EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By optimus84
#1882239
Witam forumowiczów.

Szukam moda ale zależy mi na możliwie wysokiej sprawności przy ustawianiu na 14-20 watt. i w drugiej kolejności na możliwie małym rozmiarze najlepiej i jakby do tego był na jedno ogniwa 18650 to było by cudownie :)
W tej chwili mam AL85 i ogniwo LG HG2, grzałka 1.2 ohm i moc ustawiona na ok 15w. Zgodnie z wyliczeniami na steam-engine wychodzi mi ok. 50% sprawności. Natomiast co ciekawe przy 30 watach ( 0.6 ohm) sprawność skacze do prawie 90% No jest to wynik mało zadowalający ( mowa o tych 15W ) ale widziałem gorsze . Czy ktoś może wskazać moda, który by miał lepszy wynik na niskich mocach albo coś powiedzieć o tych z listy poniżej:
iStick Pico 75W
Tesla WYE 85W TC
IJOY CAPO 100 21700
Tesla Punk 85W TC
Smok G-Priv Baby
Eleaf IStick Pico S
IJOY Saber
By optimus84
#1882244
jaro19591 pisze:Miałem w rękach wszystkie, posiadam obecnie Teslę Wye, lekka, bezawaryjna, ogniwa "doi" poprawnie.


No dobrze ale co to znaczy "poprawnie" bo nie wiele mi to mówi. Jakieś liczby możesz podać?
By Krasnal45
#1882245
A jakich ty liczb potrzebujesz? Na to na co czekasz ma wpływ wiele zmiennych czynników. Rodzaj elektroniki, sprawność przetwornicy, rodzaj akumulatora, jego stopień naładowania, stopień zużycia, sposób użytkowania przez uzytkownika, siła i długość zaciągnięcia, nastawienie parametrów moda i pewnie jeszcze parę zmiennych. Nie oczekujesz chyba jakichś inżynierskich wyliczeń bo to ani nierealne w tych warunkach, ani nikomu do niczego niepotrzebne.
By jaro19591
#1882248
Ja napisałem w sensie, że nie odbiega sprawnością od wszystkich innych boxów, które posiadam. Udowodnić to liczbowo, to temat na rozprawę doktorską.
By Maskota
#1882250
Kolega oczekuje żeby mu napisać który z tych modów będzie miał w wyliczeniach w steam-engine sprawność jak najbliższą 100% przy 15 watach :-)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By optimus84
#1882252
Krasnal45 pisze:A jakich ty liczb potrzebujesz? Na to na co czekasz ma wpływ wiele zmiennych czynników. Rodzaj elektroniki, sprawność przetwornicy, rodzaj akumulatora, jego stopień naładowania, stopień zużycia, sposób użytkowania przez uzytkownika, siła i długość zaciągnięcia, nastawienie parametrów moda i pewnie jeszcze parę zmiennych. Nie oczekujesz chyba jakichś inżynierskich wyliczeń bo to ani nierealne w tych warunkach, ani nikomu do niczego niepotrzebne.


Jakbyś przeczytał mój post uważnie to wywnioskowałbyś że nie oczekuje laboratu tylko jakieś wartości szacunkowej na podstawie prostych kalkulacji i doświadczenia. Jak ktoś używa modów i czasem zerka na to co jest na wyświetlaczu bez problemu może podać jego model, ilość watów jakie podawał na grzałkę i szacunkowo czas pracy zanim się aku wyładował do tego dopowiedzieć czy ogniwo jest w miarę nowe czy już mocno używane .
Jeśli to są dla Ciebie inżynierskie wyliczenia, które nie są CI do niczego potrzebne to wybacz ale z całą pewnością nie jesteś adresatem tego pytania.
By Maskota
#1882253
Ale jak Ty chcesz uzyskać 100proc sprawności moda skoro używasz tylko 1/4 tego co on oferuje. To tak jak z samochodem XX który ma 200KM ale oferuje je dopiero przy 7k rpm. A ja jadąc nim 50km/h przy obrotach rzędu 1.5k rpm oczekuje że dostane pełna sprawność tegoż auta. No dla mnie jest tak samo ze sprawnością moda, moge się mylić więc niech ktoś poprawi

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1882264
Z tego co napisałeś nic bym nie polecił.
Wybierz np. asmodusa colossala,(na jeden akumulator, możesz kupić na wyspach) według tabelek najbardziej wydajna elektronika.
Bardzo dobra też jest elekronika chip YiHi, albo dna.
Nie chce mi się szukać tabelek, sam to zrób.
Awatar użytkownika
By mario132
#1882265
DNA250C ma sprawność 98%. Jedno 500+ trzeba wydać :)
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1882271
mario132 pisze:DNA250C ma sprawność 98%. Jedno 500+ trzeba wydać :)

Ma być na jeden akumulator
By optimus84
#1882272
Kurde ludzie!
Nie szukam moda, który ma sprawność 100% tylko napisałem że sprawność dramatycznie spada jesli ustawia się mniejsza moc. Szukam takiego moda, który ma lepszą sprawność niż 50% w okolicach 14 wat.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1882273
To sobie kup wszystkie i sobie sprawdź.
Napisałem Ci, jaka elektronika jest dobra, smok to pomyłka, więc się nie dziw , że masz taką słabą sprawność
Ja używam 18W
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.