EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Risto
#1884178
Nie mam o tym pojęcia i dlatego chciałbym się zapytać, czy do przechowywania liquidów można używać butelek ze szkła sodowo-wapniowego, czy może lepiej ze szkła borokrzemowego ( tzn. ze szkła boro 3.3.)?

Faktem jest, że z obu tych rodzajów szkieł wytwarzany jest szklany sprzęt laboratoryjny.
Jednak wzbudziło moje wątpliwości stwierdzenie, że ze szkła sodowo-wapniowego wykonywane są głównie produkty nie wymagające kontaktu z substancjami agresywnymi.
By Baryua
#1884190
Wiele agresywnych aromatów sprzedawanych jest w szklanych buteleczkach, które zapewne nie są boro, więc przy samogonach nie powinien robić różnicy rodzaj szkła. W przeszłości używałem brązowych butelek z apteki i wszystko było z nimi w porządku. Osobiście od dłuższego czasu ufam tylko HDPE.
By Risto
#1884195
Cinmar pisze:Wydaje mi się, że to nie narusza regulaminu, więc podpisuję się i proszę o linki :D


Przepraszam, ale nie rozumiem. Ja nie proszę o podanie linków, a to mogłoby naruszać regulamin.
Chcę zaspokoić swoją ciekawość w tej kwestii i jeszcze dokształcić się na stare lata, bo z natury jestem dociekliwy. *TAK* *THX*

Nie miała baba kłopotów, to ......... na Alle...... znalazłem oferty kupna 2-óch identycznie wyglądających naczyń laboratoryjnych, które różniły się tylko ceną. Oferty były od tego samego sprzedawcy. Doczytałem, że wykonano je z różnego rodzaju szkła.
Wujek Google bardzo enigmatycznie tłumaczy różnicę pomiędzy szkłem sodowo-wapniowym a szkłem borokrzemowym ( boro 3.3.)

Baryua pisze:W przeszłości używałem brązowych butelek z apteki i wszystko było z nimi w porządku.


To też niczego nie przesądza, bo szkło borokrzemowe jest najczęściej używane do produkcji nie tylko szła laboratoryjnego, ale również szkła aptecznego oraz medycznego.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.