nie załatwiało to problemu zupełnie, pozwalało w jakimś stopniu oszukać głowę i wypełnić czymś mi znanym luki w kalendarzu dnia, jakie powstają przy rzucaniu analogów.

Z biegiem czasu, już bez specjalnego starania i ograniczania się, liquidu zaczęło mi starczać na coraz dłużej, tak jak i samej baterii w moim modzie. Stopniowo dochodząc do tego miejsca, w którym jestem obecnie.

A jest to miejsce, w którym nadal mam potrzebę posiadania e-papierosa w gotowości do działania. Choć już go nie zabieram wszędzie ze sobą, a w zasadzie tylko na imprezy z palaczami i alkoholem. 10 ml liquidu starcza mi na kilka tygodni, z reguły na ok 1,5 miesiąca.

Przez cały ten okres nie wypaliłem ani jednego analoga, co jest oczywiście moim życiowym rekordem. I o ile nie mam ochoty na samego papierosa, okresy niepokoju, które pewnie każdy zna, napadają mnie okazjonalnie i znienacka... Na szczęście trwają na tyle krótko, że wystarczy je przeczekać. Nadal jestem czujny.

Z porad mogę tylko potwierdzić tyle, że najważniejsza jest motywacja, a nie wspomagacze, a także przygotowanie mentalne na cierpienia i zagubienie w czasoprzestrzeni U mnie to był okres około 3 tygodni, co przed rzucaniem wydaje się wiecznością... Ale to nieprawda. To mija szybko, a nagroda jest olbrzymia. Po tym czasie cały jeszcze czas myślałem o paleniu, ale już zdecydowanie dużo łatwiej było mi się obyć bez papierosa.

E-papieros wydaje się dobrym wspomagaczem, o ile nie korzystamy z nikotyny. Na początku pozwala nam utrzymać nawyki i nie musimy zrywać znajomości... A później coraz częściej zapominamy o wapowaniu.

Jeśli macie jakieś pytania, chętnie odpowiem!

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.