EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1879118
Witam, jakiś czas temu kupiłem bazę 1L 50/50 6mg/ml soli nikotynowej na kwasie salicylowym i kilka aromatów. Od razu po otworzeniu paczki wziąłem się za robienie próbek. Zrobiłem kilka 10ml z różnymi stężeniami aromatów 5%, 7% i 10%. W między czasie leżakowania i mieszania samogonu postanowiłem spróbować czystej bazy i po otwarciu pojemnika poczułem okropny odór chińskiego plastiku czego nie było gdy otworzyłem ją pierwszym razem, baza nie ma żadnego zapachu po przelaniu w inny pojemnik. W smaku samej bazy mocno czuć gorycz podczas chmurzenia i bardzo dziwny smak którego nie potrafię opisać, następnie postanowiłem spróbować krople na języku i znowu mocna gorycz i bardzo pikantny smak a z tego co się orientuje powinien być słodkawy. Pikantność daje nikotyna jednak w porównaniu z inną bazą 18mg/ml jest dużo mocniejsza a powinna być lekko wyczuwalna. Sprawę opisałem firmie od której zamówiłem bazę i została ona przedstawiona prezesowi i kierownikowi laboratorium, do poniedziałku tj 21.01.19 mam uzyskać odpowiedź. Od 2 dniu testuję próbki i nawet z mieszanką 10% aromatu wyczuwalna jest gorycz samej bazy + mocno wyczuwalny aromat jednak w ogóle nie jest słodki tylko mdły. Wiem że mało osób ma jakieś doświadczenie z solą nikotynową i to że wpływa na smak samej bazy jednak moim zdaniem jest coś nie tak z nią. Jak wiemy gliceryna i glikol są substancjami słodkimi a moja baza nie ma nic wspólnego ze słodkością, wręcz przeciwnie jest gorzka i kwaśna. Kupiłem też aromaty innej firmy i zrobiłem próbki które aktualnie leżakują. Co wy sądzicie o tej sytuacji? Mieliście może podobną sytuacje zamawiając większą ilość bazy?
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1879219
Ja swego czasu brałem od nich 72 mg zwykłej bazy PG. Na opakowaniu zero informacji o terminie przydatności, po interwencji jakieś mgliste tłumaczenia, że mają termin na zbiorczym opakowaniu i piszą, że upływa on w takim a takim dniu. Porażka. To samo dotyczyło gliceryny i glikolu w litrowych flaszkach, żadnej info o terminach. Ale najgorszy był zapach tej bazy - coś w stylu ropy z chińskim plastikiem.
Tłumaczenia, że nikotyna tak pachnie jakoś do mnie nie trafia. Dlaczego Inawera czy Optimum nie mają ŻADNEGO zapachu?
EDIT: Bazę kupowałem rok temu, a może i dalej.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2019, 23:47 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
By Staszek.S
#1879255
Zaraz nas pogonią że łamiemy ustawę... ale... ja z kolei kupowałem u nich niedawno 1L 36mg/ml i nie narzekam... Baza jak baza... Bez naleciałości... Inna sprawa że brałem bazę na czystym PG... Może dlatego...
Sole w vapowaniu to mimo wszystko mało popularne jest... Ale... nie zdziwiłbym się gdyby salicylan nikotyny smakował właśnie tak jak opisujesz... Raczej nie porównywałbym odczuć zapachowo smakowych klasycznej bazy z nikotyną z bazą opartą na solach...
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1879298
gdzieś tu na forum przeczytałem od pewnego użytkownika że glikol ma słodki smak i to mnie zmyliło. Wapuje od niedawna i wszystkie premixy jakie używałem były w proporcjach 70/30 dlatego spodziewałem się że baza 50/50 też będzie słodka. Winowajcą okazało się to że watę zakładałem gołymi rękoma, mimo że je bardzo dobrze umyłem to wapując czystą bazę smakowało goryczą i czymś dziwnym. Wapując premixy owocowe które były bardzo słodkie skutecznie maskowały tą gorycz i dziwny smak. Dziś użyłem rękawiczek lateksowych i szok, baza okazała się neutralna, bezsmakowa. Co do zapachu to właśnie pochodzi z butelki ale sama baza po przelaniu do innego naczynia jest bezwonna i bezzapachowa. Co do smaku to tak jak na początku pisałem, zmylił mnie post jednego użytkownika tego forum że PG jest słodki więc spodziewałem się równie słodkiego smaku na języku jak w przypadku premixu. Jeśli chodzi o datę przydatności jest teraz nadrukowana na etykiecie, kontakt z firmą bardzo dobry i mimo że zużyłem 500ml kazali mi odesłać na ich koszt bazę i otrzymałbym nową 1l a tamtą chcieli wziąć do analizy jednak nie jestem typowym Januszem i wyjaśnię im całą sytuacje bez reklamacji czy zwrotów.

Swoją drogą jaką ustawę łamiemy dzieląc się informacjami i wiedzą na temat soli nikotynowych przeznaczonych do inhalowania za pomocą elektronicznych papierosów? Wydaje mi się że nabywanie wiedzy i wymiana informacji to podstawa forum.
By Staszek.S
#1879300
Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że .... zbyt dokładnie myłeś ręce :) Serio :) Mydło też bardzo dziwnie smakuje :)
Od zawsze grzałki kręcę gołymi łapami, do liquidów nie używam rękawiczek i nigdy nie miałem takich jaj...
Istotnie, czysta (bez nikotyny) baza jest słodkawa... Podobnie jak glokol i glicerol... Nikotyna daje pikantny i goryczkowy posmak... Oczywiście odradzam lizanie liquidów :)

Co do ustawy - chodzi o TPD :( - max 10ml, max 20mg... To że Ty czy ja możemy legalnie kupić co innego, oraz informacje gdzie i jak można to kupić, zazwyczaj jest uznawane za łamanie regulaminu forum...
Wiec o solach i smakach możemy gadać, ale nie o ich źródle :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1879303
IDeeJay91 pisze: Wydaje mi się że nabywanie wiedzy i wymiana informacji to podstawa forum.

Kiedyś można było pisać o wszystkim, linkować do sklepów. Niestety po wejściu ustawy, jest dużo ograniczeń :evil:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1879314
Staszek.S pisze:Zaraz nas pogonią że łamiemy ustawę... ale... ja z kolei kupowałem u nich niedawno 1L 36mg/ml ...

A za co mają nas pogonić? Spokojnie możemy dyskutować o takiej bazie, nie linkujemy do produktu przecież i nie reklamujemy, czy polecamy. Kupować też możemy, jeśli mamy działalność gospodarczą.
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1879385
czysta (bez nikotyny) baza jest słodkawa... Podobnie jak glokol i glicerol


Ale jeśli mam małe stężenie nikotyny 6mg/ml to baza powinna być słodkawa? moja nie jest w ogóle słodkawa no i dalej nie wiem czy jest dobra czy nie...
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1879456
My też nie wiemy jaka jest Twoja.
Moja 6mg/ml nie jest słodkawa ani trochę, a jest dobra.
By Kublaj
#1881945
Mam pytanie nie mam działalności gospodarczej ale chciałbym zamówić nikotyne a a-sense
Ktoś mnie poinstruuje ?


Ja kupowałem osobno w litrowych opakowaniach pg i vg wszystko było ok
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.